Salon Yine Dopdoplu

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Salon İKSV 4 Ekim Perşembe akşamı Saint Etienne ile açılıyor. Yeni sezonda, Stacey Kent’ten Madeleine Peyroux’ya, Gaz Coombes’den Destroyer’e, The Civil Wars’dan The Raveonettes ve Vinicius Cantuaria Quartet’e merakla beklenen isimler Salon'da sahne alacak.

Salon’da, yeni sezonun ilk konserlerini 4 ve 5 Ekim tarihlerinde, ülkemizi ilk kez ziyaret edecek olan Sarah Cracknell, Bob Stanley ve Pete Wiggs’den oluşan Saint Etienne verecek. Müziklerinde dub, swing, folk, pop ve rock soundlarına yer veren grup, çıkardığı sekiz albümle İngiltere’nin en itibarlı ve istikrarlı müzik grupları arasında gösteriliyor.

Salon Ekim ayında başka birçok önemli ismi de ağırlayacak. Godspeed You! Black Emperor’dan Bruce Cawdron ve Thee Silver Mt. Zion’dan Rebecca Foon tarafından kurulan Kanadalı post rock grubu Esmerine, 12 ve 13 Ekim’de iki gece üst üste, Salon’da olacak.

Caz severler bu sezon da salon’da olacak

Salon yeni sezonunda cazın dünyaca ünlü isimlerini ağırlayacak. Müziğinde, Bossa Nova’yı temel almak yerine, arka planda kullanarak daha caz ağırlıklı öğelere yer veren, 1996’da yayımlanan Sol Na Cara albümü Brezilya’da yeni bir müzik anlayışına önayak olan Vinicius Cantuaria, quartet’iyle 1 Kasım’da İstanbul’da sahnede olacak.

Displaced adlı albümüyle 2007 BBC Caz Ödülü'nü alan Neil Cowley Trio 3 Kasım’da, Fransız şanson geleneğini zarif caz ritimleriyle birleştiren Stacey Kent 7, 8, 9 Kasım’da izleyicisiyle buluşacak.

Alternatif müziğin seçkin isimleri

Yeni sezonda caz severlerin Salon'daki uzun gecelerine indie ve elektronik müziğin tutkunları da eşlik edecek. Dolu dolu geçecek sezonun bombalarından birisi de 20 ve 21 Kasım’da aynı sahneyi paylaşacak piyanist ve besteci besteci Hauschka, film müzikleriyle de tanınan besteci Dustin O'Halloran ve yine film müzikleriyle ödüller kazanan, tarzlar arası müzikal açılımlarıyla bilenen Johann Johannsson olacak.

6 başarılı albümün ardından çalışmalarına son veren, İngiltere’nin en hatırı sayılır topluluklarından alternatif rock grubu Supergrass'ın vokalist ve gitaristi Gaz Coombes, solo çalışmalarıyla ilk kez İstanbullu müzikseverlerle buluşacak. İlk solo albümü Here Comes The Bombs’ı Mayıs 2012'de yayınlayan Coombes, 22 Kasım’da İstanbul’da olacak.

1997'de Wolfgang Schlögl, Markus Kienzl, Wolfgang Frisch ve Michael Holzgruber tarafından kurulan Sofa Surfers, Superliminal isimli son stüdyo albümlerinin rüzgarıyla 24 Kasım’da Salon izleyicisinin karşısına çıkacak.

Salon 4 Aralık’ta, 1990’lı yılların ortalarında Dan Bejar’ın solo projesi olarak başlayıp, 1996’da yayınlayan ilk albümünden bu yana istikrarlı bir çizgide ilerleyen, son albümü Kaputt ile Polaris Müzik Ödülleri’ne aday gösterilen Destroyer’i ağırlayacak.

Salon programı hakkında ayrıntılı bilgi için saloniksv.com adresi ziyaret edilebilir.

 

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.