İbrahim Tatlıses’in Doktorlarından İyi Haber

Sosyal Ağlarda Paylaş:

İstanbul’da uğradığı silahlı saldırı sonucu başından yaralanan ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'in doktorları sanatçının yoğun bakımdaki tedavisinin üçüncü gününde olumlu haberler verdi.

Tatlıses'in tedavi gördüğü Maslak Acıbadem Hastanesi Başhekimi Çağlar Çuhadaroğlu ve Beyin Cerrahı Prof. Dr. İlhan Elmacı, Tatlıses’in solunum cihazından ayrıldığını, sağ kol ve bacağını oynatabildiğini ve konuşabildiğini söyledi.

''Dün gece itibariyle kendi başına solunumunu sürdürebilir bir duruma geldi, solunum cihazdan tamamen ayrıldı'' diyen Elmacı, Tatlıses'in sağlık durumuna ilişkin şu bilgileri verdi:

''Bizim vermiş olduğumuz komutları alabiliyor. Sağ kol ve bacağını bizim uyarılarımızla kaldırıyor, elimizi sıkıyor, bizimle konuşabiliyor. Bu önemli bir gelişme bizim açımızdan. Yoğun bakımda tedavisi bir süre daha devam edecek. Aileye de dün ifade ettiğim gibi, işler iki ileri giderken bir geri gidebilir beyinle ilgili sorunlarda. Henüz hayati riski tamamen geçmiş değildir. Bulunduğumuz nokta çok daha iyi ve sevindirici bir noktadır. Bu anlamda tedavisine devam edeceğiz.''

Hayati Tehlikesi Yüzde 10’a Düştü

Tatlıses'in vücudunun sol bölümünde problemin devam ettiğini belirten Elmacı, ''Bugün itibariyle bunu sorgulamıyoruz. Kendisinden de böyle bir istekte bulunmuyoruz. Çünkü bu kendisini strese sokabilecek bir şeydir. Dolayısıyla biz sadece sağın üstüne gidiyoruz. İleride bu yoğun bakımdan çıktıktan sonra solu sorgulamaya başlayacağız. Ona dönük ciddi bir fizyoterapi alacak. İnşallah onu da toparlayacak. Bize geldiğinde ameliyatı yaptığımız saatlerde hayati tehlikesi yüzde 80'lerdeyken şimdi yüzde 10'larda diyebiliriz. Biz kendisine 'Nasılsın' dediğimizde, 'İyiyim' diyor. Ayrıca 'Sağ kolunuzu kaldırın' dediğimizde kaldırıyor'' dedi.

Müyorbir ailesi olarak değerli üyemiz İbrahim Tatlıses’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve acil şifalar diliyoruz.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.