Ünlüler Hasankeyf İçin Bir Arada

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Doğa Derneği'nin 'Hasankeyf Yok Olmasın' kampanyası ünlü sanatçıları bir araya getirdi. Tarkan, Sezen Aksu, Yıldız Kenter, Kibariye ve Şivan Perwer Hasankeyf için herkesi imza atmaya çağırıyor.

Ilısu Barajı’nın durdurulmasını ve Hasankeyf’in de içinde bulunduğu Dicle Vadisi’nin UNESCO Dünya Miras Alanı ilan edilmesini talep eden imza kampanyasına bugüne kadar sanatçıların yanı sıra 80 bin kişi imzasıyla destek verdi.

“Hasankeyf Yok Olmasın” kampanyası ünlülerle birlikte ‘billbord’lara taşındı. Sanatçılar billbord’larda verdikleri mesajla Hasankeyf’in bir dünya mirası olduğunun altını çiziyor. Kampanyaya ilk destek veren megastar Tarkan, “Müzikle doğdum. Hasankeyf’le uyandım” diyerek insanlığın medeniyete gözlerini Hasankeyf’te açtığına dikkat çekiyor.

“İzmirliyim, Hasankeyf’te doğdum” diyen Sezen Aksu ise Hasankeyf’in tüm insanlığın ortak çıkış noktası olduğunu söylüyor.

Şivan Perwer “Tüm dünyada özgürlüğü aradım. Hasankeyf’te özgürleşeceğim” diyerek Hasankeyf ve Dicle Vadisi gibi değerlerin yok edilmek istendiği bir ülkede özgürlüğün de olamayacağı mesajını veriyor.

“Ben Anadolu’yum” oyunuyla tüm Anadolu’yu fetheden Yıldız Kenter ise “15 bin yıldır Hasankeyf sahnesindeyim” diyerek sanat ile uygarlığın aynı kaynaktan beslendiğine dikkat çekiyor.

Destekçiler arasına yeni katılan Kibariye de “Bu dünyaya misafir geldim. Yola Hasankeyf’ten çıktım” diyor.

Sizde http://hasankeyf.dogadernegi.org/ internet sitesine girerek ‘Hasankeyf Yok Olmasın’ projesine destek olabilirsiniz.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.