"HAYATİ RİSK AZALARAK DEVAM EDİYOR"

Sosyal Ağlarda Paylaş:

İstanbul’da uğradığı silahlı saldırı sonucu başından yaralanan ünlü türkücü İbrahim Tatlıses’in Maslak Acıbadem Hastanesi’nde tedavisi sürüyor.

Geçirdiği bir dizi ameliyat sonrasında yoğun bakımda uyutulan Tatlıses’in hayati tehlikesinin devam ettiği ancak sanatçının, hastaneye ilk geldiği noktadan daha iyi durumda olduğunu bildirildi.

Son sağlık durumu hakkında açıklama yapan doktorlar, Tatlıses'i uyutarak tedaviye devam edeceklerini belirtirken durumun çok ağır bir tablo olduğunu vurguladı. İşte doktorların açıklamaları:

"Bugünkü yapılan değerlendirmede sistemik bulguları, nörolojik bulguları ve tomografi bilgileriyle olağan durum sürüyor. Kötüye giden bir durum yok. Kafa basıncı düşürmeye yönelik tedavi devam edecektir. Hastayı uyutmaya devam ederek süren tedaviye hafif şekilde devam edeceğiz.

Düne göre daha pozitif bir durumu işaret ediyor. Uyutulma azaltılarak sürecektir. Tablo çok ağır bir tablodur. Hasta yoğun bakımdan çıkmadan bizim için tehlike sona ermez. Umarım ilerleyen günlerde ve saatlerde daha iyi bir noktaya gelebiliriz.

“Az da Olsa İyiye Gitme Var”

İlaçları azaltmamız demek ilacın dozunu azaltma sürecine giriyoruz. Bir anda uyandırılma söz konusu değil. İlacı iki doz azaltıyoruz. Hayati riski azalarak devam ediyor.

Uyutma için verilen ilaç normal ilacın daha üstünde. Beyin birebir çalışmadığı için zamana ihtiyacımız var. 3-5 gün içinde başka bir şey konuşabiliriz.

İstatistik olarak değil ama çok az iyiye gitme var. Henüz ilaçların azaltılmasına yeni başlandı. Hastaneye ilk geldiği ana göre daha iyi durumdayız.”

Müyorbir ailesi olarak değerli üyemiz İbrahim Tatlıses’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve acil şifalar diliyoruz. Biz ve tüm sevenlerinin dualarının Allah’tan kabul olmasını diliyoruz.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.