Etkinlik Haberleri...

Sosyal Ağlarda Paylaş:
  • 'En İyi Kadın Vokalist' Patrica Barber İstanbul’da!

Amerika’nın ünlü caz dergilerinden Down Beat’ten 'En İyi Kadın Vokalist' ödülünü alan Patricia Barber, Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında 25-26 Ekim tarihlerinde, İstanbul Jazz Center’da sahne alacak.

New York Times, Time ve Los Angeles Times’a göre, 21. yüzyıl caz müziğine yön veren en yaratıcı isimlerden biri olarak kabul edilen sanatçı, 2002 yılında dünya çapında başarı kazanan 'Verse'ün ardından, son albümü 'A Fortnight In France'ı 2004 yılında yayınladı. Barber, modern caz müziğindeki şarkıları ve piyanosuyla performans sergileyecek.  

 

 

  • Marcus Miller Salon'da!

Günümüzün en etkili müzisyenlerinden, efsanevi basçı, yapımcı ve müzisyen Marcus Miller, 'Tutu Revisited' projesiyle, iki gün üst üste Salon'da!

Marcus Miller, trompetin benzersiz efsanesi Miles Davis kendisini grubunda çalmaya davet ettiğinde yalnızca yirmi bir yaşındaydı. Daha otuzuna basmadan Davis'in en etkili albümlerinden Tutu'nun yapımcısı olmuş, üstelik albümdeki neredeyse tüm parçaların bestelerine de imzasını atmıştı. Miles Davis'in 80'ler sonundaki müzikal çizgisine yön veren ve adıyla Güney Afrika'nın en önemli din adamları ve aktivistlerinden Nobel Barış Ödülü sahibi Başpiskopos Desmond Tutu'ya bir saygı duruşu niteliği taşıyan bu albüm, bugün caz tarihinin en önemli kayıtları arasında sayılıyor.

İstanbul'da verdiği her konserle büyük ilgi gören  Marcus Miller, 26-27 Ekim akşamı Salon İKSV’de sahnede olacak.

 

  • Dünyaca ünlü caz sanatçısı Herbie Hancock, MAP İletişimin düzenlediği “Good Music in Town" kapsamında, 26 Ekim’de Haliç Kongre Merkezinde hayranlarıyla buluşacak.

        1962 yılında Blue Note’tan yayımlanan ilk albümü Takin Off’dan bu yana, 12’si Grammy olmak üzere sayısız ödülün sahibi olan Herbie Hancock, İstanbullu müzikseverlerle bir araya gelecek.
2008 yılında, 43 yıldır hiçbir caz albümünün almaya hak kazanamadığı En İyi Albüm kategorisinde Grammy Ödülü’nü alarak bir ilke imza atan ve aynı yıl “En İyi Çağdaş Caz Albümü”nün de sahibi olan Hancock, hayranlarının karşısına küresel sorumluluk ve barış mesajını içeren projesi “The Imagine Project” turnesi kapsamında çıkacak.

  • Painted on Water projesiyle 27 Ekim’de Salon İKSV’de

‘Painted on Water’ Sertab Erener ve Demir Demirkan türkülere İngilizce sözler yazıp jazz ve blues gibi tarzlarda yeniden yorumladıkları ve geçtiğimiz yıl yayınlanan albümleri. Sertab Erener ve Demir Demirkan’ın Painted on Water adlı projesi, adını ebru, yani “suya resim yapma” sanatından alıyor. Türkiye’nin 14 yöresine ait, 14 türkünün Batı müziği normlarındaki düzenlemelerini içeren bu ortak proje, cazdan modern rock’a, funktan minimale, poptan enstrümantal fusion-caza kadar birçok farklı müzikal rengi bir araya getirerek, tıpkı bir ebru teknesindeki boyalar gibi beklenmedik, efsunlu bir sonuç ortaya çıkarıyor. Albümdeki parçaların sözleri de Demir Demirkan ile daha önce Madonna ve Celine Dion gibi isimlerle çalışmış olan Phil Galdston’a ait. Sertab Erener’in güçlü sesiyle halk şarkılarından esinlenen bu modern dünya yapıtlarına nasıl hayat verdiği bu konseri kaçırmamak için Salon İKSV’de yerinizi alın.

  • Yasmin Levy, yeniden İstanbullu dinleyicileriyle buluşuyor!

Ülkemizde çok sayıda takipçisi olan İsrailli şarkıcı Yasmin Levy 30 Ekim’de Türker İnanoğlu Maslak Show Centre’da sahne alacak.

 “Nací en Alamo”, “La Alegria” gibi şarkılarla dünyanın ilgisini toplayan Kudüs doğumlu Yasmin Levy, genç yaşına rağmen Judeo-Espanyol (Ladino) şarkılarının önde gelen sanatçıları arasında yer alıyor. Sefarad müziğini, Endülüs flamenkosu, Ortadoğu ve Anadolu müzik geleneğiyle harmanlayan Levy, İzmir’de doğan ve sefarad kültürü araştırmalarının yanı sıra şarkı derleyiciliği yapan babası sayesinde bu müzik kültürüyle küçük yaşında tanıştı. Geçtiğimiz her üç yılda da BBC Dünya Müziği Ödülleri’ne aday gösterilen Levy, 30 Ekim’de TİM sahnesinde olacak. 

  • ENKA Kültür Sanat Kış Etkinlikleri

       

  1. ENKA Kültür Sanat Kış Etkinlikleri, 2 Kasım – 14 Aralık 2010 tarihleri arasında izleyicilerine; konserler, sergiler, tiyatro oyunları ve dans performanslarını kapsayan programıyla sanat dolu bir kış sunuyor!
  2. ENKA Kültür Sanat Kış Etkinlikleri; 2 Kasım 2010, Salı akşamı saat 19:00’da gerçekleşecek Kamil Masaracı karikatür sergisi açılışı ve saat 20:30’da Kürşat Başar-Tuluğ Tırpan Dörtlüsü ile Zara’nın birlikte vereceği muhteşem konser ile başlayacak. Kasım ve Aralık ayları boyunca devam edecek etkinlikler, konserler, tiyatro oyunları ve dans performansının yanı sıra; ENKA Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilecek sergilere de ev sahipliği yapacak.

Etkinlik programını www.enkasanat.org adresinden takip edebilirsiniz. 

  • İş Sanat’tan Fazıl Say’la Görkemli Açılış!

İş Sanat, 11. sezonunda İstanbul’u dünyaca ünlü yıldızlarla buluşturmaya devam ediyor.

İş Sanat’ın 2010-2011 sezon programında sanatseverleri sürpriz isimler bekliyor. Bu sezon, 16 klasik müzik, 6 caz, 7 dünya müziği ve 6 geleneksel müzik konseriyle, 6 çocuk etkinliği, 3 dans gösterisi ve 5 şiir dinletisi olmak üzere 49 etkinlikle seyirciyle buluşacak…

3 Kasım akşamı İş Sanat’ın 11. sezonunun perdelerini açacağı ilk konserinde ülkemizin yetiştirdiği en önemli piyanistlerden Fazıl Say ve onursal şefleri Gürer Aykal yönetimindeki Türkiye’nin önde gelen senfonik topluluklarından Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası  bir araya gelecek.

Konser takvimini http://www.issanat.com.tr/tr/anasayfa/ adresinden takip edebilir, biletleri Biletix’ten temin edebilirsiniz.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.