Klasik Müzik

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası 28 Kasım Pazartesi akşamı, piyanist Özgür Ünaldı ile Caddebostan Kültür Merkezi'nde 'Tüm Zamanlar İçin Klasik Müzik' başlıklı bir dinleti sunacak.

Yeni sezonda klasik müziğin yıldızlarını İstanbullu dinleyiciyle buluşturan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın 28 Kasım Pazartesi akşamı vereceği konserin solisti adından sıklıkla söz ettiren genç piyanist Özgür Ünaldı. Caddebostan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek konserde BİFO'nun şefliğini Sascha Goetzel üstlenecek.

BİFO, 'Tüm Zamanlar İçin Klasik Müzik', konserinde klasik müzik tarihinin üç büyük bestecisini ağırlıyor: Çağının ötesinde dört dörtlük bir deha olan Mozart, eserleri ve yaşamıyla mükemmelliğin ve özgürlüğün simgesi olan Beethoven ve naif ama kararlı adımlarıyla klasik müziğin zirvesine adını yazdıran Schubert. Orkestra konserde Mozart'ın, onun ayak izlerini takip eden Beethoven'ın ve onun takipçisi olan Schubert'in en sevilen eserlerinden bir seçki sunacak.

Moskova’daki Çaykovski Devlet Konservatuarı’nda çalışmalarını sürdüren bol ödüllü genç piyanist Osman Özgür Ünaldı ise konserde Mozart’ın 20. Piyano konçertosunu seslendirecek.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.