Sir Elton John Geliyor!

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Dünyaca ünlü müzisyen Elton John 10 yıl sonra yeniden Türkiye’de!

Dünya turnesi kapsamında 21 ülke ve 47 farklı şehirde konser verecek olan Elton John, 5 Temmuz Salı günü İstanbul’da 6 Temmuz Çarşamba günü ise Ankara’da vereceği konserlerle hayranlarına muhteşem bir gece yaşatacak.

Londra’daki İngiltere Kraliyet Müzik Akademisi’nden mezun olan ve henüz 15 yaşında kurduğu Bluesology grubuyla müzik kariyerine başlayan Elton John, 1970'lerden günümüze 450 milyondan fazla satılan albüm ve 40 milyondan fazla satılan single ile dünya çapında önemli bir hayran kitlesine sahip.

Ancak sanatçının dünyanın her köşesindeki müziksever tarafından tanımasını sağlayacak en önemli çalışmasının çok sevdiği ve yakın olduğu Galler Prensesi Diana’nın ölümünden sonra 1997 yılında ona ithafen bestelediği “Candle in the Wind” single’ı olduğu söylenebilir. Dünya çapında 33 milyon adet satılan single, Elton John’un önemli ve kırılması zor bir rekora imza atmasını sağladı. Sanatçı, müziğe katkıları ve AIDS başta olmak üzere birçok toplumsal konuda bilinç ve yardım projeleriyle gösterdiği çabalar için 1998 yılında Kraliçe Elizabeth’ten Şövalyelik, yani “Sir” unvanı aldı.

Rolling Stone dergisi tarafından gelmiş geçmiş en iyi ilk 50 müzik sanatçısından biri olarak gösterilen Elton John 5 Temmuz’da İstanbul Küçükçiftlik Prakı’nda, 6 Temmuz’da Ankara Arena’da sahnede olacak…

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.