MÜZİK MARKET

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Gülay “Aşkhane” 

Gülay uzun bir aradan sonra Aşkhane isimli albümünü sevenlerine sunuyor.

1995 yılından itibaren çıkardığı albümleri ve aldığı sayısız ödüllerle müzik hayatına devam eden Gülay Aşkhane albümüyle yeni şarkılarını sevenlerinin beğenisine sunuyor. 13 şarkılık albümünde sanatçının kendi eserleri dışında Redd grubu, Tuluğhan Uğurlu, Derya Köroğlu gibi isimlerinde katkıları bulunurken, ünlü tiyatrocu Yetkin Dikinciler  ‘Taş Duvarlar’ isimli şarkısında Gülay’a eşlik ediyor.

Gülay Sezer’in Aşkhane albümü müzik marketlerdeki yerini aldı.

 

 

‘Seyyah’ Sibel Can

Sibel Can, yeni albümüyle sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Ünlü şarkıcı, “Seyyah” adını verdiği çalışmayı tamamladı. 5 Nisan'da çıkacak olan albüm için “Ruhumun, kalbimin, sesimin, duygularımın en yüksekte olduğu albüm bu” diyen Can, içinde 12 şarkının yer aldığı albüm için imajını da yeniledi. Sibel Can'ın albümle aynı adı taşıyan, söz ve müziği Volga Tamöz’e ait şarkısı radyolarda dinleyiciyle buluşuyor.

Seksendört'ten yeni albüm "Akıyor Zaman"

Ölürüm Hasretinle, Azap, Affet gibi başarılı şarkılara imza atan sevilen grup Seksendört, "Akıyor Zaman" isimli üçüncü albümlerini sevenleriyle buluşturdular.

Kendilerine özgü tarzlarıyla dikkat çeken grup, "Seksendört" ve "K.G.B" isimli albümlerinden sonra üçüncü albümleri "Akıyor Zaman"nı piyasaya çıkardı. Albümlerinin çıkış şarkısı olarak sözleri Tuna Velibaşoğlu ile Haluk Kurosman'a, müziği de Velibaşoğlu'na ait olan "Hayır Olamaz"ı seçtiler"Şimdi Hayat" isimli şarkıda klarnette Hüsnü Şenlendirici, "Pert Oldu" da kanunda Aytaç Doğan, "Kara Duvak" isimli şarkıda ise, kemençede Selim Bölükbaşı ve vokalde Yavuz Bingöl yer alıyor.

 

 

 

Serdar Ortaç'tan yepyeni şarkılar!

Türk pop müziğinin başarılı ismi Serdar Ortaç, geçtiğimiz yıl yayımladığı "Kara Kedi" isimli albümünün ardından son albümünde yer alan şarkılarının remix versiyonları ve 8 yeni şarkısının yer aldığı "Gold 2011" albümünü sevenleriyle buluşturdu.

"Kara Kedi" albümünde bulunan sekiz şarkının remixi ve sekiz yeni şarkının yer aldığı "Gold 2011" isimli albümde Serdar Ortaç, Volga Tamöz, Suat Aydoğan, Erhan Bayrak, İskender Paydaş, Mert Ekren gibi başarılı aranjörlerle çalıştı. Yeni albümünde Türk aranjörlerin yanısıra dünyaca ünlü isimlerin albümlerinden tanıdığımız Romanyalı aranjör Costi ile çalışan Ortaç, Costi ile birlikte albümün dikkat çeken şarkılarından birine "Yıldız"a imza attı.

 

DörtxDört'ten ikinci albüm!

Deniz Tuzcuoğlu, Arbak Dal, Burak Kulaksızoğlu ve Alp Tiner'den oluşan Türk rock müziğinin sevilen grubu DörtxDört müzikseverlerle buluşturdukları "Aylar Geçer", "Arada Bir" gibi sevilen şarkılarının bulunduğu ilk albümleri "Hayır"ın ardından ikinci albümleri "Evet" ile sevenlerinin karşısına çıkıyor.

2010 yazında söz ve müziği Deniz Tuzcuoğlu'na, düzenlemesi ise grubun kendisine ait olan yeni albümlerinin ilk single çalışması "Aşk Katili" isimli şarkılarını yayımlayan DörtxDört "Evet"in çıkış şarkısı olarak "Ölmek İçin"i seçerek, bu şarkıyı kliplendirdiler. Yeni albümlerinde müzikseverlere sürprizler hazırlayan grubun Özge Fışkın ile düeti "Aslında" albümde dikkat çeken şarkılar arasında bulunuyor. İstanbul Film Festivali'nde ilk gösterimi yapılacak "Film-The Movie" filminin soundtrackleri arasında olan "Zincir" ve "Bazen" de yine albümün dikkat çeken şarkıları arasında yer alıyor.

Unutulmaz şarkılar, Karadayı yorumuyla yeniden dillerde!

Türkiye'nin en ünlü DJ'i Hüseyin Karadayı, Türk pop müziğinin dev isimlerini, Hüseyin Karadayı Collection ile çok özel düzenlemeler eşliğinde tekrar bir araya getirdi

Bugüne kadar çıkardığı 6 albümünde yer alan toplam 83 şarkıyı Hüseyin Karadayı Collection ile müzikseverlerin beğenisine sundu.

Hüseyin Karadayı Collection albümünde Ajda Pekkan, Aslı Güngör, Ayhan Gunyil , Betül Demir, Burak Kut, Burhan Öcal, Buziki Orhan, Ege Çubukcu, Ferhat Göçer, Funky C, Işın Karaca, Melis Sökmen, Mustafa Sandal, Onur Baştürk, Özcan Deniz, Sezen Aksu, Tarkan, Zeynep Önkaya gibi sanatçıların stüdyoda yeniden yorumladıkları , Hüseyin Karadayı nın yeni düzenlemeleriyle tekrar gündeme yükseliyor.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.