ESİN AFŞAR'A YAŞAM BOYU ONUR ÖDÜLÜ

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Kocaeli'de düzenlenen "5. Uluslararası Altın Çınar Onur Ödülleri" törenle sahiplerine verildi.

Gecede Müyorbir üyesi  Sayın Esin Afşar Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne değer görülürken Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Makedonya Kültür Bakanı Elizabeta Kanceska Milevska’na da Altın Çınar Kültür Ödülü verildi.

Yaşam Boyu Onur Ödülünü alan Afşar, "Sarışın Bir Kurda Benziyordu” ve “Mavi Gözleri Çakmak Çakmaktı" ile "Odam Kireç Tutmuyor" adlı şarkıları seslendirdi.

Leyla Atakan Kültür Merkezi'ndeki törende, Kültür ve Turizm Bakanı Müsteşar Yardımcısı Kemal Fahir Genç, törene katılamayan Günay'ın ödülünü Kocaeli Valisi Ercan Topaca'dan aldı.

Genç, ödülü almasının ardından yaptığı açıklamada, yapılan çalışmaların ve hizmetlerin taçlandırılmasının önemli olduğunu ifade ederek, "Bu ödülleri marifet iltifata tabidir, sözüyle birlikte değerlendirdiğimizde bu tür organizasyonların önemli bir kültür hizmeti olduğunu ve 'ahde vefa" örneği olduğunun altını çizmek gerekir. Ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yaşamları boyunca yaptıkları çalışmaların bu tür ödüllerle taçlandırılması gerçekten çok önemlidir" diye konuştu.

Müzik alanında bir diğer ödül de,  gazeteci Çetin Emeç’in kızı başarılı piyanist Mehveş Emeç’e verildi. Sanatçı  Müzik Onur Ödülü’ne layık görüldü.

"5. Altın Çınar Onur Ödülleri"ne layık görülen diğer isimler şöyle:

"Dostluk ve Barış Ödülü: Esma Recepova

Edebiyat Başarı Ödülü: Ahmet Ümit

Sinema Onur Ödülü: Perran Kutman

Altın Çınar Sanat Ödülü: Serra Yılmaz

Özel Ödül: İnan Kıraç Pera Müzesi (Suna ve İnan Kıraç Vakfı)

Yaşam Boyu Onur Ödülü: Ayla Algan

Moda Başarı Ödülü: Vural Gökçaylı

En Başarılı Gazeteci TV Programcısı: Balçiçek İlter

En Başarılı TV Oyuncusu Ödülü: Tolga Sayışman

Altın Çınar Onur Ödülü: Erkan Özerman

Müzik Onur Ödülü: Mehveş Emeç"

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.