Sonbaharda Bağımsız Konserler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

İstanbul'un önemli müzik mekânları bu sonbahar bağımsız toplulukları ağırlayacak. Babylon, Ghetto ve İKSV Salon'un programlarında özgür ruhu temsil eden müzik toplulukları, deneysel müzikler ve alternatif müzisyenler öne çıkıyor.

Festivaller ve açıkhava konserleri yavaş yavaş sona eriyor. Sonbaharla birlikte mekan konserleri gözde olacak. Bu yıl eylül ve ekim, kasım ve aralık aylarında İstanbul'un önemli müzik mekânlarında yer alacak isimler belli oldu. İstanbul'un önde gelen müzik mekanları Babylon, Ghetto ve İKSV Salon, sonbahar programlarında ağırlıklı olarak bağımsız ve özgür ruhu temsil eden müzik türlerinin önde gelen isimlerini ağırlayacak. Müzik mekanlarının programlarında, akımın önde gelen yabancı isimleri, bağımsız topluluklar, deneysel müzisyenler, etnik müzikler ve Büyük Ev Ablukada, Redd gibi bağımsız Türk müzik toplulukları yer alıyor.

Türkiye'nin bağımsız toplulukları Ghetto'da

2005'te Paris'te kurulan ünlü Fransız indie müzik topluluğu The Do, 1 Ekim'de Ghetto'nun sezondaki ilk konseri olacak. 8 Ekim'de ise Redd konser verecek. Türkiye'den önemli bağımsız müzik topluluklarından olan ve geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören Büyük Ev Ablukada aralık ayında Ghetto'da müzikseverlerle buluşacak. İngiliz rock topluluğu The Levellers ise 19 Kasım'da Ghetto'da. www.ghettoist.net

Babylon'da bağımsız müzik tınıları

Sonbahar sezonuna Babylon, 2007 çıkışlı İngiliz rock topluluğu The Maccabees'le başlıyor. 14 Eylül'de konser verecek topluluğun ardından 21-22 Eylül'de İstanbul'da geçmişte de müzikseverlerle buluşan ve eğlenceli performanslarıyla hatırlanan Maluta Astatke konser verecek. Kanadalı çignene-caz topluluğu The Lost Fingers 26 Ekim'de, İngiltere'nin en önemli indie rock topluluklarından biri olan, ilk albümleri Brave Bulging Buoyant Clairvoyants'la tanınan topluluk Wild Beasts 29 Kasım'da dinleyiciyle buluşacak. Babylon'un şimdiye kadar belli olan en ileri tarihteki konseriyse 18-19 Aralık'ta konser verecek Belçikalı ünlü şarkıcı Milow.

Lamb ve Ane Brun Salon İKSV'de

Salon İKSV'de bu yıl 30 Eylül ve 1 Ekim'de, 1996'dan bu yana birlikte olan İngiliz topluluk Lamb konser verecek. Kasım 2010'da Babylon'da tek başına konser veren topluluğun solisti Lou Rhodes, Gabriel ve Gorecki gibi ünlü şarkılarını seslendirecek. 18-19 Ekim'de ise İzlandalı deneysel müzik topluluğu Mum sahneye çıkacak. İlk solo albümü Queen of Denmark, İngiliz müzik dergisi Mojo tarafından yılın albümü seçilen ve eleştirmenlerden başyapıt övgüleri alan ABD'li indie rock şarkıcısı John Grant ise 15-16 Kasım'da konser verecek. Norveçli indie müzisyen Ane Brun ise 25 Kasım'da İKSV Salon sahnesinde olacak. Sanatçı etkileyici sahne performanslarıyla tanınıyor. www.saloniksv.com

Kaynak:sabah.com.tr/kultur_sanat

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.