Stevie Wonder ve Feist Maçka'da

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Popüler müziğin efsane ismi Stevie Wonder ile indie folk müziğin sevilen isimlerinden Feist, Maçka Küçükçiftlik Park’ta ilk defa Türkiye’deki hayranlarıyla buluşacak.

İKSV’nin 40. yıl sürprizleri, yılın ikinci yarısında da devam edecek. 25 Ağustos’ta gerçekleştirilecek Feist konserinin ardından, “Garanti Caz Yeşili” etkinlikleri kapsamında 14 Eylül’de gerçekleştirilecek Stevie Wonder konserleri, yılın en çok ses getirecek konserleri olmaya şimdiden aday.

İstanbul bir efsaneyi ağırlıyor

Müzikseverlerin yıllardır dört gözle beklediği, popüler müziğin büyük ismi Stevie Wonder,  14 Eylül Cuma akşamı saat 21.00’de Maçka’daki Küçükçiftlik Park’ta İstanbuldaki ilk konserini verecek.

Adını müzik tarihine parlak harflerle yazdıran dünyaca ünlü Amerikalı besteci, şarkıcı Stevie Wonder, kariyeri boyunca Music of My Mind, Talking Book, Fulfillingness' First Finale, Innervisions ve Songs in the Key of Life gibi klasikleşmiş albümlere imza atan Wonder, "For Once in My Life", "Superstition", “Sir Duke”, "Happy Birthday", “I just Called To Say I Love You”, “Isn’t She Lovely?”, “You’re the Sunshine of My Life” gibi onlarca unutulmaz şarkının yaratıcısı.

Piyano ve klavyenin yanı sıra armonika, davul ve perküsyon gibi enstrümanları da çalabilen Stevie Wonder, The Woman in Red filminde kullanılan "I Just Called To Say I Love You" şarkısıyla kazandığı Golden Globe ve Oscar ödüllerinin yanı sıra kariyeri boyunca ürettikleriyle "Yaşam Boyu Başarı Ödülü" de dahil olmak üzere 25 Grammy’nin de sahibi...

Feist’le ilk defa

Yumuşak sesi, güçlü gitarı ve şarkı yazarlığı ile dinleyenleri kendine hayran bırakan Feist, İKSV’nin konuğu olarak 25 Ağustos Cumartesi akşamı saat 21.30’da Küçükçiftlik Park Bahçe’de ilk defa İstanbullu hayranlarıyla buluşacak.

Şimdiye kadar 4 defa Grammy Ödülleri’ne aday gösterilen, bu yıl Juno Ödülleri’nde Yılın Sanatçısı Ödülü de dâhil olmak üzere 3 Juno alarak, bu ödüllerinin sayısını toplam 11’ye çıkartan Feist, indie folk müziğin dünyada en sevilen isimlerinden…

Geçtiğimiz yıl yayınlanan dördüncü albümü Metals ile US Billboard listelerine 7 numaradan giriş yapan ve ilk haftasında 40 bine yakın kopya satan Feist konserine Türkiye’li hayranlarının ilgisi büyük oldu.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.