Sanatçılar 'Korsana Hayır' Dedi

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Adana'ya Altın Koza Film Festivali’ne katılmak için gelen ses ve sinema sanatçıları, İl Emniyet Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi’nin ele geçirdiği 820 bin kaçak basılan film ve müzik CD’sinin önünde, ‘Korsana hayır’ diyerek, basın açıklaması yaptı.

(Soldan Sağa) Ekrem Bora, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Selda Alkor, İl Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, Nuri Alço korsanla mücadele hakkında açıklamalarda bulundular. 

İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen basın açıklamasına Adana Vali Vekili Fikret Deniz, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Ülger ve aralarında Ekrem Bora, Selda Alkor, Nuri Alço, Ahmet Selçuk İlkan’ın da bulunduğu sanatçılar katıldı. Törende konuşan Vali Vekili Fikret Deniz, Adana'nın emek hırsızlarına savaş açtığını söyledi. Kültür hırsızlığının en kötüsü olduğunu söyleyen Deniz, son 1 yılda 820 bin korsan CD ve DVD ele geçirdiklerini bununla birlikte bu CD'lerin basımında kullanılan 415 elektronik cihaz ve 615 şüphelinin yakalandığını iletti.

Büyükşehir Belediyesi Vekili Zihni Aldırmaz ise sanatçıların emeklerinin çalınmaması için İl Emniyet Müdürlüğü ile birlikte koordineli olarak çalışma yaptıklarını söyledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Ülger, korsan CD’nin halka tam anlatılamadığını söyleyerek eğer bu kalitesiz filmleri alan olmazsa bunu yapanların da sermaye bulamayacaklarını belirtti. Emniyet güçlerinin bu kişilerin üstlerine gittikçe bu durumun azalacağını da sözlerine ekledi.

 

 

 

 

Ünlü sinema sanatçısı Selda Alkor babasının da emniyet amiri olarak görev yaptığını belirterek korsanla mücadelede emeği geçen herkesi kutladı. Türk sinemasının unutulmaz aktörlerinden Ekrem Bora da, emniyet mensuplarını çalışmaları dolayısıyla tebrik ettiğini belirterek, korsanın sanatçılar için üzücü bir olay olduğunu anlattı. Bora, "Biz telif haklarının peşinde koşarken bunlarla karşılaşıyoruz. Ne yazık ki çok acı verici bir olay. İnşaallah bunları yapanlar sizin sayenizde iflah olurlar" şeklinde konuştu. Yapılan açıklamaların ardından sanatçılar ve protokol korsan CD ve DVD’leri inceledi.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.