En Yeni Albümler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Ve MFÖ…

Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur'dan oluşan efsane grup MFÖ, uzun zamandır merakla beklenen yeni albümleri "Ve MFÖ" ile müzikseverlere sesleniyor.

"Yalnızlık Ömür Boyu", "Güllerin İçinden", "Ele Güne Karşı" gibi sevilen şarkılarda imzası bulunan ve yayımladıkları albümleri ile müzikseverler tarafından yıllardır ilgiyle takip edilen MFÖ, kırkıncı yılını yepyeni albümleri "Ve MFÖ" ile kutluyor. Toplam onbir şarkıdan oluşan yeni albümünü müzikseverlerin beğenisine sunmadan önce geçtiğimiz günlerde "Hep Yaşın 19" isimli şarkısını dinleyicileri ile buluşturdu.

“Hayat Bi Gün”…

Gülben Ergen’in merakla beklenen "Hayat Bi gün" isimli onuncu stüdyo albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Unutulmaz, geniş kitlelere mal olmuş, sayısız hit şarkının sahibi Gülben Ergen, müzikal çizgisinin dışına taşmadan hazırladığı yeni albümünde umutlarını, hüzünlerini ve sevinçlerini dinleyicisi ile paylaşıyor.

Taşkın Sabah'ın müzik direktörlüğünde hazırlanan albümde Fettah Can, Ersay Üner, Eflatun, Serdar Ortaç, Mustafa Sandal gibi değerli söz yazarı ve bestecilerin eserleri bulunuyor.

Hayranlarının merakla beklediği bu albümde, Gülben Ergen'in Mustafa Sandal ile düet yaptığı yazın en beğenilen şarkıları arasına giren "Şıkır Şıkır" da yer alıyor.

Albümün ilk video klibi, söz ve müziği Sedar Ortaç'a ait olan "Yarı Çıplak" şarkısına Nihat Odabaşı yönetmenliğinde çekildi.

Hande Yener "Teşekkürler"ini Sunar

Pop müziğin sevilen ismi Hande Yener, yeni albümü "Teşekkürler"i müzikseverlerle buluşturdu.

Haziran ayında dinleyicilerle buluşan, sözü ve müziği Sinan Akçıl'a ait olan "Bana Anlat" şarkısıyla aynı zamanda yeni albüm sinyalleri de vermiş olan Hande Yener'in yeni albümü "Teşekkürler"de 12 şarkı yer alıyor. Tüm şarkıların sözü ve müziğinin Sinan Akçıl'a ait olduğu albümde; düzenlemelerde ise Sinan Akçıl, Emrah Karaduman ve Volga Tamöz yer alıyorlar. "Atma" düetiyle bu sene oldukça dikkat çeken Hande Yener ve Sinan Akçıl ikilisi, bu albümde de duygusal çalışma "Teşekkürler"de bir düet gerçekleştiriyorlar.

Diva’nın Sesinden Yepyeni Şarkılar

Türk Sanat müziğinin Diva'sı, Bülent Ersoy on yıllık bir aranın ardından yepyeni şarkılarla müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Bir sene süresince, büyük bir titizlik ve özveriyle hazırlanan albümde müzik dünyasının önde gelen isimlerinin şarkıları Bülent Ersoy'un sesinde hayat buluyor.

Ekim ayının ilk günlerinde müzik marketlerde yerini alması planlanan ve ismini, sözü ve müziği Gülşen'e ait olan "Aşktan Sabıkalı" şarkısından alan albümde 12 şarkı yer alıyor. Erkan Adakoğlu'nun yapımcılığında, genel direktörlüğünü Vedat Yıldırımbora'nın yaptığı ve yönetmenliğini Selçuk Tekay, İsmail Tunçbilek ve Erhan Güleryüz'ün yaptığı albümde Bülent Ersoy; Tarkan, Gülşen, Aşkın Tuna, Can Tanrıyar, Erhan Güleryüz, Halil Karaduman gibi müzisyenlerin imzasını taşıyan eserleri seslendirirken, ayrıca birer klasik olmuş "Bir Teselli Ver", "Dost Bildiklerim" ve "Dert Bende" şarkılarını da yorumuyla buluşturdu. Bülent Ersoy, sözü ve müziği Tarkan'a ait olan "Bir Ben, Bir Allah Biliyor" eseri için de Tarkan'la bir düete imzasını attı.

Yeşim Salkım’a Piyango!

Yeşim Salkım, bir yıllık aradan sonra "Piyango" isimli yeni single çalışması ile sevenleriyle buluşuyor. Ekim başında single olarak çıkacak olan "Piyango"nun söz ve müziği Gülşen'e, düzenlemesi ise Ozan Çolakoğlu'na ait.

Hayatında olumlu anlamda birçok değişiklik yaşadığını söyleyen sanatçı, müzik kariyerinde de "Piyango"nun uğurlu geleceğine inandığını söylüyor.

Zara’dan Hazine Gibi Albüm

Türk Halk Müziği'nin güçlü yorumcusu Zara'nın, 3 sene aradan sonra yeni albümü "Hazine" müzik marketlerdeki yerini aldı.

Yeni albümü Hazine'de toplam 13 esere yer veren Zara, kendi bestesi olan "Kırmızı Gül", "Pişmanlık Yok", "Sana Olsaydı" ve "İzi Var"ı da seslendirdi. Ünlü sanatçı ayrıca Ferdi Tayfur'un "Bari Sen" adlı parçasını, sözleri Sadık Şendil'e ait olan, Şekip Ayhan Özışık bestesi "Son Hıçkırık", Aziz Çelik'in "Burası Adıyaman" bestesini de seslendirdi.

Tan Ve Serdar Ortaç Aynı Şarkıda Buluştu!

Türk pop müziğinin başarılı yorumcularından biri olan Tan, sözü ve bestesi kendisine ait olan "Benim Gibi Olmayacak" isimli yepyeni şarkısını sevenleriyle buluşturdu.

"Rica Ederim", "Sözümü Tutamadım", "Yıldızlar da Kayar", "İşaret", "Taş Yürek" gibi başarılı albümlere imza atan Tan, sevilen şarkılarını dinleyicilerinin beğenisine sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz sene Demet Akalın ile yaptığı "Çanta" isimli çalışmasıyla besteci kimliğinden söz ettiren ve bu yaz da "Duvaksız Gelin" isimli şarkıda Levent Dörter'e destek veren Tan, bu kez Serdar Ortaç ile düet yaptığı "Benim Gibi Olmayacak" isimli şarkıyla hayranlarına sesleniyor. Söz ve müziği Tan'a, düzenlemesi ise Okan Akı'ya ait olan single müzik marketlerde yerini aldı.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.