SANAT REHBERİ

Sosyal Ağlarda Paylaş:

SANAT REHBERİ

Bostancı’da Konserler Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Bostancı Gösteri Merkezi Aralık ayında birçok ünlü ismi ağırlamaya hazırlanıyor.

17 Aralık’ta Mustafa Ceceli, 18 Aralık’ta da Kıraç hayranlarıyla buluşurken 19 Aralık’ta Türkiye’nin iki önemli  rock grubu aynı gün sahnede olacak. Saat 18.00’de Manga, saat 20.00’de ise Mor ve Ötesi hayranlarıyla buluşacak… Konserlerin biletlerini Biletix’ten temin edebilirisiniz.

ABBA The Show, İlk Kez İstanbul’da

Dünyayı kasıp kavuran efsane ABBA grubunun orijinal üyeleri Agnetha Fältskog ve Anni-Frid Lyngstad’ın önderliğindeki ABBA the Show sahnede yaklaşık 20 kişilik bir orkestra ve showları ile 13 Aralık akşamı Haliç Kongre Merkezi’nde olacak.

ABBA the Show, Royal Albert Hall Londra ve Hollywood Bowl gösteri merkezlerinde kapalı gişe oynamış bir gösteri. Bu yıl Ocak ve Şubat aylarında Avrupa turnesi kapsamında 100 bin seyirciye ulaşmıştır.

13 Aralık’ta sahne alacak bu önemli gösteriye Londra Uluslararası Senfoni Orkestrası’ndan 20 sanatçı  eşlik edecektir.

Erkan Oğur - Derya Türkan: Uzaktaki Müzik

"Fuad" albümüyle başlayan müzikal birlikteliklerini sürdürmeyi hedefleyen Erkan Oğur ve kemençe virtüözü Derya Türkan, ilk düo performanslarıyla Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda, 13 Aralık 2010 tarihinde dinleyicileriyle buluşacak.

Geleneksel eserlerin yanı sıra, kendi bestelerini de seslendirecek olan ikili, doğaçlamalar üzerine kurulu performanslarıyla dinleyenleri bekliyor olacak.

"Müzikal mizah"a ne dersiniz?

2008 Yılında TIM Maslak Show Center’da gerçekleştirdiği muhteşem gösterileri ile hafızalarda iz bırakan LE Quatuor 17-18-19 Aralık’ta yeniden izleyicileri ile buluşuyor.

“LE QUATUOR” grubu 20 yılı aşkın bir süredir, yeteneklerini Fransa ve diğer ülkelerdeki kitlelerle paylaşıyor. Gösterileri “müzikal mizah” ya da “mizahi müzik” olarak tarif ediliyor.

2 keman, 1 viyola ve 1 çello sanatçısından oluşan grup, klasik müzik repertuarlarını rock’la, cazla, şarkılarla, danslarla, mim ve komediyle harmanlayarak muhteşem bir gösteri sunuyor izleyicilerine...

“LE QUATUOR”un repertuarında Mozart’ın “Küçük Bir Gece Müziği’nden Brahms’ın “Macar Dansı”na, Ravel’in “Bolero”sundan “Strangers in the Night” ve “Singing in the Rain”e, Fransız şansonlarından rap’e kadar uzanan çok geniş bir yelpaze var.

İsimleri “Kuartet/Dörtlü” anlamına gelen grubun üyeleri Laurent Vercambre (keman), Jean Claude Camors (keman), Pierre Ganem (viyola) ve Jean-Yves Lacombe (çello) bir yandan müzik yeteneklerini sergilerken, diğer yandan da sergiledikleri komik şovlarla farklı bir sahne performansı sunuyorlar.

Manga’dan Farklı Bir Performans

maNga alışık olduğumuzdan farklı bir performansla Babylon’da olacak.

Rock müzikle elektroniği, sert gitar rifleriyle rap vokalleri birleştiren maNga, 2004 yılında çıkardıkları ilk albümleriyle dikkatleri üzerine çekmekte zorlanmadı.

İkinci albümlerini yayınlamak için yaklaşık 5 yıl bekleyen grup, geçirdikleri değişimleri müziklerine de yansıttı. Batı ve doğu tınılarının daha çok içiçe geçtiği; ney, piyano, tambur ve bağlama gibi enstrümanların daha çok kullanıldıkları ‘Şehri Hüzün’ albümleriyle hayran kitlelerini oldukça genişlettiler. 14 Aralık gecesi ise maNga alışık olduğumuzdan farklı bir performansla Babylon’da olacak. Şarkıların bir bölümünü tamamen akustik olarak seslendirecek olan grubun  Babylon performansı uzun süre hafızalardan silinmeyecek.

Aşk Şarkılarının Efsane Sesi Victor Lazlo, 21 Aralık'ta İş Sanat'ta!

Yumuşak sesi ve geceye yakışan şarkılarıyla 80’ler boyunca latin ve caz şarkıları ile Avrupa’nın en ünlü şarkıcılarından biri olmayı başaran Viktor Lazlo, 21 Aralık gecesi hayranlarıyla buluşuyor...

Son albümü 'Begin the Beguine' ile aşk şarkılarına imza atan Viktor Lazlo ilk romanı 'La Femme Qui Pleure' ile şu sıralarda Fransa'da büyük sükse yaparken, bir moda ikonu olarak gösterilmeye devam ediyor. Viktor Lazlo kariyerinin en güzel aşk şarkıları ve son albümünün yepyeni şarkıları ile 21 Aralık gecesi İş Sanat’ta olacak.

 

BİFO & Fazıl Say Festivali

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, ünlü piyanist Fazıl Say’la Aralık ayında üç konserde bir araya geliyor.

Yeni yıla bir merhaba niteliğindeki konserler 23, 24 ve 25 Aralık 2010 tarihlerinde. Sascha Goetzel’in yöneteceği 23 Aralık’taki konserde kemancı Patricia Kopachinskaja ile sahne alacak olan Say, 24 Aralık’ta Borusan Müzik Evi’ndeki konserde Borusan Quartet ile Behzat Cem Günenç ve Erhan Birol’la bir araya gelecek. Gürer Aykal’ın şefliğinde gerçekleşecek olan 25 Aralık’taki konserde Say tek solist. 23 ve 25 Aralık konserleri Lütfi Kırdar’da gerçekleşecek.

BİFO’nun sezon programı dışında gerçekleştireceği konserlerin en büyük özelliklerinden biri de her birinde Fazıl Say’ın yapıtlarının İstanbul veya Türkiye prömiyerlerinin yapılacak olması.

Efsane grup SNAP! İstanbul’da

360istanbul’da SNAP!’le 90’lı yıllara doğru inanılmaz bir yolculuğa hazır olun!

360istanbul dillere dolanan ‘rap’ şarkıların sahiplerini ağırlıyor. SNAP! gecikmeli de olsa İstanbul’da hayranları ile buluşmaya geliyor.

Turbo B’nin inanılmaz rap yeteneği ve Penny Ford’un vokalleri ile Dünya müzik listelerini kasıp kavuran SNAP!, daha ilk albümleri ile 7 milyondan fazla satmayı başararak, Dünya müzik klasikleri arasına adını yazdırmayı başardı. Müzik tarihine sayısız hit armağan eden SNAP! İngiltere ve Amerika’da platin plak kazandı.

18 Aralık Cumartesi gecesi SNAP!le 90’lı yıllara doğru yolculuğa çıkmak için İstanbul’da olacak…

 

Macy Gray Geliyor

Birçok büyük R&B hitine imza atan Grammy ödüllü diva Macy Gray, 14-15 Şubat'ta 2 gece üst üste hayranlarıyla Babylon'da buluşacak.

Gerçek ismi Natalie Hinds olan sanatçı sıra dışı boğuk sesiyle Billie Holiday, Tina Turner ve Betty Davis gibi güçlü seslerle beraber anılıyor. son albümü 'The Sellout'’ı 2010 yazında piyasaya süren Amerikalı R&B kraliçesi, şimdiye kadar 5 albüm yayınladı.

2001 Grammy Ödüllerinde 'Try' parçasıyla 'En İyi R&B Kadın Vokal' dalında büyük ödülü eve götüren Macy Gray, bu parçayla o sene aynı zamanda yılın parçası dalında da Grammy’e aday gösterilmişti. 2000’li yılların başında BRITS ve MTV Video Müzik ödüllerinde de birçok ödül kazanan Macy Gray, boğuk sesi, farklı yorumu ve romantik parçalarıyla müzik dünyasında eşsiz bir sanatçı olarak kabul ediliyor.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.