Türküler Van İçin Söylendi

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Van’daki depremzedeler yararına İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Türküler Van İçin’ konserinde Türkiye yine tek yürek oldu. Konserde toplanan yardımlar tırla yola çıktı.

İstanbul  Kongre Merkezi’nde Van’daki depremzedeler yararına ‘’Türküler Van İçin’’ konseri düzenlendi. Şişli Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen yardım konserinde, Edip Akbayram,Yavuz Bingöl, Zara, Onur Akın, Gülay,Belkıs Akkale, Suavi, Sabahat Akkiraz, Yeni Türkü ve Erdal Erzincan’ın da aralarında bulunduğu sanatçılar sahne aldı. Konseri, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da izledi. Bağış, “Türkiye’nin çok değerli sanatçıları tarafından söylenen şarkılar da Van’da yaşanan deprem karşısında milletimizin nasıl tek yürek olduğuna, yediden yetmişe herkesin kalbinin nasıl Van halkıyla attığına tercüman olduk’’ dedi.

Konsere katılanların depremzedeler için bağışladığı bebek maması, battaniye ve giysiler, Van’a gönderilmek üzere Kongre Merkezi önündeki TIR’a yerleştirildi. Bağış’ın da depremzedelere gönderilmek üzere battaniye ve bebek maması getirdiği öğrenildi.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.