Kapalıçarşı’da 550. Yıl Etkinliği Final Konseri

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Piyano, Mehteran ve 3 Dinin İlahileri Kapalıçarşı’da Buluşuyor

Piyanist Tuluyhan Uğurlu, Kapalıçarşı’nın 550. Kuruluş Yıldönümü kapanış konserinde çarşıda gerçekleşen en kalabalık etkinlikte sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Kapalıçarşı Esnafları Derneği’nin katkıları ile düzenlenen konserin biletleri tükenmek üzere. Pazar günleri kapalı olan Kapalıçarşı bu etkinlik için özel olarak açılıyor.

Konsere gösterilen yoğun ilgi nedeniyle Kapalıçarşı’nın Çarşıkapı ve Nuruosmaniye kapıları arasına 2000’in üzerinde sandalye dizilecek.

Geçtiğimiz yıl Kapalıçarşı’nın 550. Yılı etkinlikleri açılışında sahneye çıkan piyanist Tuluyhan Uğurlu, 25 Aralık Pazar günü saat 15.30’da yine muhteşem bir konserle etkinliklerin kapanış konserini gerçekleştirecek. Müzik ve görüntülerle İstanbul’un ve Kapalıçarşı’nın anlatılacağı eserin iki zirve noktasından birinde İstanbul’da asırlardır kardeşçe yaşayan üç dinin sanatçıları piyano eşliğinde kendi ilahilerini okuyacaklar.

İstanbul’un ve Kapalıçarşı’nın hikayesinin anlatıldığı görsel sunum için çarşıya dev perdeler kurulacak. Mekan özel olarak ışıklandırılacak.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.