MÜZİK MARKET

Sosyal Ağlarda Paylaş:

'Aşklayalım’

Meyra’nın yeni albümü “Aşklayalım”, 7 Mart’ta müzik marketlerde yerini alıyor.

10 şarkının yer aldığı, DMC etiketiyle çıkacak albümün çıkış şarkısı “Aşklayalım”ın sözü ve müziği Şehrazat‘a ait. Albümün dikkat çeken ikinci şarkısı “Konuşma”nın sözü ve müziği ise Sinan Akçıl’a ait. Meyra, 10 parçanın yer aldığı albümünde hayranlarının isteği üzerine bazı eski şarkılarına da yer verdi. “Karar Bize Ait”, “Ağladın Ya”, “Beni Sensiz Düşünme” yer alırken ünlü Yunan tenor Mario Frangoulis ile birlikte seslendirdiği “Vincero Perdero” da var.  

Zeynep Dönüyor 

Yaklaşık 2 yıl süren suskunluğunu bozan Zeynep Türkeş ‘Kutlama’ adını verdiği ‘maxi single’ı çıkardı.

4 şarkı ve 3 remix versiyonundan oluşan albümün çıkış şarkısı ise “Sonumuz Belli” adını taşıyan eser. Zeynep ‘Kutlama’ adını verdiği maxi single’nın bestelerini Faruk K., Uzay Cengiz Ayna, Ah Canım Ahmet ve Zeynep yaptı. Aranjörlüğünü ise Serkan Balkan ve Ah Canım Ahmet’in üstlendiği maxi single'nın remixleri de oldukça iddialı.

Müzik kariyerinde birçok hit şarkıya imza atan ve son yıllarda tarzında radikal değişiklik yapan Zeynep, yeni maxi single albümüyle özlediğiniz tarzıyla karşınızda yerini alacak.  

 

Söz-Müzik: Ümit Sayın

2010 yazında çıkardığı ''Takılma'' isimli teklisi ile dinleyici ile buluşan Ümit Sayın yeni albümüyle önümüzdeki günlerde raflardaki yerini alacak.

''Söz-Müzik: Ümit Sayın'' adını taşıyan albümün isminden de anlaşılacağı gibi Sayın'ın imzasını attığı ve 90'lı yıllarda her biri büyük hit olmuş şarkılardan oluşuyor. Albümün asıl sürprizi ise, bu şarkıları 90'lı yıllarda yorumlayan solistlerin albümde Ümit Sayın'la düet yapmış olmaları. ''Söz-Müzik: Ümit Sayın'' albümünde Tarkan,Bendeniz, Emel Müftüoğlu, İzel, Levent Yüksel, Pınar Aylin, Erdal Çelik, Leman Sam, Suavi, Işın Karaca gibi isimlerin düet performanslarını dinleyebileceksiniz. Albümün ilk klibi ise Altan Dönmez yönetmenliğinde Sayın'ın Tarkan'la düet yaptıkları ''Gitme'' şarkısına çekildi. Şarkı da olduğu gibi klipte de Tarkan,Ümit Sayın'a eşlik etti.

Ersen ve Dadaşlar ‘Alüvyon’ isimli albümleriyle müzikseverlerle buluştu.

Yaşayan efsane Ersen ve Dadaşlar, yapımcılığını ve aranjörlüğünü Derya Kadayıfçı'nın üstlendiği 'Alüvyon' isimli albümle 11 şarkı yer almaktadır.

Bir gösterisinde Anadolu Rock ile ilgili konuşan Cem Yılmaz da bu albümden nasibini aldı. Usta komedyenin bir stand-up gösterisinde "On derste Anadolu Rock nasıl yapılır, öğreteyim mi? Doğa şekillerinden bahsedeceksin. Dağ-ova-delta-alüvyondan bahsedeceksin. Delta ve alüvyona daha giren olmadı" esprisinden yola çıkarak albüme 'Alüvyon' ismini verdiler.

Sümer Ezgü ile Türkülere Devam

Sümer Ezgü, 3 yıl aradan sonra "Ege , Toros, Yörük, Türkmen Türküleri -2" isimli albümünün 2. serisini 10 Martta müzik severlerin beğenisine sunuyor.

Anadolu müziğini dünya etnik müzik pazarına taşıma çabasında olan Sümer Ezgü, Orta Asya'dan Anadolu'ya harmanlanmış Yörük ve Türkmenlerin türkülerini bugünün gençlerine hitap edecek tarzda modern sound’la kaydettiği yepyeni albümüyle geliyor.

Düzenlemelerini Fuat Saka ve Erdal Tuğcuların yaptığı, farklı tarzını yine kendi müzisyen ekibi ile bu albümü için ortaya koyan Sümer Ezgü’nünalbümü 10 martta müzik marketlerde olacak.

 

Ceynur yeni single "Arabada Dinle" tüm radyolarda.  

İlk albümü “Aşk, Yağmur ve Çikolata” ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Ceynur yeni single’ı “Arabada Dinle” ile aşka başka bir pencere açmaya devam ediyor.

Sözleri Erkin Arslan, bestesi Erkin Arslan ve Ceynur’a ait single’ı yalnızca dijital ortam ve radyolarda yayınlanıyor.

Murat Yılmazyıldırım'dan yeni albüm!

Düş Sokağı Sakinleri isimli grubun dağılmasının ardından müzikal yolculuğuna yalnız başına devam eden Murat Yılmazyıldırım şarkılarını müzikseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Bugüne kadar yayımladığı 24 albümle geniş bir hayran kitlesine sahip olan Murat Yılmazyıldırım, sözleri, müzikleri ve düzenlemeleri kendisine ait olan "İksir İçtim Değiştim" isimli yeni albümünde, bugüne kadar çıkardığı albümlerden farklı bir müzikal anlatım kullanıyor. Murat Yılmazyıldırım üç CD'den oluşan yeni albümü "İksir İçtim Değiştim"de konuk olarak davet ettiği isimlerle dikkat çekiyor. Vokaliyle herkesi büyüleyen Cem Adrian'ın, üç numaralı CD'de bulunan "Cümbüş-ü Alem" isimli şarkıdaki "Ziyaret Saati ve Kader Ziyafetleri 1" isimli bölümde sanatçıyla düeti yer alıyor. Yine üç numaralı CD'de bulunan "Cümbüş-ü Alem"de Okan Bayülgen ve Köksal Engür başarılı performansıyla albümde dikkatleri üzerine çeken isimler arasında yer alıyorlar.

13 Zakkum

2007 yılında yayınladıkları ilk albümleri ''Zehir-i Zakkum'' ile dikkat çeken Zakkum, yeni albümleri 13'ü dinleyenlerine sundu. Albümün ismi gibi 13 şarkıdan oluşan prodüksiyonda Zakkum ''Biraz Uyu'' şarkısında Cem Adrian, ''Koma'' şarkısında ise Hayko Cepkin ile düet yapmış.

4 Yıl Sonra Bertuğ Cemil

Ben Hiç Sevemem" isimli şarkısıyla kendinden söz ettiren Bertuğ Cemil 2006 yılında müzikseverlerle buluşturduğu ilk albümünün ardından, 2. albümünü geçtiğimiz günlerde sevenlerinin beğenisine sundu.

Yıllarca kendi şarkılarını canlı çalma ve albüm yapma sevdasından vazgeçmeyen Bertuğ Cemil, uzun bir aradan sonra "Geldim Gördüm Sevdim" isimli 2. albümünü çıkardı. Bertuğ Cemil'in hayranları tarafından merakla beklenen yeni albümde söz, müzik ve düzenlemeleri Bertuğ Cemil'e ait olan 12 şarkı yer alıyor. Sanatçının ilk albümünde yer alan "Yağmur"un akustik versiyonu albümün dikkat çeken şarkılarından biri olarak karşımıza çıkıyor. 4 yılı aşkın bir aradan sonra müzikseverlere tekrar merhaba diyen Bertuğ Cemil, albümünün çıkış şarkısı olarak albümünün ismini taşıyan şarkısı "Geldim, Gördüm, Sevdim"i seçti.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.