İBRAHİM TATLISES TÜRKİYE'YE DÖNDÜ

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Almanya’da yaklaşık iki aydır fizik tedavi gören İbrahim Tatlıses, dün taburcu oldu. Ambulansla hastaneden alınan Tatlıses, Münih Havaalanı’ndan yerel saatle 13.30 civarında özel uçağıyla Türkiye’ye uçtu.

Silahlı saldırı sonrası Almanya’nın Murnau kentindeki Kaza Kliniği’nde yaklaşık iki aydır fizik tedavi gören İbrahim Tatlıses, dün taburcu oldu. Türk bayraklı ve üzerinde ‘TC İbo’ yazan özel uçak, Tatlıses’i Türkiye’ye götürmek için dün sabah saat 11.00 gibi Münih havaalanına indi. Tatlıses, Münih havaalanında ambulanstan tekerlekli sandalyeyle raylı merdivenden indirildi. Başında beyaz bir şapkası ve omzuna battaniye örtülü olan Tatlıses’in uçağa bindirilmesi uzun sürdü. Tatlıses’in özel uçağı yakınlarıyla birlikte saat 13.30’da Münih havaalanından havalandı.

Tatlıses’in uzun zamandan beri taburcu olmak istediği, ancak doktorların buna müsaade etmediği öğrenildi.

 

ROBOT TEKNOLOJİSİYLE YÜRÜTÜLECEK

Darüşşafaka Ömran ve Yahya Hamuluoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Tıbbi Koordinatörü Prof. Dr. Tunç Alp Kalyon, sanatçı İbrahim Tatlıses'e, rehabilitasyon egzersizlerinin yanı sıra hidroterapi ve robot teknolojisini içeren yürüme eğitimlerini de kapsayan bir tedavi programı uygulanacağını bildirdi.

Kalyon, İbrahim Tatlıses'in merkeze getirilmesinin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Tatlıses'e, tıbbi ve sosyal gereksinimleri göz önüne alınarak bir suit daire tahsis edildiğini kaydetti.

Tunç Alp Kalyon, “Sanatçımızın tedavisi, ilk muayene ve değerlendirmelerin ardından belirlenecek kapsamlı fizik tedavi ve rehabilitasyon programı çerçevesinde merkezimizde yapılacaktır. Bu program içinde rehabilitasyon egzersizlerinin yanı sıra hidroterapi ve robot teknolojisini içeren yürüme eğitimleri de yer almaktadır” bilgisini verdi.

ZİYARETÇİ KABUL EDİLMEYECEK

Merkezdeki yaşama dönüş ünitesinde; banyo, mutfak ve yatak odasında en rahat şekilde hareket edebilme, transferler, engebeli ya da parke taşlarla döşeli bir yolda yürüme gibi günlük yaşantıyla ilgili pek çok eğitim faaliyeti yaptırıldığını anlatan Kalyon, hastanın genel durumunun çok iyi olduğunu, ne kadar süreyle burada kalacağı konusunda da bir şey söylenemeyeceğini kaydetti.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.