Kral TV Müzik Ödülleri İçin Geri Sayım Başladı!

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Türkiye'de yıllardır müzik endüstrisine yön veren Kral TV Müzik ödülleri bu yıl da görkemli bir geceyle sahiplerini buluyor.

Bu yıl 17.si yapılacak "Kral Müzik Ödülleri" için geri sayım başladı. Kral Grup Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Akbay, ödül gecesinin tüm sektörü kucaklaması için, iki aydır meslek birlikleri başkanları (Müyap, Müyorbir, MSG, Mesam), prodüktörler, müzik yazarları, gazeteciler, ajanjörler, internet medya yöneticileri, klip yönetmenleri, radyo genel yayın yönetmenleri  ve sanatçı fanlarıyla toplantılar yaparak onların fikirlerini alıyor.

Haliç Kongre Merkezi’nde 17 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan ödül gecesinde, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da kategoriler kalktı. Sezen Aksu’nun sahne alacağı bu muhteşem gecede, 2010 yılı içinde piyasaya çıkan albümler yarışabiliyor. Yarışmada aday adayları, sektör figürleriyle yapılan toplantılar, Müyap’tan alınan satış rakamları, Nielsen’den edinilen radyolarda en çok çalınan şarkı ve sanatçı verilerinin havuza aktarılması sonucu belirlendi.  27 Nisan Çarşamba günü saat 12.00’ye kadar, jürinin ve kraltv.com.tr’den halkın oyları ile aday adayları ilk beşe inecek ve sonuçlar yapılacak olan basın toplantısıyla ilan edilecek. Daha sonra, açıklanan adaylar için 20 günlük geri sayım süreci başlayacak.

ÖDÜL BAŞLIKLARI:

En iyi çıkış yapan sanatçı, en iyi film müziği, en iyi dizi müziği, en iyi klip yönetmeni, en iyi şarkı sözü, en iyi beste, en iyi grup, en iyi kadın sanatçı, en iyi erkek sanatçı, en iyi albüm, en iyi remix şarkı, en iyi proje, en iyi şarkı,  en iyi ajanjör, en iyi düet, Türk Sanat Müziği özel ödülü, Türk Halk Müziği özel ödülü, meslek onur ödülü, Müyap ödülleri (dijital ve market satış), radyolarda en çok çalan şarkı, radyolarda en çok çalınan şarkıcı.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.