New York'ta Türk Sesleri

Sosyal Ağlarda Paylaş:

ABD’nin New York kentinin ünlü parkı Central Park’ta düzenlenen ’Istanbulive: Türkiye’nin Sesleri ve Renkleri Konseri’ni binlerce kişi izledi.

Türkiye ve Türk Müziği"nin tanıtımı için en geniş kapsamlı etkinliklerden biri olan ve Central Park’ta bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Istanbulive 2011’ konseri, New York’u etkisi altına alan sağanak yağmura karşın coşkulu geçti. Konserde, bu yıl 40’ıncı sanat yılını kutlayan sanatçı Zülfü Livaneli, rock grubu ’Manga’ ve New York’un yetenekli müzisyenleri ’New York Gypsy All-Stars’ sahneye çıktı. Serdar İlhan ve Mehmet Dede’nin yapımcılığında, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ana sponsorluğunda, bu yıl gündüz yerine ilk kez gece düzenlenen konserde, Livaneli’nin 65’inci doğum günü de kutlandı.

Istanbulive’da, dünyanın en iyi gitaristlerinden biri olarak kabul edilen Al Di Meola ve Yunan sanatci Lina Orfanos da Livaneli’ye bazi şarkılarında eşlik etti. Konser ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zülfü Livaneli, New York’ta Central Park’ta konser vermenin çok güzel olduğunu, konseri izlemeye Türkler’in, Amerikalılar’ın hem de Yunanlar’ın geldiğini belirterek, ”Central Park’ta, New York’un göbeğinde bu şarkıları söylemek çok hoş bir duygu. Misafir sanatçılar çok başarılıydı, ben çok hoşnut kaldım. Çok güzel bir doğum günü sürprizi de yaptılar bana sahnede. O da çok hoştu. Yağmur, fırtına, şimşek kimseyi durduramamış. Kalabalık bir konser yaptık, çok mutluyum” dedi.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.