VE TANJU OKAN SAHNEDE

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Tanju Okan'ın ilk canlı kayıt ve 4 dilde, farklı türlerdeki şarkılardan oluşan “Ve Tanju Okan Sahnede” adlı albüm, sanatçının 15'inci ölüm yıl dönümünde piyasaya çıktı.

Sanatçının ölümünden sonra piyasaya sunulan 3'üncü çalışma olan albüm, Tanju Okan'ın ölümünün 15. yıl dönümünde sevenleriyle buluşması üzere hazırlandı. Türkçe'nin yanı sıra İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca “The Shadow of Your Smile”, “Non pensare a me”, “T'amo et t'amero” ve “Quattro chitarre” şarkılarının farklı dillerde ve türlerden oluşmasının bu albümün diğer bir önemli özelliği.

Yapımcı firma tarafından yapılan açıklamada, albümün, sanatçının 1965 ve 1975 yılları arasında İzmir'de söylediği eserlerden oluştuğu ve daha önce plak kayıtları yayımlanan ve Okan ile bütünleşen “Kadınım” parçası ile “Şerefe” şarkısının da ilk kez canlı kayıt olarak “Ve Tanju Okan Sahnede”de yayımlandığı kaydedildi.

Açıklamada, “Roberta”, “Mühür Gözlüm”, “İzmir'in Kavakları”, “Yolculuk”, “Pınar Başı Burma Burma” ve “Kızılcıklar Oldu mu?” gibi 13 farklı türden parçaların albümde yer aldığı ifade edildi.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.