SSS

SSS

Sık Sorulan
Sorular

İCRA BİLDİRİM FORMLARINA ALBÜMLERDE SESLENDİRİLEN TÜM ESERLER YAZILMALIDIR. İCRA BİLDİRİM FORMLARINDA BİLDİRİLMESİ GEREKEN ESERLER SANATÇI TARAFINDAN YORUMLANAN ESERLER OLDUĞUNDAN SÖZ VE BESTELERİN KİME AİT OLDUĞU ÖNEM ARZ ETMEMEKTEDİR.
MÜYORBİR’E BAŞVURUSU KABUL EDİLMİŞ OLAN TÜM ÜYELERDEN KULLANDIKLARI BANKA BİLGİLERİ ALINIR VE HAKEDİŞLERİ ÜYENİN BİLDİRDİĞİ HESAP NUMARASINA YATIRILIR
DERNEKLER KANUNU GEREĞİ, TÜM MESLEK BİRLİKLERİNDE BİR GİRİŞ ÜCRETİ VE YILLIK AİDAT SÖZ KONUSUDUR FAKAT BU BEDEL HAKEDİŞ ÜCRETLERİNDEN TAHSİL EDİLMEKTEDİR. BU SEBEPLE, KAYIT AŞAMASINDA GİRİŞ ÜCRETİ VE YILLIK AİDAT NAKİT OLARAK TAHSİL EDİLMEMEKTEDİR.
20 TL YILLIK AİDAT BEDELİ VE BİR DEFAYA MAHSUS OLMAK ÜZERE 10 TL GİRİŞ ÜCRETİ TAHSİL EDİLMEKTEDİR.
MESLEK BİRLİĞİMİZE ÜYELİK STATÜSÜ ŞAHIS OLARAK KAZANILMAKTADIR. GRUP DAHİ OLSALAR, SANATÇILAR KENDİ İSTEKLERİYLE MÜYORBİR’E ÜYE OLUP OLMAMA HAKKINA SAHİPTİRLER. BU NEDENLE, HER BİR GRUP ÜYESİ DÜZENLENECEK OLAN ÜYELİK EVRAKLARINI AYRI AYRI HAZIRLAMAK DURUMUNDADIR. TÜM GRUP ÜYELERİ AYNI REPERTUAR İÇİNDE YER ALIYORSA İCRA BİLDİRİM FORMLARI ORTAK İMZALANABİLİR. FARKLI PROJELERDE YER ALAN BİR GRUP ÜYESİ OLMASI DURUMUNDA O KİŞİ İÇİN İLAVE İCRA BİLDİRİM FORMU HAZIRLANMASI GEREKMEKTEDİR.
İŞLEMLERDE FOTOKOPİ EVRAK KABUL EDİLMEMEKTEDİR. MUHTARDAN ALINAN NÜFUS CÜZDAN SURETİ GEÇERLİDİR.
MESLEK BİRLİĞİMİZ TARAFINDAN YORUM HAKLARININ SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE TAKİP EDİLEBİLMESİ İÇİN ÜYE REPERTUARININ MÜYORBİR VERİTABANINDA GÜNCEL OLMASI ESASTIR. BU SEBEPLE, ÜYELER YENİ İCRALARINI MÜYORBİR İCRA BİLDİRİM FORMLARINI DÜZENLEYEREK EN KISA SÜREDE MESLEK BİRLİĞİMİZE ULAŞTIRMAYA ÖZEN GÖSTERMELİDİRLER.
ESER SAHİPLERİ VE YAPIMCI HAKLARI GİBİ DİĞER HAK ALANLARINDA FAALİYET GÖSTEREN MESLEK BİRLİKLERİNE ÜYE OLUNMASINDA MÜYORBİR ÜYELİĞİ AÇISINDAN BİR SAKINCA BULUNMAMAKTADIR.
TÜM MÜYORBİR ÜYELERİ İÇİN ÜYE KİMLİK KARTI DÜZENLENMEKTE VE ADRESLERİNE GÖNDERİLMEKTEDİR.
YETKİ BELGELERİNE NOTER TASDİKİ GEREKMEMEKTEDİR.
BAKANLIK VE HUKUKİ MERCİLER NEZDİNDE ISLAK İMZALI OLMAYAN HİÇBİR EVRAK KABUL EDİLMEMEKTEDİR.
× Bilgi Almak İster misiniz?