Sanat Rehberi...

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Volkan Konak Bostancı Gösteri Merkezi’nde

Kuzeyin oğlu Volkan Konak birbirinden güzel şarkıların, türkülerin ve şiirlerin buluştuğu gecede sevenlerine muhteşem bir sahne performansı sunacak.

26 Kasım akşamı Bostancı Gösteri Merkezi sahnesinde olacak olan Volkan Konak’ı dinlemek için biletleri Biletix’ten temin edebilirsiniz…

 

 

 

Sertab Erener Ankara’yı Rengarenk Yapacak

Sertab Erener Ankaralı müzikseverlerle buluşuyor. Geçtiğimiz yazın en beğenilen albümü Rengarenk ile haftalarca 1 numara olan Sertab Erener, yeni ve en sevilen şarkıları ile 26 Kasım Cuma günü Ankara Gösteri Merkezi’nde konser verecek.

Konser için özel olarak hazırlanan Sertab Erener, Ankaralı müzikseverlere Rengarenk bir konser verecek.

  

 

 

 

Yılın müzikal projesi!

Afro-Cubism, World Circuit Plak Şirketi'nin müzik yapımcısı Nick Gold ile planlandığı 1996 yılından tam 14 yıl sonra hayata geçiyor.

Tüm dünyada milyonlar satan ünlü Bueno Vista Social Club projesinin asıl çıkış noktası olan ve Kübalı müzisyenlerle birbirinden yetenekli Afrikalı müzisyenleri bir araya getiren Afro-Cubism, World Circuit Plak Şirketi'nin dehası Nick Gold ile planlandığı 1996 yılından tam 14 yıl sonra hayata geçiyor.

Aralarında Afrika'ya özgü kora çalgısını tüm dünyaya sevdiren Grammy'li müzisyen Toumani Diabete'den yine Grammy'li Bueno Vista Social Club'ın meşhur şarkısı "Chan Chan" ile tanınan Kübalı şarkıcı ve gitarist Eliades Ochoa'ya kadar birbirinden yetenekli müzisyenlerin yeraldığı ve  Afrika geleneksel müziklerini Küba müzikleriyle buluşturan sıradışı proje Afro-Cubism, hepsi ayrı ayrı kariyerlerinde müthiş başarılara imza atmış müzisyenleri bir arada dinleme fırsatı veriyor. Afro-Cubism 27 Kasım'da Türkiye'de ilk kez Cemal Reşit Rey'de.

Anadolu Yakası’nda İlk Konser

Pop müziğin yeni yıldızı Soner Sarıkabadayı İstanbul Anadolu yakasındaki ilk konserini veriyor…

'Buz', 'Pas' ve son olarak 'Sadem' isimli şarkıları ile 2010 yılının en dikkat çeken besteci ve yorumcusu Soner Sarıkabadayı, 27 Kasım akşamı Bostancı Gösteri Merkezi’nde dinleyicileriyle buluşacak.

Konserde sanatçı kendi bestelerinden; 'Uçurum', 'İki Medeni İnsan', 'Kasaba', 'Bu Böyle', 'Sallana Sallana', 'Külah', 'Koparılan Çiçekler', 'Çifte Kavrulmuş', 'Açık Adres', 'La Fontaine', 'Hayat Sana Güzel', 'Mantık Evliliği', 'Şarkı', 'Merhaba Merhaba' gibi son yıllara damgasını vuran şarkılarını seslendirecek.

Painted on Water Projesiyle 27 Kasım’de Salon İKSV’de

‘Painted on Water’ Sertab Erener ve Demir Demirkan türkülere İngilizce sözler yazıp jazz ve blues gibi tarzlarda yeniden yorumladıkları ve geçtiğimiz yıl yayınlanan albümleri.

Sertab Erener ve Demir Demirkan’ın Painted on Water adlı projesi, adını ebru, yani “suya resim yapma” sanatından alıyor. Türkiye’nin 14 yöresine ait, 14 türkünün Batı müziği normlarındaki düzenlemelerini içeren bu ortak proje, cazdan modern rock’a, funktan minimale, poptan enstrümantal fusion-caza kadar birçok farklı müzikal rengi bir araya getirerek, tıpkı bir ebru teknesindeki boyalar gibi beklenmedik, efsunlu bir sonuç ortaya çıkarıyor.

Albümdeki parçaların sözleri de Demir Demirkan ile daha önce Madonna ve Celine Dion gibi isimlerle çalışmış olan Phil Galdston’a ait. Sertab Erener’in güçlü sesiyle halk şarkılarından esinlenen bu modern dünya yapıtlarına nasıl hayat verdiği bu konseri kaçırmamak için Salon İKSV’de yerinizi alın.

Bon Jovi İkinci Kez Türkiye’de

1980’lerin efsanevi rock grubu Bon Jovi, ikinci kez Türkiye’ye geliyor.

Grup, İstanbul’a geleceğini resmi siteleri ve Twitter üzerinden açıkladı. Açıklamaya göre 1993 yılından sonra grubun İstanbul’daki ikinci konseri 8 Temmuz 2011’de yapılacak. Circle Tour kapsamında ülkemize gelecek olan Bon Jovi’nin, Rock’n Coke ile aynı zamana denk gelen festivalin headlinerlarından biri olacağı açıklandı. Grup, U2’nun spider sahne tasarımının bir versiyonu olan Circle adını verdikleri sahnede şarkılarını seslendirecek. 

Bale Adımlarıyla Pink Floyd

İtalyan La Scala Tiyatro Bale Topluluğunun, 1972 yılında efsane rock grubu Pink Floyd'un canlı performansı ile dünya prömiyerini yaptıkları ''Pink Floyd Balesi'' ilk kez, Türkiye’ye geliyor.

1972 yılında efsanevi rock grubu Pink Floyd’un canlı performansı eşliğinde prömiyeri gerçekleştirilen ve grubun 13 parçasının dansla mükemmel uyumundan oluşan ‘Pink Floyd Balesi’, geliştirilmiş 90 dakikalık yeni versiyonuyla, 25-28 Kasım tarihlerinde beş temsille Türkiye’de ilk kez İstanbul Kongre Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Aralarında “Hey You”, “Money”, “When You're in”, “Is There Anybody Out There?” gibi parçaların da bulunduğu 13 Pink Floyd şarkısının solo, düet ve grup danslara uyarlanmasından oluşan gösterinin en özel yanı ise, Pink Floyd'un orijinal kayıtlarının kullanılması. 

Yüksek Sadakat Ümraniye Atakent Kültür Merkezi’nde

Yeni albümleri için stüdyo çalışmalarına hızla devam eden ve Ocak ayında üçüncü albümlerini piyasaya çıkaracak olan Yüksek Sadakat, bir yandan da konserlerine devam ediyor.

Yeni albümleri için stüdyo çalışmalarına hızla devam eden ve Ocak ayında üçüncü albümlerini piyasaya çıkaracak olan Yüksek Sadakat, bir yandan da konserlerine devam ediyor. 27 Kasım Cumartesi günü Ümraniye Atakent Kültür Merkezi’nde dinleyicisiyle buluşacak olan grup, konseri sırasında Kafile’si için sürprizler de yapacak.

Vokalde Kenan Vural, gitarda Serkan Özgen, basta Kutlu Özmakinacı, tuşlu çalgılarda Uğur Onatkut ve davulda Alpay Şalt’tan oluşan Yüksek Sadakat’in Ümraniye Atakent Kültür Merkezi’nde vereceği konser saat 20:00'de başlayacak.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.