MÜZİK MARKET

Sosyal Ağlarda Paylaş:

“Oynama” Yıldız Tilbe

Yıldız Tilbe'nin merakla beklenen 15. albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Albüm öncesinde radyolara yollanan "Oynama" adlı şarkı, yaza özel hazırlandı ve çok sevildi. Dünyaca ünlü bas gitarist Marcus Miller'a ait olan "Blast" adlı şarkı, Yıldız Tilbe sözleri ile Türk müzik dünyasındaki yerini aldı ve aynı zamanda "Oynama" Yıldız Tilbe'nin 15. albümünün isim şarkısı oldu.

Yeni albümü için 9 şarkı hazırlayan sanatçı, "Oynama" adlı şarkısının bestesi dışında, her zaman ki gibi yine tüm şarkılarını kendisi yaptı. "Hastayım Sana" adlı bir önceki albümünü bir sene önce çıkartan ve sevenlerini memnun etmeyi başaran sanatçı, yeni albümüyle çok daha iddialı geliyor!

Albümün çıkış şarkısı olan "Oynama" adlı şarkının klibini ve albüm fotoğraflarını Kemal Doğulu çekti. getirdi.

Gülşen’den Yeni Single

 

 

Yeni Biri" adlı şarkısı ile radyo ve televizyon kanallarında en çok yayınlanan şarkılardan biri olmayı başaran Gülşen, yaz bitmeden yepyeni bir hit şarkıyla daha sevenlerine sürpriz yaptı. Sözü ve müziği kendisine ait olan "Sözde Ayrılık" adlı şarkı müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Nihat Odabaşı yönetmenliğinde çekilen "Yeni Biri" ekranların en dikkat çeken ve sevilen klibi olmayı başardı. "Sözde Ayrılık" adlı yeni şarkısının klibinde de yine Nihat Odabaşı ile çalışan Gülşen'i ekranda izlerken gülümsemenize engel olamayacaksınız! Gülşen yeni klibinde oyunculuğunu bir kez daha gözler önüne serdi ve sitcom tadında yeniden karşımıza çıktı!

Nev’den Sürpriz Single

Nev, 2012 yılında yayınlayacağı yeni albümü öncesi "Yokum" isimli yeni şarkısını müzikseverlerle paylaştı. Geçtiğimiz yıl çıkardığı "Bir Nev-i Alaturka" isimli albümünde Türk Sanat Müziğinin klasiklerini yorumlan Nev, yeni albümünde de oldukça iddialı.

Dijital platformlarda yayınlanacak olan single Nev'in prodüktörlüğünde hazırlandı. Şarkının söz ve müziği Nev’e ait. Güçlü melodisi, ritmik yapısı ve hayatın içinden şiir tadında sözlere sahip yeni şarkısı "Yokum" için Nev, "İnsan ilişkilerinde yaşanan sorunları aşkın doğasına yükleyenlere karşı şiir tadında, hayatın içinde bir cevap niteliğinde" diyor.

Yıldız Usmanova “Bir Şans Ver”

2009 yılında çıkardığı "Dünya" albümüyle; "Görmesem Olmaz", "Yalan", "Seni Severdim", "Beni Kovma Kalbinden" gibi birçok hit şarkıya imza atan Yıldız Usmanova'nın yeni albümü "Bir Şans Ver" müzik marketlerde yerini almaya hazırlanıyor. Fatih Erkoç'la, Levent Yüksel'le ve Yaşar'la düet şarkılara imza atan Yıldız Usmanova, bu albümünde de bir düet şarkıya yer verdi. Usmanova'nın Serdar Ortaç'la düet yaptığı şarkının ismi "Diyemem".

"Bir Şans Ver" albümünde; Yıldız Usmanova'nın sekiz sözü ve on bestesi yer almaktadır. Yıldız Usmanova'nın şarkılarının sözleri Murat GÜNEŞ tarafından Türkçe'ye adapte edildi. Albümdeki diğer şarkıların sözleri ise; Murat Güneş ve Günay Çoban'a ait. Albümde birbirinden güzel on şarkı ve bir şarkının akustik versiyonu yer alıyor.

Bendeniz'le zamana yolculuk!

Türk pop müziğine özellikle de 90'lı yıllarda yön vermiş olan isimlerden Bendeniz, yeni albümü "Benden İzler 16 Hits Remix" ile müzik marketlerdeki yerini aldı. Raflarda yerini alan 16 şarkılık çalışmada, Bendeniz'in geçmişten bugüne seslendirdiği sevilen şarkılarının farklı versiyonları bulunuyor.

Müzikal kariyerinde önem taşıyan şarkılarını farklı bir formda müzikseverlerin beğenisine sunan Bendeniz; Murat Uncuoğlu, Ayhan Sayıner, Suat Aydoğan, Barış Büyük, Soner Kıvanç gibi aranjörlerle birlikte çalıştı. Bendeniz'in 18 yıllık müzikal kariyerine damgasını vuran hitlerinden "Ya Sen Ya Hiç", "Günahlar", "İstemiyorum" gibi şarkılar da albümde yerini alıyor. Sevilen sanatçı, yepyeni şarkılardan oluşan ve sürprizle dolu albümü için ise hayranlarına "Kışı bekleyin" mesajını veriyor.

 ''130 Bpm Allegro “

Geçtiğimiz haftalarda verdiği lansman konseriyle albümünü görücüye çıkaran Ozan Doğulu, ''130 Bpm Allegro'' adını taşıyan çalışmasını müzik marketlere sunuyor. Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Yalın, Ziynet Sali,Teoman, Sibel Can, Özlem Tekin, Okan Bayülgen, Kenan Doğulu gibi önemli bir kadronun yer aldığı albüm müzik marketlerdeki yerini aldı.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.