Serhan ŞEŞEN davası 10. celsede sonuçlandı

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Değerli Yönetim Kurulu Üyemiz Burhan ŞEŞEN’in oğlu Serhan ŞEŞEN’in ölümünde ihmalleri bulunduğu iddiasıyla yargılanan 2 doktor, Anadolu 16. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından suçlu bulundu.

Mahkeme, Serhan’ın ikinci yatırıldığı Sema Hastanesi’nin Enfeksiyon ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Hülya Caşkurlu ile Acil Doktoru Timuçin Akkaş’ın, ölümde ihmali ve kusurları olduğu gerekçesiyle 2 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Grup Gündoğarken’in solisti Burhan Şeşen’in 26 yaşındaki oğlu Serhan Şeşen, 2008’de, önce yüksek ateş ve boğaz ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti. Serhan burada “Birşeyin yok” diyerek geri gönderildi. Ertesi gün fenalaşarak tekrar hastaneye giden Serhan’a menenjit teşhisi konuldu. Durumu kötüleştiği ve geç kalındığı için komaya giren Serhan, daha sonra sevk edildiği başka bir hastanede hayatını kaybetti. Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporda sinüzit teşhisiyle hastaneye yatırılan Serhan Şeşen’in beyin apsesi ve menenjit sonrasında gelişen komplikasyonlar neticesinde öldüğü, tedavisinde eksiklikler bulunduğu ortaya çıktı.

Burhan ŞEŞEN facebook hesabında bu haberi şöyle duyurdu:
"Serhan'ın davası 10. celsede sonuçlandı. Sema Hastanesi'nin iki dr.u Hulya Caskurlu ve Timucin Akkas kusurlu bulunarak iki sene hapse mahkum oldu...Serhan'cim biraz daha huzurlu uyu."

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.