MÜZİK MARKET

Sosyal Ağlarda Paylaş:

"Öptüm" Sezen…

Uzun süredir merakla beklenen albümünü ile hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanan Sezen Aksu "Bakarsın umduğundan iyi geçer yaz" mesajını verdiği "Öptüm" isimli yepyeni çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sundu.

Türk pop müziğinin usta ismi Sezen Aksu, "Öptüm" isimli merakla beklenen yepyeni albümünü yayınladı. 10 şarkıdan oluşan albümde Yıldırım Türker'in sözlerini yazdığı iki şarkı yer alırken, sözü ve bestesi Nazan Öncel'e ait olan, Nazan Öncel'in Sezen Aksu'ya hediye ettiği "Ballı" isimli şarkısı da bulunuyor. Cemal Süreya'nın "Sayım" isimli şiiri de Sezen Aksu'nun bestesiyle albümde dikkat çeken çalışmalar arasında yer alıyor. Prodüktörlüğünü Sezen Aksu ve Mithat Can Özer'in süpervizörlüğünü ise Aykut Gürel'in üstlendiği albümde usta sanatçı; Can Şengün, Alper Erinç, Aytuğ Yargıç, Ozan Bayraşa ve Seden Gürel gibi isimlerle çalıştı. Albümündeki şarkılar için "Hayatımın kıymetini daha iyi anladığım, neşeli ve tadı yerinde bir dönemine ait şarkılar" diyen Sezen Aksu'nun "Öptüm"ü tüm müzik marketlerde.

Nazan Öncel “Hayvan”la Geliyor…

Türk popunun önemli söz yazarı ve bestecilerinden Nazan Öncel, yepyeni albümü ''Hayvan'' ile 6 Haziran Pazartesi günü müzik marketlerde yerini almaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde radyolarda çalmaya başlanan "Çirkin Olsun Benim Olsun"la beğeni toplayan sanatçı, "Hayvan" albümünde on şarkıya yer verdi. Her albümde olduğu gibi söz ve bestelerin tamamı Nazan Öncel imzasını taşırken bu albümde bir sürpriz yaparak oğlu Serkan Öncelle birlikte sözlerini yazdığı bir şarkıya da yer veriyor.

Prodüktörlüğünü Akşit Togay'ın yaptığı albümün Supervisorlüğünü Samsun Demir üstlenirken, sanat yönetmenliğinde Nazan Öncel imzası yer alıyor. Nazan Öncel, pek çok kıymetli müzisyenin performansıyla hazırlanan bu albümde diğer albümlerin aksine Jantinin yanı sıra Mustafa Ceceli, Burak Yeter, Tufan Taş, Orkun Tunç, Özgür Yedievli ve Taner Yurdunkulu gibi genç aranjörlerle çalışmaktan huzur duyduğunu ve her birinin ayrı bir dünya olduklarını, ifade ederken "ruhumun dilinden çok iyi analdılar, mis gibi bir iş çıkardılar, daha ne isterim; gerisi iyilik sağlık" dedi.

Bengü Dört Dörtlük

Bengü’nün “Dört Dörtlük” adlı yeni albümü önümüzdeki günlerde piyasada olacak.

Albümünde yer alan hem hareketli hem de slow parçalara çok güvendiğini belirten Bengü ‘Benim albümüm gelmeden yaz gelmedi’ diyerek heyecanını ifade ediyor. Söz ve müziği Sinan Akçıl’a ait olan ‘Aşkım’ adlı çıkış parçasıyla salı günü tüm radyolardaki yerini alacak olan Bengü şarkının klibi için ise Ege sahillerini tercih etti.

Albümde Sinan Akçıl’a ait olan ‘Saat:03.00’, ‘Kalbim Affetsin’, ‘Kalbi Olan Ağlıyor’ ve ‘Cesaret’ adlı şarkıların yanı sıra, Şehrazat imzalı, aynı zamanda albüme de adını veren ‘Dört Dörtlük’ ve ‘Su Yolunu Bulana Kadar’,  sözleri Deniz Erten ile birlikte Bengü’nün yazdığı ve bestelediği ‘Veda’, İzmirli genç bir besteciden bir şarkı ve albüme son dakika giren Ersay Üner’ e ait olan ‘Son Nokta’ bu yazın sevilen şarkısı olacak. Türkiye’nin en önemli aranjörleri Volga Tamöz, Erhan Bayrak ve Ozan Çolakoğlu’nu albümünde buluşturan Bengü, hareketli bir parça olan ‘Aşkım’la dinleyicilerinin buluşacağı günü iple çekiyor.

Emre Altuğ'dan "Bu Son Olsun"

1999 yılından bugüne kadar sevilen şarkılarını müzikseverlerle buluşturan Emre Altuğ merakla beklenen yepyeni albümünü ilerleyen günlerde sevenlerinin beğenisine sunacak.

Geçtiğimiz sene yayımladığı "Çifte Kavrulmuş" ve "Sev Diyemem" isimli şarkılarıyla uzun süre dillerden düşmeyen Emre Altuğ yepyeni albümü ile dinleyicilerine seslenecek. Albümde bir zamanlara damgasını vuran bir Cem Karaca klasiği "Bu Son Olsun" isimli şarkıyı Dervişan grubu eşliğinde yorumlayan sanatçı, albümü öncesinde bu şarkıyı yayımlayarak hayranlarına sürpriz yaptı. Söz ve müziği Mehmet Soyarslan'a ait olan şarkının düzenlemesi İskender Paydaş'a ait.

 

 

 

Özgün: "Sadece Arkadaşız"

Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden biri olan Özgün, iki şarkıdan oluşan yeni çalışması "Sen ve Ben"i müzikseverlerle buluşturuyor.

Geçtiğimiz sene yayımladığı "Yeni" isimli albümünün şarkılarıyla müzik dünyasında başarısını bir kez daha kanıtlayan Özgün bu yaz yine dillere dolanacak şarkılarını sevenlerinin beğenisine sunuyor. Yazın enerjisini hissedeceğimiz yepyeni çalışma "Sadece Arkadaşız", "Sen ve Ben" olmak üzere iki şarkıdan oluşuyor. Albümün çıkış şarkısı "Sadece Arkadaşız"ın söz ve müziği Nedim Caner Üstün'e, düzenlemesi ise Tolga Kılıç'a ait. Albüme adını veren "Sen ve Ben" isimli şarkının ise düzenlemesi Alper Komürcü'ye ait olurken, şarkının söz ve müziğinde Onur Koç'un imzası var.

Suzan Kardeş’ten Balkan ve Rumeli Havaları

Suzan Kardeş'in  5. albümü ''BalveKan Bekriya III'' geçtiğimiz günlerde müzik marketlerde meraklısı ile buluştu. Rech By Saatchi etkiketi ile rafta yerini alan albüm, yine Balkan ve Rumeli havaları estiriyor. Albümde yer alan 14 şarkıyı Türkçe, Boşnakça, Arnavutça, Makedonca ve Sırpça olarak okuyan Suzan Kardeş’in son albümünün bir özelliği de, sanatçının bugüne kadar dinleyici ile buluşan 5 albümünün ilk klibini çekiliyor olması. Sözleri Sibel Algan'a ait ''Yatacak Yeri Yok'' adını taşıyan şarkıya reklam yönetmeni İlkay Kopan tarafından klip çeken Kardeş, kendisini bu yolda destekleyen Sezen Aksu'ya da teşekkürlerini dile getirdi.

 

 

 

Attila Atasoy “Orda Mısın?”

Yetmişlerin ilk yıllarından bu yana Türk popüler müziğinin en özel seslerinden biri olan Attila Atasoy, onu özleyenlere yeni şarkılarıyla tekrar “Merhaba” diyor.

En son 2007-2008 yılında “Andro” ve ‘Biraz’ adını verdiği iki albümüyle ve sonraları toplu albümlerdeki solo ve düetiyle dinleyicilerinin karşısına çıkan Attila Atasoy, dört yıl aradan sonra dört şarkılık bir “mini-albüm”le geri döndü! 4 şarkıdan oluşan çalışmasında çok özel eserler bulunmakta. “Ah Anam”, Atasoy’un yakın bir tarihte  kaybettiği annesi Mücevher Hanım için yaptığı ,söz ve müziği de kendisine ait bir şarkı. Daha önce “Her Devin Devleri” adlı albümde Yıldız Tilbe ile düet versiyonu yer alan “Seni Sevmekten Bıkmayacağım”, bu defa Attila Atasoy’un muhteşem solo yorumuyla bu ‘mini-albüm’de dinleyici karşısına çıkıyor…

“Orda mısın?” ise Aysel Gürel’in Atasoy’a hasta yatağından bestelemesi için yolladığı son sözleri... Atasoy, bestelediği sözleri Aysel’e son günlerinde gitarıyla defalarca çalıp söyledi, takdir onayını aldı ve böylece uğurladı onu sonsuzluğa...

Linet: “Kalbimin Sahibi Sen”

Son olarak yaklaşık 2 yıl önce dinleyici ile buluşan Linet, yeni albümünü hazırladı. ''Kalbimin Sahibi Sen'' adını taşıyan albümünü raflara sunan şarkıcı prodüktör koltuğuna da bizzat kendisi oturdu. İlker Tandoğan'ın müzik direktörlüğünde hazırlanan prodüksiyonda yer alan şarkıların düzenlemeleri Seçkin Özer'e ait. Albümde "Kalbimin Sahibi Sen", "Sürünüyorum" ve "Sözümden Dönmem" isimli şarkılar ve bu şarkıların mixlerinden oluşan toplam 7 eser bulunuyor.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.