MÜZİK MARKET

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Ferhat Göçer:  “Seni Sevmeye Aşığım”

Ferhat Göçer, beşinci albümü "Seni Sevmeye Aşığım" ile dinleyicileriyle buluştu. Sanatçı, tamamı yaşanmış aşk hikayelerinden notalara dökülen şarkılarıyla dinleyicileriyle buluşturdu

Daha önceki albümlerinde çeşitli sanatçılarla yaptığı düetleriyle de beğeni toplayan Ferhat Göçer, bu kez tamamı solo parçalardan oluşan bir repertuarla ve tanınmış müzik adamlarının yanı sıra yeni bestecilerin eserlerinden oluşan bir albüm hazırladı. Sonbaharın Albümde yer alan toplam 10 şarkı, aylar süren bir çalışmanın sonucunda 14 bin şarkı arasından seçildi. Ozan Çolakoğlu ve Selim Çaldıran'ın aranjelerinde imzalarının bulunduğu albümün fotoğraf çekimleri ise Koray Erkaya tarafından İstanbul'un çeşitli semtlerinde gerçekleştirildi.

  1. Sanat Yılına Özel Albüm

Bu yıl, 45. sanat yılını kutlayan; Selami Şahin, daha önce birçok sanatçı tarafından yorumlanan eserlerini, akustik ve güncel düzenlemelerle yeniden bir araya getirerek, “Mahzen” isimli albümünde topladı. 70′li ve 80′li yıllara damgasını vurmuş bu eserler; akustik altyapıların kendine özgü samimiyetiyle de bütünleşerek eskiye olan özlemimizi bize bir kez daha hatırlatıyor.

Müzik marketlerdeki yeri alan albümde, besteleri Selami Şahin’e ait olan 10 eser yer alıyor. “Mahzen” albümünde 9 şarkının aranjesi Aykut Gürel’e ait olup , “Yabancıyız Yabancı” şarkısının düzenlemesi ise Mustafa Nuri Haybat tarafından yapıldı.

Albümün çıkış şarkısı olan ve 1982 yılında Nilüfer tarafından da seslendirilen “Benim İçin Öldün Artık” Selami Şahin’in “Mahzen”inden müzikseverlerin beğenisine sunulan ilk çalışma…

6 yıl aradan sonra "Hüsn-ü Hicaz"

Klarnetin büyüsünü kendine has üslubuyla ülke sınırları dışında da geniş kitlelere ulaştıran ve Türkiye'nin sayılı klarnet virtüözlerinden biri olan Hüsnü Şenlendirici, 6 yıl aradan sonra ikinci solo çalışması "Hüsn-ü Hicaz" ile müzikseverlerle buluşuyor. Sanatçının kulaklara klarnetin büyülü sesini taşıdığı 13 şarkı, 1 remix ve bir de keman solosundan oluşan albümde farklı müzik ustalarının klasikleşmiş eserleri Hüsnü Şenlendirici'nin nefesinde yeniden hayat buluyor.

Adnan Ergil'in ölümsüz eseri "Böyle Ayrılık Olmaz", Orhan Gencebay'ın "Benim Dünyam" bestesi, Göksel Baktagir'den "Garip", Atilla Özdemiroğlu'nun "Sevda"sı, Aziza Musrafa Zadeh'den "Dance of Fire", Hasan İshakkut imzalı "I Love You", Muarrem Ertaş'ın "Gelin Ne Olur" eseri ve Pulp Fiction filmiyle dünya çapında üne ulaşan beste "Mısırlou" gibi yerli ve yabancı eserlerin yer aldığı "Hüsn-ü Hicaz" albümünde dinleyenleri bir de sürpriz bekliyor; Kaan Kurmuş "Böyle Ayrılık Olmaz"ın ‘remix' versiyonuyla albümdeki yerini alırken bestesi ve aranjmanı Hüsnü Şenlendirici imzası taşıyan "Saatin 25'i" şarkısı da müzik severlerin beğenisine sunuluyor.

Öykü Gürman’la “Bir Başka”

Son yılların en güçlü kadın vokallerinden Öykü Gürman, farkını ortaya koyduğu, ilk solo albümü "Bir Başka" ile müzik kariyerinde yeni bir sayfa açıyor. Büyük bir özenle hazırlanan, 11 şarkıdan oluşan "Bir Başka" Pasaj Müzik etiketiyle önümüzdeki günlerde müzik dinleyicisinin beğenisine sunulacak.

Öykü Gürman'ın yeni albümü beş farklı kayıt stüdyosunda  18 ayda hazırlandı. Müzik direktörlüğünü deneyimli müzik adamı Nurkan Renda'nın yaptığı "Bir Başka"daki şarkıların mixini Ender Akay masteringini Çağlar Türkmen yaptı.

Vokal başarısının yanı sıra söz yazarı ve besteci kimliğini de ön plana çıkaran Öykü Gürman, "Bir Başka" albümünde, Türk müziğinin klasik şarkılarını ve Yunanistan'ın tanınmış bestecilerini bir araya getirdi.

Söz yazarı ve besteci kimliğini ön plana çıkaran Öykü Gürman, Yunanlı besteci Tasos Panagis'in iki şarkısına söz yazarken, beş şarkının bestesini, altı şarkının sözlerini yazdı. Apostolos Kaldara, Eftihia Papagiannopoulou gibi Yunanlı bestecilerin şarkıları haricinde Sementa, Murat Hasarı ve Fikret Şeneş'in şarkılarını da yorumlandığı albümün özel sürprizi; ünlü Türk sanat müziği bestecisi Suat Sayın'ın unutulmaz şarkısı "Yalan Gözlerin" oldu.

Murat Evgin’den 10 Yıl Geciken Şarkı

Murat Evgin, bir yıl aradan sonra yayınladığı yepyeni şarkısı "Bugün Evlenmişsin" ile sevenleriyle buluşuyor. Sözleri Murat Evgin ve Dr. Selma Çuhacı'ya, müziği Murat Evgin'e ait olan "Bugün Evlenmişsin" on yıl boyunca gün yüzüne çıkmayı bekledi.

Sadece dijital platformlarda yayınlanan şarkıya; Murat Evgin'in yönetmenliğinde çekilen video klipte, mekan olarak Çağan Irmak'ın "Kabuslar Evi" filmindeki ev kullanıldı. İki günde çekilen klipte Evgin'e otuz kişilik bir ekip eşlik etti.

Alişan ve Demet Akalın Düeti

Alişan, yaz aylarında çıkarttığı kariyerinin 10. albümü ile askerlik sonrası sevenlerine güzel bir sürpriz yapmıştı. "Benim Aşkım" ve "Figüran" adlı şarkılarıyla beğeni toplayan Alişan, sevenlerine bir de bayram özel düet sürprizi yapmak istedi. Alişan ve Demet Akalın arasındaki dostluk ile ortaya iddialı bir düet şarkı çıktı. Sözleri Hakkı Yalçın'a müziği ise Ceyhun Çelikten'e ait olan bu hareketli şarkının ismi "Melekler İmza Topluyor"...

Bayram sonrası müzik marketlerdeki yerini single olarak alacak olan şarkının bir de club versiyonu olacak.

 

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.