Müzik Dünyasındaki Gelişmeler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

‘O KIZ’ MÜZİK MARKETLERDE

Geçtiğimiz günlerde yeni şarkısı ''O Kız'' ile dinleyici ile buluşan Ayşegül Aldinç'in merakla beklenen çalışması müzik marketlerde yerini aldı. Sözü ve müziği Sezen Aksu'ya ait olan '' O Kız'' ın dışında yine Sezen Aksu imzası taşıyan ''Ağla'' şarkısı dinleyicilerle buluşuyor. Albümde bir de ''O Kız'' şarkısının Suat Ateşdağlı versiyonu bulunuyor.

“FERDİ ÖZBEĞEN – NERELERDEYDİNİZ ?”

Ferdi Özbeğen, uzun bir aradan sonra “Nerelerdeydiniz ?” albümü ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Sanatçı bu yeni albümünde, pop müziğinin önemli örneklerini dinleyicilerinin beğenisine sunuyor.

Türk Pop Müziği’nin unutulmaz şarkılarından olan “Kim Ne Derse Desin” ile açılan albüm “Kimler Geldi, Kimler Geçti”, “Haykıracak Nefesim Kalmasa Bile”, “Vakit Yok Gemi Kalkıyor Artık” gibi efsane olmuş Türkçe sözlü yabancı eserleri barındırıyor. Ayrıca dünya müziği örneklerinden “Zingarella”, “Fotia” ve “Megiemele” gibi unutulmaz eserler de Ferdi Özbeğen’in sesinde hayat buluyor.

 

MÜSLÜM GÜRSES'TEN "YALAN DÜNYA"

Müslüm Gürses'in, 70 kişilik dev orkestra eşliğinde kaydettiği yeni stüdyo albümü "Yalan Dünya",  müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Yıllar öncesinden bildiğimiz şarkıların ‘cover’ları, türküler ve bir de uzun havadan oluşan, on bir şarkının yer aldığı, müzikal prodüktörlüğünü Orhan Şallıel'in yaptığı "Yalan Dünya" albümünde, Türkiye' deki tecrübeli isimlerin yanı sıra birçok genç isim de sanatçıya bu özel çalışmasında eşlik etti.

"Yalan Dünya" albümünde vokallerde Ladies & Gentlemen korosu ve albümün omurgasını taşıyan hem batı hem de türk yaylı partisyonlarında Istanbul Strings yaylı grubu sanatçıya eşlik etti.

Müslüm Gürses'in yeni albümünde; Şebnem Ferah'dan "Sigara", daha önce Ajda Pekkan'ın seslendirdiği Şehrazat şarkısı "Flu Gibi", sözleri Yahya Kemal Beyatlı'ya ait Hümeyra'dan dinlemeye alıştığımız "Sessiz Gemi", Selda Bağcan şarkısı "Yalan Dünya", Sezen Aksu&Zülfü Livaneli ortak çalışması "Belalım", Tuna Kiremitçi şarkısı "Mucize" ve yıllar önce Beyaz Kelebekler'den dinlediğimiz "Yalan Dünya" şarkıları yer alıyor.

Ayrıca Yalan Dünya albümünde "Mühür Gözlüm", "İşte Gidiyorum Çeşm-i Siyahım", "Yazmalı Gelin" gibi klasikleşmiş türküler ve "Bu Başımda Bu Sevda Nedir" adlı Neşet Ertaş'a ait bir uzun hava da yer alıyor.

GÖKHAN ÖZEN, 10’UNCU MÜZİK YILINI ÖZEL BİR ALBÜMLE KUTLUYOR

Müzik dünyasında yaptığı şarkılar ile milyonların beğenisini kazanan Gökhan Özen, 10'uncu müzik yılını özel bir albüm ile taçlandırıyor. Sezen Aksu, Şehrazat, Nazan Öncel, Ahmet Selçuk İlkan gibi müzik dünyasının dev isimlerinin dışında kendi sözü ve müziklerine imza attığı 16 şarkıyı "Başka" adını verdiği bu albümde seslendiriyor.

Özen, albümünde Sezen Aksu’nun Hrant Dink için yazdığı ‘Güvercin’ şarkısını da seslendiriyor.

 

 

 ‘ŞÖHRETLER GAZİNOSU’NA DAVETLİSİNİZ

Odeon Müzik, Türk sineması ve tiyatrosuna adını altın harflerle yazdıran ustaların plaklara okuduğu eserleri bir albümde topladı. ‘Şöhretler Gazinosu’, sizi geçmiş güzel günlere götürecek…

Sinema dünyasının en önemli isimleri zamanında yaptıkları 45'liklerle söz konusu albümde bir araya geldiler. Nebahat Çehre, Ayhan Işık, Fikret Hakan, Lale Belkıs, Sadri Alışık, Suzan Avcı, Sevda Ferdağ, Bora Ayanoğlu, Sezer Güvenirgil ,Neriman Köksal, Tolga Aşkıner ve Kerem Yılmazer Şöhretler Gazinosu'nda yer alıyor. Albümde ünlü sinema ve tiyatro oyuncularının seslendirdiği “Gönül Belası”, “Tophane Rıhtımı”, “Hayat Boş”, “Vız Gelir Dünya” ve “Güller ve Dudaklar”gibi şarkılar bulunuyor. 

 

Seyhan Güler'le ‘ŞarkıFelek’

Seyhan Güler ‘ŞarkıFelek’ isimli müzik eğlence ve yaşam programıyla Kanal T ekranlarında… Programda değerli konuklar ağırlayan Güler, hem konuklarıyla şarkılar söylüyor hem de tüm izleyenlerine sürpriz hediyeler kazandırmaya devam ediyor.

Canlı yayınlanan programa izleyiciler telefon bağlantısı ile konuk oluyor. Seyhan Güler’in sanatçı konukları stüdyoda yer alan çarkı çevirerek denk gelen numarada yer alan şarkıyı seslendiriyorlar.

Seyhan Gülerle Şarkıfelek her Perşembe 23:00 da Kanal T ekranlarında. 

ÜMİT SAYIN’LA “TAKILMA”

6 yıl sonra Ümit Sayın sessizliğini "Takılma" adlı yeni şarkısı ile bozdu. Sözü ve müziği kendisine ait olan Takılma'nın klibi tüm müzik kanallarında yayında! Kendisini bir hayli özleten sanatçı, Kasım ayı sonunda "Best Of" albüm çıkartmayı planlıyor...

"Dön Bebeğim", "Gitme", "Gönül Yareler İçinde", "Vazgeç Gönül" ve "Ya Sen Gidip De" gibi şarkıları yakında sahibinin sesinden dinleyeceğiz. Ayrıca, Ümit Sayın bu ‘Best Of’ albümünde, "Hicran", "Gül Beyaz Gül" "Mavi Geceler" ve "Ben İyiyim" adlı şarkılarını da yeniden yorumlayacak. Büyük kısmı akustik şarkılardan oluşacak olan albümde "Takılma" dışında 2 yeni şarkı daha yer alacak.

'BİRKAÇ BEDEN ÖNCE' GÖKHAN TEPE !

90'lı yılların sonlarına doğru adım attığı müzik sektöründe çok sayıda albüm ve şarkıyı dinleyici ile buluşturan Gökhan Tepe,''Birkaç Beden Önce'' ile yeniden sevenleriyle.

Gökhan Tepe, 2011 yılının ilk aylarında çıkması planlanan altıncı stüdyo albümü öncesinde sözleri Şebnem Sungur'a ve bestesi de kendisine ait olan ''Birkaç Beden Önce''yi çıkardı. Albüm öncesi dinleyiciye ulaşan şarkı ve iki versiyonu tekli (single) formatında geçtiğimizi günlerde raflarda da yerini aldı.

Evren’den ‘Atatürk’ü Unutmadık Unutturmayacağız’

Evren, ikinci çalışması olan ‘ATATÜRK'ü Unutmadık Unutturmayacağız’ isimli ‘maxi single’da yer alan iki şarkıyı albüm çıkmadan önce müzikseverlere sunuyor.

İki şarkıdan oluşan bu projenin ilk şarkısı ilk albümünde olduğu gibi Tual grubu kurucusu İskender Türsen'e ait olan Kasım. Diğer şarkı da Tual grubunun bir son albümlerinde seslendirdiği ‘Türk Marşı’. Sanatçı bazı sözleri değiştirilen Kasım şarkısına Ata'mızın cenaze görüntüleri ile hazırlanan bir video klipi de internet ortamından dinleyicilere sunuyor.

Değerli Üyemiz Evren bu projeyi vatandaşlarımızın kaybettikleri değerleri bir nebze de olsa hatırlamaları için yaptıklarının da altını çiziyor.

 

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.