Esin Afşar’ın Zor Saatleri

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Müzikten edebiyata, tiyatrodan sinemaya sanatın pek çok dalında önemli çalışmalara imza atan Esin Afşar, yoğun bakımda. Çağlayan Florence Nightingale Hastanesi’nde yatan Afşar, lösemi ve zatürre tedavisi görüyor.

Sanatçının oğlu Aydın Can Aral, Afşar’ın bir süredir kan rahatsızlığı yaşadığını belirterek şu açıklamayı yaptı: “Kan rahatsızlığı günlük hayatını etkilemiyordu. Fakat bu hastalık ilerleyerek lösemiye dönüştü. Ekim başında kendisine lösemi teşhisi konuldu. 22 Ekim’de de hastaneye yatırdık.” Aral Afşar’ın sağ kalma şansının çok düşük olduğunu iletti.

Aydın Can Aral, ayrıca annesinin yoğun bakımda tedavi altına alındığını belirterek durumunun kritik olduğunu söyledi. Birkaç gündür sosyal medya üzerinden Esin Afşar için B Rh+ kana ihtiyaç olduğu yönünde çağrı yapılıyordu. Aral, kan ihtiyacıyla ilgili olarak da “Sosyal medyadan yapılan çağrı üzerine birkaç günlük kan ihtiyacı tamamlandı. Ama durumu ciddi ve tekrar kan ihtiyacı doğabilir” dedi.

Esin Afşar için kan vermek isteyenlerin Çağlayan Florence Nightingale Hastanesi Kan Merkezi’ne başvurabileceği belirtildi.

Müyorbir ailesi olarak değerli üyemiz Esin Afşar’a geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyor; acil şifalar diliyoruz.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.