MÜZİK MARKET

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Ajda Pekkan’ın Farkı Bu

Türk popunun efsane ismi Ajda Pekkan uzun süredir üzerinde çalıştığı ''Farkın Bu'' adını taşıyan albümü müzik marketlerde yerini aldı. Türk Pop Müziği’nin Süperstarı Ajda Pekkan ve Megastarı Tarkan “Sevene zulm edeni yakar  geçerim…” sözleriyle kısa sürede radyo listelerinde üst basamaklara yerleşti. Albüme ismini veren şarkı ise Sinan Akçıl imzalı “Farkın Bu”…

Kenan Doğulu Şans Meleği’ni Arıyor

Kenan Doğulu, söz ve müziği kendisine ait “Şans Meleğim” isimli single albümüyle müzik marketlerdeki yerini aldı. Ozan Doğulu, Uğur Kirik, Erdem Kınay ve Suat Ateşdağlı tarafından hazırlanan 4 ayrı mixden oluşan single albüm, Kenan Doğulu’nun 2009’da yayınladığı “Patron” albümünden sonra merakla beklenen ve kışın çıkacak olan yeni albümünün de habercisi niteliğinde.

Işın Karaca serinin ikincisiyle geldi!

Müzik dünyasının güçlü kadın vokallerinden Işın Karaca, geçtiğimiz yıl Nisan ayında yayımladığı ve sevilen arabesk şarkıları yorumladığı "Arabesque, Geçmiş Geçmemiş Hiç" albümüyle müzik listelerinde büyük bir başarı elde etmişti. Işın Karaca şimdi de serinin ikinci albümü ile hayranlarının karşısına çıktı.

Arşivlerde yer alacak özel bir projeye daha imza atan başarılı sanatçının yine arabesk şarkılara yepyeni bir yorum kattığı yeni albümü "Arabesque II, Geçmiş Bize Yakışıyor" adını taşıyor. Akın Büyükkaraca'nın prodüktörlüğünü yaptığı albümün süpervizörlüğünü ilk albümde olduğu gibi yine Selami Şahin üstlendi.

Candan Erçetin’den “Aranjman” Albüm

Candan Erçetin'in profesyonel müzik yaşamının 15. yılı için hazırladığı "Aranjman 2011" adlı albümü yayınlanıyor. Önce Fransızca sözleriyle tanınıp sevilen ardından da Türkçe'ye uyarlanarak dillere dolanan 14 şarkının yer aldığı "Aranjman 2011" albümünde Erçetin, şarkıları yarı Fransızca yarı Türkçe sözlerle yorumladı.

1954 - 1976 yılları arasında güçlü sesler tarafından yorumlanmış, Türk müzik otoritelerinin "aranjman ya da Türkçe sözlü hafif batı müziği" tabir ettiği "Deniz ve Mehtap, Her Yerde Kar Var, Sessiz Gemi, Memleketim" gibi şarkıların yer aldığı albümün yepyeni düzenlemeleri Alper Erinç'e ait.

Nedim Zeper'den "Sözümden Dönmeyeceğim"

 

Uzun bir aradan sonra yepyeni şarkısı "Sözümden Dönmeyeceğim" ile müzikseverlere seslenen Nedim Zeper şu günlerde yeni projesini hayata geçirmesinin heyecanını yaşıyor.

Nedim Zeper, geçtiğimiz günlerde "Sözümden Dönmeyeceğim" isimli yeni şarkısını dinleyicileriyle buluşturdu. Sonbaharda müzikseverlerin beğenisine sunacağı albümü öncesinde yeni şarkısını yayımlayan sanatçı sözü ve müziği Cüneyt Tek'e düzenlemesi ise Onur Koç'a ait olan şarkısıyla yaz aylarını hareketlendirecek.

Tuğba Özerk yeni albümünü müzikseverlerle buluşturdu!

Türk pop müziğinin güçlü vokallerinden biri olan Tuğba Özerk dokuz şarkı ve bir remiksten oluşan yeni albümü "Aklımda Sen Varsın" ile dinleyicilerine sesleniyor.

Tuğba Özerk son olarak geçtiğimiz yıl müzikseverlerle buluşturduğu "Hediye" isimli çalışmasının ardından bu yaza yepyeni albümü "Aklımda Sen Varsın" ile merhaba diyor. Albümün hemen hemen bütün şarkılarında Tuğba Özerk'in imzası bulunurken albümünün dikkat çeken şarkılarından olan "Mis Gibi"nin müziği Can Tosun'a ve "Gönlümün Sultanısın" isimli şarkının sözü ve müziği ise Bayram Şenpınar'a ait. Zamanında Ferdi Tayfur ve Zerrin Özer'den dinlediğimiz "Gönlümün Sultanısın" isimli şarkı bu albümde Tuğba Özerk'in yorumuyla yeniden hayat buluyor.

 

 

Soner Sarıkabadayı “Tuzlu Su”

Kısa zamanda müzik dünyasında büyük başarı kazanan Soner Sarıkabadayı “Tuzlu Su” isimli single çalışmasını dinleyicilerine sundu.

2009 yılında "Buz" isimli single çalışmasını Türkiye'de ilk defa 1 TL'ye yayınlayarak 28 hafta satış listelerinin 1 numarasında kalmayı başaran Soner Sarıkabadayı, bir ilke daha imza atıyor. Söz ve müziği kendisine ait olan yeni single çalışması "Tuzlu Su", İtiraz CD'si ile birlikte, 2 CD halinde, 6 TL'ye piyasaya sürülecek. Sanatçı, bu stratejiyle korsana karşı ikinci ve en ağır darbeyi vuracağını belirtiyor.

Sarıkabadayı'nın 5 sene önce yazmış olduğu ve şimdiye kadar çıkmış en hareketli şarkısı olarak nitelendirdiği Tuzlu Su 2 versiyondan oluşuyor.

Eylem “Bugün Burda”

Bir yıldır çalışmalarını devam ettiği üçüncü albümünü tamamlayan Eylem, “Bugün Burada” ile sevenlerinin karşısında!

Eylem, daha önceki albümlerinde olduğu gibi bu albümde de söz ve bestelerine yer verdi. 9 yeni şarkı, 1 remix ve Eylem’in “2010 İstanbul” şarkısını içeren yeni albüm, “Bugün Burda” müzik marketlerde…

Albümün ilk klip şarkısı ise söz e müziği Eylem ve Fatih Melek’e ait  “Hayat Devam Eder”e çekildi.

 

 

Seyhan Güler'den "Bir Gül Daha"

Türk Halk Müziği sanatçısı Seyhan Güler 17 eserden oluşan “Bir Daha Gül” albümünü piyasaya sürdü.

Albüme ismini veren müziği kendine sözleri eşi Gökhan Güler’e ait  olan Bir Daha Gül adlı eser gibi, birçok şarkıda sanatçının imzası bulunuyor.  Aynı şarkıya klip de çeken sanatçı ayrıca gençlere yönelik olan ve memleketi Tokat’ın tanıtımına büyük etki yapacak Tokat sarmasını hip-hop okuyan ilk Türk Halk müziği sanatçısı olacak.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.