İsviçre Cüneyt Çakım'la Şans Arıyor

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Türkiye; Eurovision’da ülkeyi temsil edecek şarkıcı ve şarkıcıya hala karar veremedi, ama İsviçre bir Türk’ü transfer etti bile. Yıllar önce İsviçre’ye Celine Dion ile birlikte birincilik getiren Türk besteci Atilla Şereftuğ’dan sonra, Cüneyt Çakım da İsviçre’nin Eurovision şarkı adaylarından birinde bestesiyle yer alıyor.

İsviçre’nin Devlet Televizyonu’nun resmi olarak onayladığı şarkılar arasında en büyük favori olarak gösterilen şarkı "This Is My Night" Türk Pop Müziği Sanatçısı Cüneyt Çakım ve Stephan Leuenberger ortaklığı ile bestelendi. Şarkıyı  Amerika/Chicago ‘da yaşayan Kosova  asıllı Genta Ismajli seslendiriyor. Prodüktörlüğünü ve aranjesini ise Kate Ryan ve birçok ünlü İsveçli sanatçının çalışmalarında imzası olan Niclas Kings üstlendi. Şarkının hazırlıkları ve kayıt aşaması Stockholm’de gerçekleşti.

Bu teklifi Avrupa'da çıkacak İngilizce söz ve bestelerinin çalışmaları aşamasında geldiğini belirten Çakım, şarkının Uluslararası Avrupa Promosyonu’nun büyük müzik şirketlerinin destekleri ve güzel bir ekip koordinasyonu ile yürüdüğü açıklandı.

Şarkının kamuoyunda Internet üzerinden oylaması 10 Kasım gününe kadar yapılacak. Cüneyt Çakım, bu süreç içinde Türkiye ‘den oy bekliyor. Sanatçıyı desteklemek için http://www.eurovisionplattform.sf.tv/videos/this_is_my_night adresinden şarkıya oy kullanabilirsiniz.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.