SANAT REHBERİ

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Funda Arar Konserlere Başlıyor

Funda Arar son albümü Aşkın Masum Çocukları ile konser programlarına başlıyor.

"Senden Öğrendim", "Yak Gel", "Geçmez Yara" gibi unutulmaz şarkılarının yanı sıra, "Son Dans", "Sevda Yanığı", "Alagül", "Sevgilerde" ve ‘Aşkın Masum Çocukları’ albümlerindeki hit olmuş şarkılarından oluşan repertuarıyla 18 Mart’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde konser verecek olan sanatçı, 25 Mart’ta Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi'ndeAnkaralı sevenleriyle buluşacak.   

 

 

Jethro Tull's Ian Anderson        

1968 yılından bu yana müzik kariyerine 30 albüm sığdıran ve 60 milyonu aşkın satış elde eden Jethro İstanbullu müzikseverlerle buluşacak.

1968 yılından bu yana müzik kariyerine 30 albüm sığdıran ve 60 milyonu aşkın satış elde eden Jethro Tull’un, grupla özdeşleşen kurucu solisti Ian Anderson unutulmayacak bir akustik performans için 25 Mart gecesi İstanbul Haliç Kongre Merkezi ve 26 Mart gecesi Ankara Anadolu Kongre ve Gösteri Merkezinde müzikseverlerle buluşacak.

Flütü, rock müzikle tanıştıran ve bugüne dek 40’ı aşkın ülkede 2500’den fazla konsere imza atan Ian Anderson ayrıca 4 solo albüme de imzasını atmıştır.

Ian Anderson'un ülkemizin en başarılı klarnet sanatçısı Serkan Çağrı ve keman virtuözü Canan Anderson ile ayrı ayrı gerçekleştireceği düetlerde Jethro Tull'un flütünün klarnet ve kemanla buluşmasına tanıklık edeceksiniz.

Türkülerle Şarkılarla Büyüdük

Seyhan Güler “Türkülerle Şarkılarla Büyüdük” ikinci konseri Üsküdar Altunizade Kültür Merkezinde

Aklıma sen gelince ve Ellerin oldu eserleriyle müzik piyasasına damgasını vuran sanatçı sevenleriyle buluşuyor.

25 mart Cuma günü  saat:20.00 de başlayacak olan “Türkülerle  Şarkılarla Büyüdük”  konserinde günümüze kadar gelen türkülerimizi, sanat müziğimizin  nostaljik eserlerini, günümüzün popüler nostaljik  pop  müzik eserlerini  ve kendi albümünde yer alan türkülere konserinde yer verecek olan Seyhan Güler tüm sevenleri ve hayranlarıyla İstanbul Üsküdar’da  Altunizade  Kültür Merkezi’nde buluşuyor.

 

Ebru Gündeş ‘Beyaz’

Beyaz albümünün ilk konseri 26 Mart’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde

Ebru Gündeş uzun bir aradan sonra sevenleriyle Bostancı Gösteri Merkezi'nde buluşuyor.Yeni albümüyle dinleyenleriyle buluşacak olan Gündeş en sevilen şarkılarının yanı sıra en yeni eserlerini de Bostancı sahnesinde paylaşacak… Biletler Biletix’te. 

 

 

 

Chick Corea & Gary Burton CRR Sahnesi’nde

Modern caz dünyasının iki büyük ismi Chick Corea ve Gary Burton ender bir araya geldikleri düet projesini CRR Sahnesine taşıyorlar.

İspanyol kökenli, 16 grammy ödülüne sahip olan piyanist Chick Corea  ile günümüzde yaşayan en büyük vibrafon sanatçılarından biri olan Gary Burton birlikteliği 1972 yılında Ecm Records etiketiyle yayınlanan Crystal Silence albümüyle başladı. Albüm o kadar büyük yankı uyandırdı ki, daha sonra Duet ve Zürih Konseri adında ikinci çalışma yine Ecm Records etiketiyle yayınlandı. İkili bu muhteşem kaydın anısına 2008 yılında The New Crystal Silence adında bir albüm daha yayınladı. Albümün ilk bölümü Sidney Senfoni orkestrasıyla birlikte Sidney Opera Salonunda kaydedildi, ikinci bölümü ise Molde caz festivalindeki düo performanstan oluşmaktadır.

Bu konserde; modern caz dünyasının iki büyük ismi Chick Corea ve Gary Burton ender bir araya geldikleri düet projesinde 31 Mart 2011’de CRR Sahnesine olacaklar.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.