Eurovision’da Zafer Azerbaycan’ın

Sosyal Ağlarda Paylaş:

u yıl 56.sı düzenlenen Eurovision şarkı yarışmasında, “Running Scared” adlı şarkılarıyla Ell/Nikki, ülkeleri Azerbaycan‘a birincilik getirdi.

Almanya’nın Duselldorf kentinde yapılan 56. Eurovision Şarkı Yarışması’nı Azerbaycan kazandı.

Temsilcimiz Yüksek Sadakat’in yarı finalde elendiği yarışmada 25 ülke yarıştı. Final gecesinde Azerbaycan’ı temsil eden Ell/Nikki olarak bilinen Eldar Gasimov ve Nigar Jamal ikilisi seslendirdikleri “Running Scared” adlı parçayla toplam 221 puan almayı başardı. Sonuçların açıklanmasının ardından Azeri şarkıcılar büyük sevinç yaşarken, Nigar sahneye Türk bayrağıyla geldi. 43 ülkede 100 milyondan fazla kişi tarafından izlenen ve oldukça heyecanlı geçen yarışma sonunda 189 puanla İtalya ikincilik, 185 puanla İsveç ise üçüncülük sırasına oturdu. İsviçre ise listenin sonunda yer aldı.

Gönülleri Fethetti

Sonuç açıklandıktan sonra sevinç içinde sahneye koşan Eldar ve Nigar, ellerinde salladıkları Türk bayrağıyla gönülleri fethetti.

Eurovision Şarkı Yarışması'nda geçen salı günü yapılan yarı finalde elenerek hayal kırıklığına uğrayan Türkiye, Azerbaycan'ın jestiyle birinci olmuş kadar sevindi.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.