TRT MÜZİK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Sosyal Ağlarda Paylaş:

TRT tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen 'TRT Müzik Ödülleri', Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki törenle sahiplerini buldu.


Ömer Önder ve Şebnem Dönmez'in sunuculuğunu üstlendiği gecenin en önemli ödüllerinden olan ‘Yılın Albümü’ne Emre Aydın layık görülürken, ‘Yılın Şarkısı’ ödülü ‘Sevdanın Son Vuruşu’ adlı şarkısıyla ‘Tarkan’a verildi.

Törende onur ödülüne değer görülen isimlerden Neşet Ertaş’a ödülünü veren TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, gecenin kurum için bir onur gecesi olduğunu söyleyerek, Neşet Ertaş'ın, halk müziğinin direği olduğunu belirtti ve ödül törenine gelenlere ve emeği geçenlere teşekkür etti.
Ertaş'ın yanı sıra Türk müziğine yaptıkları hizmetlerden dolayı Müzeyyen Senar ve merhum Abdurrahman Kızılay da onur ödülüne değer görüldü. Kızılay'ın ödülünü eşi Ayla Kızılay, Senar'ın ödülünü ise 'Cumhuriyet'in Divası' kitabının yazarı Radi Dikici aldı.


Törende ödül alan sanatçıların listesi ise şöyle;


'Yılın Kadın Sanatçısı' – Sıla 

'Yılın Erkek Sanatçısı' - Mustafa Ceceli 

'Yılın TSM Kadın Sanatçısı' - Melihat Gülses 

'Yılın TSM Erkek Sanatçısı' - Gökhan Sezen 

'Yılın THM Kadın Sanatçısı' - Sabahat Akkiraz 

'Yılın THM Erkek Sanatçısı' - Volkan Konak 

'Yılın Fantazi Müzik Sanatçısı' - Sinan Özen
'Yılın Çıkış Yapan Sanatçısı' – Barbaros 

'Yılın Grubu' – Gripin 

'Yılın TV Müzik Programı' - 'Kuzeyin Oğlu' programıyla Volkan Konak  

Törende, İstanbul Müzik ve Caz Orkestrası ile İstanbul Oda Orkestrasının yanı sıra Sertab Erener, Fahir Atakoğlu, Erkan Oğur, İsmail Hakkı Demircioğlu, ve Mazhar Fuat Özkan da sahne aldı.


ÖDÜLLER NASIL BELİRLENDİ?
TRT Müzik, web sitesinden üç ay boyunca yayımladığı halka açık oylamada, sadece kategori başlıklarını belirledi. Üç ay sonunda halkın belirlediği isimler ve jürinin önerileri değerlendirilerek kategorilerde isim listeleri oluşturuldu.
Bundan sonraki ilk aşamada belirlenen listelere verilen oylar noter huzurunda değerlendirildi. Jüri, her kategoride halkın oylarıyla ilk 10'a giren sanatçılar içinde oylama yaptı. Halkın oyları ile jüri oyları eşit oranda dağıtılarak liste her kategoride 5 adaya indirgendi. Jüri ile halkın oyunun eşit sayıldığı değerlendirmede, jürinin verdiği puanlarla halkın verdiği puanlar sonucu herhangi bir kategoride eşitlik doğduğunda halkın oylarının çokluğu esas alındı.
Son aşamada ise her kategoride belirlenen 5 adaya verilen SMS oyları noter huzurunda değerlendirilerek, jüri oyları ile halk oylarının eşit oranda dağılımıyla birinciler tespit edildi.
Atilla Özdemiroğlu'nun başkanlık yaptığı jüride, Fuat Güner, Hakan Eren, İzel Çeliköz, Necati Göksel, Yüksel Aytuğ ve Zeynep Talu yer aldı.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.