Mutlu Aşk Yoktur

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Haluk Özkan 3 seneyi aşkın bir süredir üzerinde çalıştığı 9. albümü “Mutlu Aşk Yoktur”u müzikseverlere sunuyor.

Haluk Özkan’a bu 16 parçalık dev prodüksiyonda icracı ve teknik destek olan bir birinden değerli sanatçılar eşlik ederken; sanatçı Nazım Hikmet, Haydar Ergülen, Ahmet Arif ve Enver Gökçe gibi şairlerimizin şiirlerine de albümde yer veriyor.

Türkiye’de ve yurtdışında yüzlerce konser gerçekleştiren sanatçı, uzun metrajlı filmlere yazdığı müziklerin yanı sıra birçok kurumun kimlik ve reklam müziklerini de bestelemeye devam ediyor.Haluk Özkan Mutlu Aşk Yoktur albümünün tanıtımı için de yıllardır üzerinde çalıştığı Hollywood film müziği sound trackleri konusundaki beste çalışmalarını, albümünün tanıtım fıragmanında kullandı.

  1. Alay

Bir seneden beri üzerinde çalıştığı 57. Alay filminin müziklerini benzer formda bestelemeye başlayan Özkan film için şunları söylüyor:

“Müziklerini 5+1 tekniğiyle hazırlamaya başladığım, ilk defa yönetmenliğe soyunduğum gerçek bir hikayeden yola çıkarak, Haldun Çubukçu’nun senaryolaştırdığı 57. Alay filminin çalışmalarına başladık. İzleyenin gurur duyduğu bir filmin altına imza atmak istiyoruz.

Şimdilerde Film Müziklerinin aranje tekniği konusunda çalışıyorum. Sanıyorum bu konuda mesafe aldım ki; yazdığım bir film müziğini bana örnek bir Hollywood sound track’I olarak dinletip böyle bir eser yazmamı istemişlerdi, keyifle baktığım bir anıdır.”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.