Tüm Dünyaya ‘Biriz’ Diyecekler…

Sosyal Ağlarda Paylaş:

 

Sertab Erener, Aynur Doğan ve Ayşenur Kolivar, Demir Demirkan'ın "Biriz" projesinde bir araya geliyor. Üç faklı kadına, sahnede Medeniyetler Korosu eşlik edecek.

Türkiye’nin önde gelen sanatçılarından, prodüktör ve yorumcu yönleriyle de tanıdığımız Demir Demirkan’ın etnik bütünleşmeyi 3 farklı kadın üzerinden anlatmak istediği “BİRİZ” projesinde; 6 inançta ilahiler okuyan Medeniyetler Korosu ile birlikte Sertab Erener, Aynur ve Ayşenur Kolivar, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı desteğiyle, 6 Kasım 2010 Cumartesi günü Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluşacak.

Güncel Türk müziğinin başarılı sanatçılarından Demir Demirkan, din, ırk, mezhep savaşlarının hala var olduğu günümüzde, bu proje ile bu topraklardaki dinler arası kardeşliği ve hoşgörüyü dünyaya yansıtmaya ve tüm dünyaya barış mesajı vermeye hazırlanıyor.

Demir Demirkan, ‘sahnede bir olabiliyorsak, bunu bu toprağın üzerinde de başarabiliriz’ inancıyla, Anadolu güneşinin altında yüz yıllardır var olmuş insanları, aynı sahnede buluşturuyor.

Etnik bütünleşmenin 3 farklı kadın üzerinden anlatılacağı “BİRİZ” projesinde; üç semavi dinden ve bu dinlere mensup farklı kültürlerden (Alevi, Suni, Katolik, Ermeni, Ortodoks, Musevi) bir araya gelmiş rahipler, rahibeler, imamlar, kuyumcular, öğretmen ve öğrenciler gibi farklı meslek gruplarından oluşan Medeniyetler Korosu’nun seslendireceği 6 farklı dinde ilahiler yer alacak. Ayrıca Sertab Erener, Aynur ve Ayşenur Kolivar farklı dillerde şarkılar söyleyecek ve bu üç isim Türkiye’nin etnik çok sesliliğini temsil edecekler.

2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında, 6 Kasım 2010 Cumartesi günü Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu’nda, saat 21:00’de sanatseverlerle buluşacak olan bu çok özel projenin biletlerine, tüm Biletix satış noktalarından ulaşabilirsiniz.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.