En Yeni Albümler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

“Derindekiler”

Kıraç, uzun bir aradan sonra, büyük bir özenle hazırladığı albümünü, dinleyenlerin beğenisine sunuyor. "Derindekiler" adını taşıyan albümünde, çoğunluğu kendi şarkılarından oluşan on eser yer aldı. Bestesini yaptığı sekiz eser ile sözlerini yazdığı altı şarkının bulunduğu albümde, müzisyen arkadaşları Namık Nagdaliyev, Edip Emre, Müfide İnselel ve Hakan Doba'nın eserlerine de yer verdi.

Kıraç Mayıs 2011'de, yeni albümü "Derindekiler" in müjdecisi olan "Dön Artık" şarkısını sadece digital platformlarda yayınlamıştı.

Albümü için, gelişen görüntü teknolojisinden de yararlanmak isteyen Kıraç, 3 boyutlu görüntülerden oluşan bir DVD çalışması gerçekleştirdi. Orkestrasıyla birlikte sahne performansının yer aldığı görüntülerden oluşan DVD çalışmasında, stüdyo ortamında özel hazırlanan bir dekorda, albümdeki tüm şarkıları seslendirdi.

Müzik CD'si, 2B/3B görüntülerden oluşan albüm DVD kaydı, 3B gözlük, Derindekiler Kulübü'ne üyelik şifresi... Müzik severler, albümü 2 boyutlu veya 3 boyutlu izleyebilecek ve CD'den dinleyebilecekler...

Albümün piyasaya çıkışından kısa bir süre sonra da, halen stüdyo çalışmaları devam eden blue-rayi kaydınıda müzikseverlere sunulacak... Albümü satın alan dinleyenler ayrıca, "Derindekiler Kulubü"ne CD'de yer alan şifre ile üye olma hakkı kazanacaklar.

“Burcu Güneş Of Çektiriyor”

Yorumculuğu, çok yönlü sesi ve düzgün çizgisiyle yıllardır kendine geniş ve sadık bir hayran kitlesi yaratan Türk pop müziğinin başarılı ismi Burcu Güneş, yeni single çalışması "Oflaya Oflaya" ile müzikseverlerle buluştu. Stüdyo çalışmaları 4 ay süren albümde toplam 4 versiyon ve 1 remix yer alıyor...

"Oflaya Oflaya" ın sözü ve müziği Eflatun'a ait. Düzenlemesi ise Mustafa Ceceli imzası taşıyor.

Yüksek Sadakat “Renk Körü”

Yüksek Sadakat, 3 yıllık bir aranın ardından merakla beklenen üçüncü stüdyo albümü "Renk Körü"nü dinleyicisi ile buluşturdu. İlk iki albümde olduğu gibi geniş bir müzikal yelpazeye yayılan şarkıların bulunduğu albümün çıkış şarkısı olan "Sana Aşık Yalnız Ben", bugün artık nadir rastlanan, ömür boyu süren aşkları anlatıyor.

Vokalde Kenan Vural, gitarda Serkan Özgen, bas gitarda Kutlu Özmakinacı, tuşlu çalgılarda Uğur Onatkut ve davulda Alpay Şalt'tan oluşan Yüksek Sadakat'in 11 yeni şarkısını barındıran "Renk Körü" albümündeki şarkılardan yedisi Kutlu Özmakinacı, ikisi Kenan Vural, ikisi ise Kutlu Özmakinacı ve Kenan Vural imzası taşıyor.

Ben Onur Mete

Türk popunun özel isimlerinden Onur Mete, 10 yıllık bir aradan sonra kariyerinin üçüncü albümü ''Ben Onur Mete'' ile dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. 11 şarkının yer aldığı albüm aralık ayının üçüncü haftası yayımlanacak. Albümün ilk çıkış şarkısı ise albümdeki tüm şarkılarda olduğu gibi Onur Mete imzası taşıyan ''Haberim Yok'' olarak belirlendi.

"Hayat Aşktan Geçer"

Günce Koral üç yıl süren sessizliğini dördüncü stüdyo albümü "Hayat Aşktan Geçer" ile 26 Aralık Pazartesi günü sonlandırıyor. Albümde biri remix olmak üzere toplam 9 şarkı yer alıyor. Sözleri Çağlar Yerlikaya, bestesi Günce Koral, düzenlemesi Bahadır Tanrıvermiş imzası taşıyan ve albüme adını veren "Hayat Aşktan Geçer" şimdiden 2012'nin en sevilen şarkılarından biri olmaya aday.

Yeni Albüm Habercisi

Fettah Can, 2012 yılında yayımlamayı planladığı yeni albümü öncesi ''Boş Bardak''ı digital platformda dinleyici ile buluşturuyor. Sözü müziği ve düzenlemesi kendi imzasını taşıyan ''Boş Bardak''ın fotoğrafları ise Onur Erçoşkun'a ait. Digital platformda müzik severlerle buluşan ''Boş Bardak'', Ahmet Çelenk yapımcılığında Dokuz Sekiz Müzik etiketi ile yayımlanıyor.

İskender Paydaş’tan "Zamansız Şarkılar

Başarılı müzisyen İskender Paydaş, "Zamansız Şarkılar" albümü ile müzik marketlerde yerini aldı. "Zamansız Şarkılar" sanatçının, müzik yolculuğuna başladığı yıllardan bu yana besteci ve aranjör olarak imza attığı "Bu Aşk Fazla Sana", "Batsın Bu Dünya", "Kar Beyaz", "Tavla" gibi en bilindik şarkıları alışılan formlarının dışında yeniden aranje ederek geleceğin müziğini yakaladığı bir albüm.

"Zamansız Şarkılar" ünlü müzisyenin dillerden düşmeyen şarkılarının yanı sıra; "DR.", "Yeni Aşk" ve "Nasıl Yani" gibi yepyeni hitlere uzanan etkili repertuardan oluşuyor.

Albümde, İskender Paydaş'a müziği bırakmadan önceki son kaydı ile yer alan Teoman'ın yanı sıra; Kenan Dogulu, Mirkelam, Atiye, Mustafa Ceceli, Özgün gibi isimler de sesleriyle eşlik ettiler.

"Zamansız Şarkılar" albümü için daha önce aranje ettiği Kerim Tekin'in "Kar Beyaz" parçasını yeniden düzenleyen Paydaş; genç yaşında vefat eden sanatçının sesi ile İrem Candar'ı birleştirerek etkileyici bir düete de imza atmış.

Hüseyin Karadayı & Serkan Çağrı

Türkiye'nin; kendi albümlerinin prodüktörlüğünü yapan, kliplerini çeken ve konserlerini veren ilk DJ - Prodüktörü Hüseyin Karadayı ile ismi ülke sınırlarını aşan klarnet virtüözü Serkan Çağrı'nın birlikte hazırladıkları Endorphin albümü, raflardaki yerini aldı.

Elektronik altyapılarla Türk folk müziğinin ustalıkla harmanlandığı, çeşitli müzik türlerinin uyum içinde olduğu “Endorphin”; farklı müzik zevklerine de hitap eden renkler taşıyor.

Gelenekselden yola çıkarak evrenseli yakalama anlayışıyla bir yıldır üzerinde çalışılan proje, zengin müzikal dokusuyla bu amaca hizmet ediyor. Hüseyin Karadayı'nın elektronik altyapısı üzerinde Serkan Çağrı'nın nefesiyle yükselen Türk müziği motiflerinin öne çıktığı Endorphin; alanının en iyileri olan konuk sanatçıların katılımıyla da yılın en iyi albümleri arasında yerini almaya hazırlanıyor. Türkiye'den Atiye, Ayben, Aslı Demirer, Ege Çubukcu ve Füsun Önal; Amerika'dan ise Ozzie Aziz ve Symphonynin sesleriyle hayat verdiği şarkılar ve Avrupa'nın ve ülkemizin başarılı DJ ve prodüktörleri Chris Lawyer, Pink Noisy, Can Hatipoğlu ve Emrah Karadumanın remixlerinden oluşan albüm; dinleyicide gerçekten bir Endorphin etkisi yaratacak.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.