Memleket Ve Sevdaya Dair

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Haluk Özkan albümün aranjelerine 8 ay önce  Paris’te başladı. Albümün kayıt ve  mikslerini ; Almanya Hannover  Studio Music de  ve  İstanbul , Black & White stüdyoların da gerçekleştirdi.

Sıra dışı müzisyen Haluk Özkan , Memleket  Ve Sevdaya Dair Albümün de; kendine  has aranje ve yorum tekniğini en üst seviyelere çıkararak akustik bir çalışmayla kalbimizin derinliklerine dokunarak , içimizde  ki ; aşkı , sevdayı memleket , insan  ve özgürlük  duygularını  yumuşacık bir ses rengiyle kalbimizin derinliklerin de titreşim yaratıyor.
Kendi tarzının tartışılmaz bir numarası bir müzisyen: Haluk Özkan
Müzik eleştirmenlerinin kendi tarzının en titiz ve en iyi prodüksiyonu olarak gösterilen  Memleket  Ve Sevdaya Dair albümü; 22 parçalık şiir, türkü ve bestelerden oluşuyor. Bu değerli albümü dinlerken Haluk Özkan’ın , o ipeksi yumuşacık sesi ve yorumu ve aranje tekniği;  bizleri  kendi diyarlarımıza götürüyor.
Yılın en iddialı albümü olan Memleket  Ve Sevdaya Dair Albümün de ; Haluk Özkan ‘a  müzik Dünyamızın , mihenk taşlarından; Tanju Duman, Muaffak Tetik, Ayhan Kökoğlu, Ali Motor, gibi kendi dallarının ustaları eşlik ediyor. 
Albümün mikslerini, Kalus Yaka ve Güney Özkan gerçekleştirirken; Albümün  Mastringlerini, Alp Varol’un  özel bir soud  tekniğiyle gerçekleştirdiğini görüyoruz.
 Bu değerli albümün kapak fotoğraflarını, Karay Özkan 6 saatlik bir stüdyo çekimiyle  gerçekleştirdi. 
Baba oğul aynı albümde
Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya çıkan  Memleket  Ve Sevdaya Dair  albümünün, Aranjmanlarının altında Haluk Özkan ve Güney Özkan’ın imzası var. Baba oğulun  birarada olduğu nadir albümlerden bir olan Memleket Ve Sevdaya Dair albümünün süpervizörlüğünü, Ferhat Erzurumlu yaptı. 
Müzik eleştirmenlerinin arşivlerinde olması gereken albümlerden biri olarak gösterdiği   Memleket  Ve Sevdaya Dair  albümü 3 Nisan da Müzik marketlerde yerini aldı.
 
Albümde yer alan eserler 
‘’Memleket Ve Sevdaya Dair’’
TTNET Müzik Link www.ttnetmuzik.com.tr/sa/303993 
1-Sen
2-Mahsus Mahal   
3-Delikanlım
4-Cemalım
5-Memlektimi Seviyorum
6-Geldi Geçti Ömrüm Benim
7-Ruhum Ne Ondan Önce Vardı
8-Al Fadime 
9-İnsan Ya Hayrandır Sana
10-Nesini Söyleyim
11-Gün İyiden İyiye Işıdı Artık
12-Ah Bir Ateş Ver
13-Beş Satırla
14-Geçti Dost Kervanı
15-Ölçü
16-Hastahane Önünde İncir Ağacı 
17-Yani Övünmek Gibi Olmasın Ama
18-Erenler
19-Çamdan Sakız Akıyor
20-Üryan Geldim
21-Yine Sana Dair
22-Odam Kireçtir
 
Haluk Özkan’ın bu güne kadar çıkardığı albümleri:
*Vira Bismillah
*Dost Dost ille Kavga
*İdam Gecesi
*Büyük Firar
*Deli Sevda
*Yalan Dünya
*Eyvah
*Ateşlere Yürüyorum
*Mutlu Aşk Yoktur
*Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Özel Single)
*Yıkılma
*Memleket ve Sevdaya Dair
Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.