Yüksek Sadakat 'Hayatını Yaşa' Diyecek

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Bu yıl Almanya'nın Düsseldorf şehrinde düzenlenecek yarışmada TRT tarafından Türkiye temsilcisi olarak seçilen Yüksek Sadakat grubunun Eurovision şarkısı “Live it up” canlı yayınla dinleyicilere tanıtıldı.

TRT'nin Tepebaşı Stüdyolarındaki basın toplantısına, TRT Genel Müdürü Şahin ile Yüksek Sadakat grubu ve menajerleri Afşin Akın katıldı.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, 56. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Yüksek Sadakat grubundan beklentilerinin birincilik olduğunu belirterek, “Ama asıl beklediğimiz, birinci olmanın dışında Türkiye'yi uygun bir şekilde temsil etmeleridir” dedi.

Şahin, hazırlık aşamasında ciddi anlamda bir yorgunluk yaşandığı ama şu an tatlı bir mutluluk içinde olduklarını belirterek, bu yıl Yüksek Sadakat'in Türkiye'yi temsil edeceğini, grubun ilk olarak 3 parça hazırladığını, 4 Şubatta eleme yapılarak seçeneğin bire indirildiğini söyledi.

“LIVE IT UP”

Türkiye'yi temsil edecek “Live it up” şarkısının bestesi Kutlu Özmakinacı'ya, sözleri Ergün Arsal'a ait. Şarkının düzenlemesini ise tüm grup birlikte gerçekleştirdi.

Yaşamın büyük bir hediye ve tadı çıkarılmaya değer bir yolculuk olduğunu anlatan şarkı, enerjisi ve güçlü nakaratıyla dikkati çekiyor.

Geçen hafta kayıtları tamamlanan şarkı için grup, bugüne kadar Deep Purple, Björk, Marillion gibi sanatçılarla bir araya gelen prodüktör Nick Davis ile çalıştı. İstanbul Babajım Stüdyolarında kayıtları yapılan şarkı, Fisher Lane Farm Studios'da Nick Davis tarafından mikslendi. Mastering işlemi ise Babajım Stüdyolarında Pier Snapper tarafından gerçekleştirildi.

Vokalde Kenan Vural, gitarda Serkan Özgen, basta Kutlu Özmakinacı, tuşlu çalgılarda Uğur Onatkut ve davulda Alpay Şalt'tan oluşan Yüksek Sadakat, 10 Mayısta Düsseldorf'taki birinci yarı finalde sahneye çıkacak. 2011 Eurovision Şarkı Yarışması finali ise 14 Mayısta yapılacak.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.