ETKİNLİK HABERLERİ

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Pain Of Salvation 2 gün boyunca Türkiye'de!

2011'in ilk yabancı konserlerinden biri, progresif metal müziğin önde gelen isimlerinden Pain Of Salvation, 8-9 Ocak tarihinde Türkiye'de hayranlarıyla buluşacak!

Toplamda 8 stüdyo albümü,3 konser kaydı, 3 single sahibi olan Pain Of Salvation’un albümlerinde genelde çevresel sorunlar, savaşlar ve aile ilişkileri konu ediliyor Türkiye'de de bir çok hayranı bulunan grup, dünya turnesi çerçevesinde konserler verirken diğer yandan 2010'da çıkarmış oldukları "Road Salt" albümünün devamı niteliğindeki "Road Salt Part 2"nin çalışmalarına da devam ediyor.

Pain Of Salvation 8 Ocak Cumartesi akşamı İstanbul'lu hayranlarıyla Jolly Joker Balans'da buluşmaya hazırlanırken, 9 Ocak Pazar akşamı da Ankara'lı sevenlerinin karşına Ankara Saklıkent'de çıkacak.

 

Neşet Ertaş, İş Sanat Kültür Merkezi’nde

İş Sanat yaşayan bir efsaneyi, kırk yıldır ismi türkü ve bağlama ile özdeşleşen Neşet Ertaş‘ı sahnesine konuk ediyor.

Kırşehir’den başlayıp İstanbul’a kadar uzanan hayatı gazinolar, eğlence yerleri, düğünler, konserler ve Anadolu turneleriyle dolup taşan Neşet Ertaş, 1960’ların sonlarına doğru yurdun dört bir tarafında herkesin sevdiği bir sanatçı haline geldi.

Bir saz, söz ve ses ustası olan Ertaş, türkülerinde orta Anadolu bozkırlarının bin yıllık hüznünü bağlaması ve o güçlü sesiyle anlatıyor. Türkünün ve bağlamanın Anadolu’da ilk akla gelen ismi olan Neşet Ertaş 15 ocak akşamı İş Sanat Kültür Merkezi’nde olacak…

 

Kuzeyin Oğlu Çocuklar İçin Sahnede

Volkan Konak 16 Ocak’ta Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Yararına sahneye çıkıyor.

Karadeniz müziğinin en başarılı isimlerinden Volkan Konak sevilen şarkılarını bu sefer çocuklar için söyleyecek. TİM Maslak Show Centre’da sahne alacak olan Konak’ın konser biletlerini Biletix’ten temin edebilirsiniz.

 

 

 

Şevval Sam'la İstanbul Musikisi III

İş Sanat kültürel ve estetik bilgisi yok olmakta olan İstanbul’u ve müziğini hatırlatmayı hedefleyen konser serisinin bu sezon üçüncüsünü gerçekleştiriyor.

Yıllardır televizyonlar ve radyolarda belgesel-müzik programları yapan ve müzik kültürü hakkında yazdığı yazılarla bu alana büyük katkıda bulunan İncilâ Bertuğ, Galatasaray Lisesi, İstanbul Radyo Evi, Sultanahmet Camii gibi bilinen sekiz farklı mekânı önceden kaydedilmiş görüntülerle anlatırken bu mekânlarla ilişkisi olan bestekârlara dair hatıra ve nüktelere de yer verecek.

Bestekârların eserlerini de son yıllarda Türk Müziği icrasında özgün üslubu ile öne çıkan Şevval Samseslendiriyor. Şevval Sam'la İstanbul Musikisi III 20 Ocak’ta İş Sanat’ta... 

 

Seyhan Güler Tuzla’da

Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği yorumcusu Seyhan Güler 21 Ocak Cuma akşamı Tuzla İdris Güllüce Kültür Merkezi’de sevenleriyle buluşuyor.

Nesiller boyu dinlemeye doyamadığınız türkü ve şarkıları seslendirecek olan Güler’in konserini ücretsiz olarak izleyebilirsiniz…

 

 

 Aldo Romano Salon’da

Yarım asırlık kariyeriyle dünyaca ünlü davulcu Aldo Romano’yu 22 Ocak’ta Salon’da dinleme fırsatını kaçırmayın…

İtalyan asıllı davulcu Aldo Romano, müzikal yolculuğuna 50lerin sonunda Paris’te başladı. 60’lı yıllar boyunca Chat Qui Pêche ve Caméléon gibi kulüplerde dünyaca ünlü solistlere eşlik eden davulcu, daha sonra François Jeanneu ve Jean-François Jenny-Clark, Michel Graillier, Henri Texier gibi isimlerle birlikte çalıştı. 70'li yılların başında, en az davul kadar iyi çaldığı gitardan da hareketle bir rock grubu kuran Romano, 80’lerde Paolo Fresu, Franco D’Andrea ve Furio Di Castri ile birlikte kurduğu “Italian Quartet” (İtalyan Dörtlüsü) ile büyük başarı yakaladı.

Yarım asırlık kariyerinde kendini alışıldık kalıplardan kurtararak, rocktan Latin müziğine kadar farklı türlerle oluşturduğu her çeşit yeniliği keşfedecek şekilde, caz çalmak düşünün peşinden giden Aldo Romano 22 Ocak’ta Salon İKSV’de olacak…

Bostancı Gösteri Merkezi, Yaşar hayranlarını bekliyor…

Son albümü ‘Eski Yazlar’ı geçtiğimiz Mayıs ayında sevenlerine sunan Yaşar  22 Ocak’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde sevenleriyle buluşacak…

"Eski Yazlar"a bu albümdeki bazı şarkıların remiks’lerini ve bir de yeni şarkıyı ekleyerek 2010 yılının son günlerinde hayranlarına sürpriz yapmıştı.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.