MÜZİK MARKET

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Hadise Soruyor "Aşk Kaç Beden Giyer?"

Yaptığı çalışmalarla kendine has bir dinleyici kitlesi oluşturan Hadise, 2 yıl aradan sonra "Aşk Kaç Beden Giyer?" isimli beklenen albümünü müzikseverlerle buluşturuyor.

Son olarak 2009 yılında yayımladığı "Kahraman" isimli albümünü müzikseverlerin beğenisine sunan Hadise, bu kez "Aşk Kaç Beden Giyer?" isimli yepyeni albümüyle hayranlarının karşısına çıkıyor. Yeni albümünde Gülşen, Alper Narman, Erdem Kınay, Deniz Erten, Ozan Doğulu, Gökhan Şahin, Ender Gündüzlü, Ozan Çolakoğlu ve Street Fabulous gibi başarılı isimlerle çalışan Hadise "Superman" ismini taşıyan şarkısını geçtiğimiz günlerde kliplendirdi. Albüm fotoğraflarıyla dikkat çeken Hadise albümünü "Konuşmadıklarım, yaşadıklarım bu albümde..." diyerek özetliyor.

 

 

Gökhan Tepe'den 15. Yıla Özel Albüm...

 

Müzik kariyerinin 15. yılında çıkartacağı 6. albümü için gün sayan Gökhan Tepe'den "Kırmızı Halı"... Önümüzdeki günlerde müzik marketlerdeki yerini alacak yeni albümü için gün sayan sanatçı, albüm çıkışının hemen öncesinde sözü ve müziği Gökhan Tepe'ye müziği ise Erhan Bayrak'a ait olan yepyeni şarkısı "Kırmızı Halı" ile müzikseverlerle buluşuyor...

Geçtiğimiz yıl çıkardığı 6. Albümün habercisi olan single'ı "Birkaç Beden Önce"nin yayınlanmasının ardından albüm çalışmalarına başlayan sanatçı "Kırmızı Halı" ile de yaza hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Atiye “Budur” Diyor

Atiye, iki yıl aradan sonra 3. stüdyo albümü "Budur"u, Pasaj Müzik etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Atiye’nin söz yazarı ve besteci kimliğinin de ön planda olduğu yeni albümünde on şarkı yer alıyor.

2007 yılında "Gözyaşlarım" ve 2009 yılında yayınlanan "Atiye" albümlerinin istenilen ivmeyi kazanması ve bu albümlerde yer alan "Don’t Think", "Muamma", "Salla", "Kal", "Deli Ya" ve "Dondurma" gibi şarkıları ile hayran kitlesini gün geçtikçe arttıran Atiye, değişik ülkelerde yaşamasının getirdiği farklı kültürlerin zenginliğini müzik tarzı ile dinleyicisine hissettiriyor.

 

 

Soner Sarıkabadayı’dan Yeni Single

Son yılların en sevilen şarkılarının sahibi Soner Sarıkabadayı 5. single çalışması "İtiraz"la müzik marketlerde yerini aldı. Albümde söz ve bestesi Soner Sarıkabadayı'ya ait olan "İtiraz" isimli şarkının 3 versiyonunun yanı sıra, Ocak ayında digital platformlarda yayınlanmış olan "Seveni Arıyorum" şarkısının da 2 ayrı versiyonu bulunuyor.

Müzik direktörlüğünü Mert Ali İçelli'nin yaptığı single çalışmasının fotoğrafları Charles Richards'a, grafik tasarımı ise Ekin Arşıray'a ait. Şarkının videosu dev granit madenleriyle doğal kaynak sularının buluştuğu taş ocaklarında çekildi.

 

 

Keremcem “Hayata” Dönüyor!

Üç yıl aradan sonra, yeni albümü “Hayata”yı tamamlayan Keremcem, sevenleriyle buluşuyor.

Müzik Direktörlüğünü İskender Paydaş’ın yaptığı albümde, Erdem Yörük, Alper Gemici, Cihan Sezer ve İskender Paydaş düzenlemeleri yer alıyor.

Albümde yer alan 11 şarkının söz ve bestelerinde, İsra Gülümser, Kyriskos Papadapoulos, Amr Mostafa, Ceyhun Keskin, Mabel Matiz, Alper Gemici, Kutup Ata Tuncer, Yunus Adak, Barış Yurtçu, Belit Özükan ve Yarıkapalı gibi isimlerin imzası bulunuyor.

Keremcem “Hayata” albümünde pop-rock soundunu etnik enstrümanlarla birleştirerek müzikal çizgisini farklı bir yere taşıyor.

Berk Gürman'dan ilk solo albüm

Bir Kerkük türküsü olan "Evlerinin Önü Boyalı Direk"in flamenko yorumu ile önce internette sonra da müzik dünyasında hızlı bir üne kavuşan Öykü ve Berk kardeşler, birlikte yayınladıkları iki albümden sonra ayrılarak, müzik kariyerlerine solo olarak devam etme kararı almışlardı. Berk Gürman, geçtiğimiz günlerde ilk solo albümü "Yesari"yi dinleyicilerin beğenisine sundu.

"Sola yakın, solak" anlamına gelen "Yesari" albümünde, 8'i Berk Gürman'a ait olmak üzere 10 eser bulunuyor. İspanyol flamenko sanatçısı Nina Pastori'nin seslendirdiği "Valgame Dios" adlı eserin Türkçe uyarlaması "Usul Usulca" ile, bir zamanlar Müslüm Gürses'in de seslendirdiği sözleri Ali Tekintüre, müziği Yavuz Taner Durmuş'a ait olan "Topraktan Bedene" adlı şarkının flamenko uyarlaması da albümde yer alıyor. Albümdeki eserlerin tamamının düzenlemeleri Berk Gürman ile Selim Çaldıran imzası taşıyor.

(www.ttnetmuzik.com.tr)

Uzun Bir Aradan Sonra Ahu Sağlam Sizlerle 

Türkülerin etkileyici sesi Ahu Sağlam 13 yıl aradan sonra yeni albümüyle yeniden müzik marketlerdeki yerini alıyor.

Yeni albümü “Senin Hikayen” ilki gibi yine birbirinden güzel türkü ve bestelerle dolu. Besteci olarak yine bir çok eserde Murat İşbilen imzası var. Zülfü Livaneli’nin son dönemlerde yaptığı “Sevdalı Başım” da Ahu Sağlam’ın yorumuyla albümde yer alıyor. Ahu Sağlam bestesi olarak dikkat çeken “Bu Dünya” ise farklı altyapısıyla AHU SAĞLAM severleri biraz şaşırtacak cinsten.

Türküleriyle ayakları bu topraklara basan, besteleriyle bugünü kavramamızı sağlayan, altyapıları ve yorumlarıyla yüzü geleceğe dönük bir albüm: “Senin Hikayen”… 

 

Vedat Sakman’la 45 Yıl

Müzik dünyasının duayen isimlerinden Vedat Sakman kariyerinin 45. yılında yeni bir albümle müzik marketlerde yerini aldı. ''Yaşamın Gözlerin Kadar Güzel Olsun''adını taşıyan albümde,tüm söz-müzikleri ve düzenlemeleri Vedat Sakman'a ait 14 şarkı yer alıyor. Bugüne kadar ''Yalnızlığım'', ''Ankara'da Aşık Olmak'' ,''Issız Kaldım'' gibi çok sayıda klasikleşen esere imzasını atan sanatçı ilk klibini, albüme isim veren şarkısına Ercan Saatçi tarafından çekti. İlk albümü ''Sana Tebrikler'' ile adını duyuran ve reklamcı yönüyle de sektörde önemli işlere imza atan Serdar Şenel ise albümün tasarımını üstlendi.(www.hayatmuzik.com)

 

 

 

 

'Yüksek Sadakat - Live It Up' Single Cd Çıkıyor!...

Yüksek Sadakat'in Eurovision 2011 Şarkısı'nın Sıngle Cd'si çıkıyor.İçinde 'Live It Up' Original Versiyonu, Reuben de Lautour Remix (radio edit), Reuben de Lautour Remix (extended edit), 'West Coast' Mix ve Karaoke Versiyon'un bulunduğu Single CD, yakında müzik marketlerdeki yerini alacak.

Bestesi Kutlu Özmakinacı’ya, sözleri Ergün Arsal’a ait olan ‘Live It Up’ın düzenlemesini tüm grup birlikte gerçekleştirdi. Yaşamın büyük bir hediye ve tadı çıkarılmaya değer bir yolculuk olduğunu anlatan ‘Live It Up’, en başından itibaren dinleyicisini avucunun içine alan enerjisi ve güçlü nakaratıyla dikkat çekiyor.

Yüksek Sadakat ‘Live It Up’ şarkısı için; uluslararası arenada birçok başarıya imza atmış ve bugüne kadar Genesis, Deep Purple, Marillion, New Model Army, Björk gibi sanatçılarla çalışmış ünlü prodüktör Nick Davis ve ülkemizde yaşayan yetenekli müzik adamı ve yapımcı Reuben De Lautour ile çalıştı. İstanbul Babajım Stüdyoları’nda kayıtları yapılan şarkıya aynı zamanda Gündem Yaylı Grubu da eşlik etti.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.