Müzik Dolu Sonbahar

Sosyal Ağlarda Paylaş:

 

Münir Nurettin Selçuk eserleri iki albüm olarak hazırlandı.

 

Biri sanatçının kendi sesinden orijinal kayıt “İstanbul Konseri” diğeri Timur Selçuk’un babasının eserlerini Oda Orkestrası eşliğinde seslendirdiği “Babamın Şarkıları”…

 

“İstanbul Konseri”  albümü Münir Nurettin Selçuk'un 1964 yılında İstanbul Beyoğlu’nda verdiği bir solo konserin canlı kaydından oluşuyor. Bu albümle eserleri üstadın kendi sesinden dinleme imkanı bulacaksınız. 

 

Türk Müziğinin en önemli üstatlarından Münir Nurettin Selçuk’un eserleri, oğlu Timur Selçuk tarafından “Babamın Şarkıları” adlı albüm ile piyasada. Merhum Münir Nurettin Selçuk’a ait eserlerin 12 tanesi, Timur Selçuk düzenlemeleri ile İstanbul Oda Orkestrası, Türk Musikisi Sazları ve Korosu eşliğinde Timur Selçuk tarafından seslendiriliyor. 

Ayşegül Aldinç Dönüyor

 

Bir süredir sahnelerden ve müzik dünyasından ayrı kalan Ayşegül Aldinç hayranlarının büyük ısrarı üzerine sessizliğini bozma kararı aldı.

 

Ayşegül Aldinç yakın dostu Sezen Aksu’nun teşvikiyle 2 şarkılık bir single çıkarmaya hazırlanıyor. Kısa zaman içinde müzik marketlerde yer alacak olan 'O Kız' isimli albümündeki şarkıların ikisi de Aksu’nun imzasını taşıyor. Prodüktörlüğünü Emel Müftüoğlu'nun, düzenlemelerini ise Ozan Çolakoğlu, Mustafa Ceceli ve Mithat Can Özer'in yaptığı albümde şarkıların remiksi ise DJ Suat Ateşdağlı'ya ait. Sadece şarkılarıyla değil, fiziğiyle de dikkat çeken 48 yaşındaki Ayşegül Aldinç, yeni çalışmasının fotoğraflarını da Nihat Odabaşı'na çektirdi.

Nilüfer ve Rock Müzisyenleri Birarada

 

Nilüfer farklı bir projeyle geliyor. Kasım ayında piyasada olması düşünülen“Nilüfer’den Düetler” albümünde sanatçı en güzel şarkılarını rock müzik yapan önemli şarkıcı ve gruplarla birlikte söylüyor.

 

Bu isimlerden bazıları: Şebnem Ferah, Duman, Yüksek Sadakat, Malt, Hayko, Cingi, Gece Yolcuları, 4x4, Rashit, TNK ve Teoman.Ajda ‘dan Tekrar

‘Beş Yıl Önce On Yıl Sonra’

 

80’li yıllardaki aynı basımıyla ‘Ajda Pekkan&Beş Yıl Önce On Yıl Sonra’ albümü CD formatında dinleyici ile buluşuyor.

 

1985 yılında Ajda Pekkan'ın evlendiği gün yayınlanan ve nikah davetinde de çalınan albümde çok sayıda önemli şarkı yer alıyor. Fikret Şeneş imzalı şarkılar ve “O Benim Dünyam” bunlardan sadece birkaçı. Hakan Eren'in yapımcılığını üstlendiği albüm stüdyo bantlarından dijital ortama Bora Ebeoğlu tarafından aktarılırken, kapak tasarım resmi orjinal plak kapak resimlerinden Zeliha Topaloğlu tarafından uyarlandı.

 

 

 

 

Zeliha Sunal'dan ‘Aşk Bana Kalır’

Sahnelerin başarılı ismi Zeliha Sunal’ın, yepyeni şarkılarla “Aşk Bana Kalır” albümü, raflardaki yerini aldı.

Prodüktörlüğünü Zeliha Sunal’ın üstlendiği albümde, son dönemlerin başarılı beste ve söz yazarı Zeki Güner’e ait “Gözlerinde Duruyor Aşk”, “Cemre” Ve “Kıyamazdın”, Aysuda Ülkü Zeren imzasını taşıyan “Aşk Bana Kalır” adlı yeni şarkılarla birlikte sözleri Mehmet Yüzüak’a, bestesi Rıfat Şanlıel’e ait olan “Sevda Yolu” adlı cover şarkı yer alıyor.

Aranjör olarak Murat Yeter, Tolga Tümözen ve Volga Tamöz ile çalışılan albümün masteringi Tarık Ceran tarafından yapıldı.

Niran Ünsal Bu Kez Türkü Söyleyecek

Niran Ünsal altı aydan bu yana hazırlıklarını sürdürdüğü yeni albümünü çıkartmaya hazırlanıyor. Ünsal, hayranlarının karşısına bu kez pop parçalarıyla değil, türkülerle çıkıyor.

'Bir Avaz Bir Saz' adını taşıyacak albümünde 11 türküye yer veren sanatçı, yeni çalışması için usta isimlerle çalıştığını belirtirken, albümünü "Kulakların pasını silecek bir türkü albümü oldu. Yıllardır böyle bir çalışmaya imza atmak istiyordum. Enstrüman olarak irili-ufaklı bağlama ailesi kullandık. Elektronik enstrüman ise hiç kullanmadık " şeklinde anlatıyor.

Yeşim Salkım ile Nostalji

 

Yeşim Salkım, Ekim ortalarında piyasaya çıkacak aşk temalı yeni albümünde dinleyenlere nostalji yaşatacak.

 

Salkım, bu nostaljinin eski bir parçayla olmayacağını, söz ve bestesi Zeki Güner'e ait olan 'O Zamanlar' adlı şarkının, dinleyenlere eski aşklarını hatırlatacağını söylüyor: "Aşkın mutluluğunu da acısını da anlatan bir parçayla dinleyicilerimin karşısına çıkacağım. Anılan ya da anlatılan, tek bir kadının ya da tek bir erkeğin aşkı olmayacak. Hepimizin görüp geçirdiği eski aşkları anlatacak."

Yüksek Sadakat Yeniden

Yüksek Sadakat uzun bir aradan sonra yeni albüm için stüdyoda. 2011 Ocak ayında çıkacak albümde Kutlu Özmakinacı’nın bestelerinin yanı sıra solist Kenan Vural’ın besteleri de olacak. Ayrıca grup single olarak yayınlanacak Ajda Pekkan – Yüksek Sadakat düetinin hazırlıklarını sürdürüyor

Fuat Güner'den yeni 'Fuat Güner'

 

Fuat Güner’in aynı adlı solo albümü yenilenmiş tasarımıyla tekrar piyasada!

 

EMI tarafından ilk defa Nisan 1999’da yayımlanan solo albümü ‘Aziz Fuat Güner’, yeni tasarımıyla yeniden piyasaya çıktı. Bu sefer ‘Fuat Güner’ adıyla yayımlanan albümde Erdal Yeşilçay, Fikret Kızılok, Atilla Özdemiroğlu gibi önemli isimlerin besteleri ve Fuat Güner’in, Nilüfer ile düet yaptığı söz ve bestesi Güner’e ait olan ‘Sen’ adlı parçası da yer alıyor. Naim Dilmener tarafından hazırlanan ‘En İyi 100 Albüm’ listesinde de yer alan ‘Fuat Güner’ adlı albümde, söz ve bestesi Güner’e ait ‘Olmaz’, ‘Yağmur Ol da Gel’, ‘Sana Kilitlendim’ gibi parçalarla birlikte toplam 10 şarkı yer alıyor.

Yonca Lodi ve ‘Milat’

 

Yeni duygusal şarkısı “Emanet” ile dijital satış ortamında sevenleriyle buluşan Yonca Lodi, “Milat" adlı albümünü sevenlerine sundu.

 

Yonca Lodi'nin son albümünde "Düştüysek Kalkarız" , "Tenden Tene", "Tavan Arası", "Mum Lekesi" adlı yeni şarkıların yanında "Canım Ailem" dizisinde kullanılan ve 2010'un en çok indirilenler listesinde yer alan "Emanet" ve "Haksızlık Değil Mi?", 2008 yazının başarılı coverı "Yeter", "Kapalıçarşı" dizi müziği "Gölgelerime Işık Tut", Aysel Gürel'in şarkılarından oluşan "Çınar" albümünde seslendirdiği "Yalan Gibi" adlı şarkılar yer alıyor.

 

Albümün ilk klibini söz ve müziği Zeki Güner’e ait olan “Düştüysek Kalkarız”a çeken sanatçı, "Adından da anlaşılacağı gibi bu albüm benim için 'Milat'. Ben her albüm öncesi gergin ve telaşlı olurum ama bu sefer gerçekten çok heyecanlıyım" diyor.

“Hande’yle Yaz Bitmez”

 

 Hande Yener merakla beklenen “Hande’yle Yaz Bitmez” albümünü çıkardı.

"Hande'ye Neler Oluyor" adlı albümü ile yazın hayranlarıyla buluşan Hande Yener, "Hande'yle Yaz Bitmez” adını verdiği bir albüm hazırladı. Hande Yener, çalışmasında "Hande'ye Neler Oluyor" albümündeki hitlerinin remixleri ve yepyeni Sinan Akçıl şarkısı "Uzaylı" ya yer verdi.

"Uzaylı" adlı yeni şarkısına klip çeken Hande Yener, 70 kişilik cast ekibinin yer aldığı klipinin çekimlerini Kemal Doğulu'nun yönetmenliğinde, Şile sahillerinde gerçekleşti. ‘Kavak Yelleri’ dizisinin başarılı oyuncusu İbrahim Kendirci "Uzaylı" adlı şarkının klibinde Hande Yener'e eşlik etti.

 

 

 

 

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.