ETKİNLİK HABERLERİ

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Cirque Du Soleil ilk kez Türkiye’de

Efsanevi topluluk Cirque Du Soleil, en köklü gösterilerinden Saltimbanco ile 19 Şubat-4 Mart tarihleri arasında ilk kez Türkiye'de!

Gösteri sanatlarında yepyeni bir boyut açan Kanadalı dünyaca ünlü topluluk Cirque Du Soleil’un en eski gösterilerinden Saltimbanco, ilk kez Türkiye’ye geliyor. 19 Şubat – 4 Mart 2011 tarihleri arasında Abdi İpekçi Arena’da sahne alacak Cirque Du Soleil topluluğu, asla kaçırılmaması gereken görselliğiyle akrobasi ve teatral performansın doruğa çıktığı, bir şehir masalını konu eden muhteşem Saltimbanco gösterisiyle nefesleri kesecek.  

Fazıl Say & CRR Senfoni Orkestrası & Trompet Konçertosu

Gabor Boldoczki, Fazıl Say ve CRR İstanbul Senfoni Orkestrası 22-23 Şubat'ta müzikseverlerle buluşacak.

14 yaşında Macaristan’ın Ulusal Trompet Yarışmasında kazandığı birincilikle yüksek başarılarına başlayan Boldoczki, mükemmel olarak nitelendirilen Prix Davidoff ödülünü almıştır. Avrupa turnesi boyunca pek çok tanınmış salonda sahne alan Boldoczki, Salzburg Festivali Michael Haydn konserlerinde sahne almak için davet edilen ilk trompet sanatçısıdır.

Eşsiz stili ile çağının özel trompet sanatçılarından biri olan Boldoczki, bu konserde Fazıl Say ve CRR İstanbul Senfoni Orkestrası’yla birlikte müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacaklar.

Håkan Hardenberger ‘Deutsche Kammerphilarmonie Bremen’le Sahnede

Günümüzün en büyük solo trompetçilerinden Håkan Hardenberger, 22 Şubat’ta  dünyanın en prestijli orkestralarından Deutsche Kammerphilharmonie Bremen ile İş Sanat’ta bir araya geliyor.

Trompeti hiç böyle dinlememiştiniz… Şayet enstrümanının tüm zorluklarını hiçe sayan dehasıyla günümüzün en büyük solo trompetçilerinden kabul edilen Håkan Hardenbergeri dinlemediyseniz. Sadece olağanüstü virtüözitesi değil, aynı zamanda klasik repertuarın yanında yeni trompet eserlerinin icrasındaki öncülüğü ile de ilgi uyandıran ve geçtiğimiz yıllarda Los Angeles Filarmoni, Chicago Senfoni, Viyana Filarmoni, Londra Senfoni, The Philharmonia, Bayerische Rundfunk Orkestrası ve New York Filarmoni ile konserler veren sanatçı, dünyanın en prestijli orkestralarından Deutsche Kammerphilharmonie Bremen ile İş Sanat’ta bir araya geliyor. Finli şef John Storgårds yönetimindeki topluluk, Nina Rota’dan Haydn’a, Piazzola’dan Mozart’a çok farklı dönem ve bestecilerden oluşan renkli bir program sunacak.

Candan Erçetin’le Dünya Şarkıları

İş Sanat 24 Şubat’ta Türk pop müziğinin en başarılı isimlerinden Candan Erçetin’in dünya şarkılarından oluşan özel projesine ev sahipliği yapıyor.

Fransız şansonlarından balkan ezgilerine, Türkçe pop müzikten, türküler ve film müziklerine uzanan geniş bir repertuara sahip olan sanatçı İş Sanat’a dünya müziklerinin en sevilen şarkılarından oluşan çok renkli bir konserle konuk oluyor. 1995 Ağustos'unda Trakya ve Makedon ezgilerinden oluşan Hazırım adlı ilk solo albümünü çıkaran Erçetin günümüze kadar birbirinden başarılı 14 albüm çalışmasına imza attı.

Candan Erçetin Fransızca, İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Arnavutça, Yunanca ve Türkçe şarkılardan oluşturduğu konser programını ilk kez bu özel gecede seslendirirken İş Sanat izleyicileri sanatçının canlı sahne şovuyla coşacak.

Volkan Konak Romeo Juliet Sahnesinde

Volkan Konak, 24 Şubat Perşembe günü saat Romeo Juliet Performance Hall'da vereceği konserde 2009 yılında çıkardığı “Mimoza” adlı albümünden pek çok şarkının yanı sıra, daha önceki albümlerinden en sevilen parçalarını seslendirecek. Saat 21.00’da başlayacak Volkan Konak’ın konser biletlerini Biletix’ten temin edebilirsiniz.

Canlı Canlı Mor ve Ötesi

Mor ve Ötesi, canlı sahne performansı ile 26 Şubat  gecesi Otto Santral sahnesinde!

Mayıs ayında çıkardıkları ve oldukça beğeni toplayan “Masumiyetin Ziyan Olmaz” adlı albümlerinden şarkıların yanı sıra en sevilen eski parçalarını da bu konserde Otto Santral’de dinleme fırsatını yakalayacaksınız. Mor ve Ötesi, canlı performansı ile 26 Şubat 2011, Cumartesi gecesi Otto Santral’de olacak.

 

 

Klasik müziğin 250 isminden biri…

İçinde bulunduğumuz çağın önemli figürlerinden, her dönemden piyano repertuarının önde gelen yorumcusu Pierre - Laurent Aimard, eşsiz performansıyla 28 Şubat’ta Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda sahne alacak.

Aimard’a Rengim Gökmen yönetimindeki CRR İstanbul Senfoni Orkestrası eşlik edecek. Sanatçı konserde Chopin’in 2. Piyano konçertosunu, yazıldığı dönemdeki etkisiyle, günümüze taşıyacak. Pierre - Laurent Aimard Gramaphone Dergisi’nin belirlemiş olduğu Klasik Müziğin gelmiş geçmiş en büyük 250 ismi listesinde yer almaktadır.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.