Göğe ikinci selam

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Türkiye ’de rock müziğin oluşumuna büyük katkılar sağlamış, Türkiye’nin müzik yapmaya devam eden en eski gruplardan biri, Kurtalan Ekspres. 1972’de Barış Manço tarafından kurulan Kurtalan Ekspres, Murat Ses, Ahmet Güvenç, Celal Güven, Ömür Gidel ile başlamış, 1978’den itibaren Bahadır Akkuzu’nun katılımıyla devam etmişti.

Yıllarca Barış Manço’nun orkestralığını yürütmüş, Manço’nun ölümü üzerine Cem Karaca’yla çalışmış olan grubun şu an ki kadrosunda ise Ahmet Güvenç (Bas Gitar), Serdar Öztop (Elektro Gitar), Sefa Ulaştır (Davul), Bülent Güven (Klavye) ve Can Bora Genç (Solist) yer alıyor. Yıllar içinde yaşanan eleman değişikliklerine rağmen grup yoluna devam ederek 42 yılı geride bıraktı. Kurtalan Ekspres ile yolu kesişmiş grup elemanlarının hepsini burada saymak ise mümkün değil. Dile kolay 42 yıl!

2011 yılında Barış Manço, Cem Karaca ve Bahadır Akkuzu anısına, Teoman, Feridun Düzağaç, Ogün Sanlısoy, Fuat Güner gibi sanatçıların vokalleriyle konuk olduğu 12 şarkılı ‘Göğe Selam’ albümünü yayımlanmıştı. Grup şimdi göğe ikinci selamı gönderiyor. Âşık Mahsuni, Âşık Veysel, Bahadır Akkuzu, Barış Manço, Cem Karaca, Kazım Koyuncu, Nâzım Hikmet, Neşet Ertaş, Pir Sultan Abdal ve Yavuz Çetin’in anısına hazırlanan ‘Göğe Selam II’de ise Haluk Bilginer, Nejat Yavaşoğulları, Bülent Ortaçgil, Yavuz Bingöl, Hayko Cepkin, Duman, Fatma Turgut (Model), Şevval Sam, Murat İlkan, Niyazi Koyuncu, Emrah Karaca, Selçuk Balcı, Umut Kuzey ve Cahit Berkay yer alıyor. Bizden de selam olsun diyenler için ise albüm Arpej Yapım etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.