Ünlüler AIDS'e Savaş Açtı

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Sanat dünyasının ünlü isimleri AIDS'e karşı kamuoyunu bilinçlendirmek amacıyla objektiflerin karşısına geçti.

Aralarında Ayşegül Aldinç, Grup Hepsi, Sibel Tüzün, Leman Sam, Aydilge, Nurseli İdiz, Lale Masur, Cem Özer gibi sanatçıların da bulunduğu 100 ünlü ismin gönüllü olarak bir araya geldiği 'Pozitif Negatif Yaklaşımlar Fotoğraf Sergisi' 1 Aralık'tan itibaren Ataşehir Palladium Alışveriş Merkezi’nde sergilenecek ve bir ay boyunca ziyaretçilere açık olacak.

AIDS ile ilgili toplumda oluşmuş yanlış yargıları kırmak, AIDS’ten korunma yollarını kamuoyu ve özellikle gençler ile paylaşmak, konuya karşı kitleleri bilinçlendirmeyi hedefleyen “Pozitif-Negatif Yaklaşımlar” adlı çalışma 2007 yılından bu yana, her yıl sanat dünyasının önemli isimlerinin bir araya gelmesiyle gerçekleşiyor.

Müzik, sinema, televizyon sektörlerinin tanınmış isimleri AIDS’i kendi cümleleriyle yorumluyor; fotoğrafları ve mesajlarıyla projenin olabildiğince büyük kitlelere ulaşmasını amaçlıyor. 

 

İstanbul’da gerçekleştirilecek bu ilk serginin hemen ardından Türkiye genelinde Üniversiteler, Kültür sanat merkezleri ve Belediyelerle ortak kararlaştırılacak illerde sergilenmeye devam edecektir. 

 

 

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.