EN YENİ ALBÜMLER

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Bülent Ortaçgil 7 yıl sonra

Müzik dünyasının usta ismi Bülent Ortaçgil yedi yıl aradan sonra 'Sen' ile müzik severlerle buluşuyor.

Türkiye’de şehir müziğinin önemli isimlerinden Bülent Ortaçgil, çalışmalarını yoğun konser programlarıyla birlikte yürüttüğü "Sen" adını verdiği yeni albümünü hayranlarına sundu.

Tüm söz ve müziklerin Bülent Ortaçgil'e ait olan çalışmada on yeni şarkı bulunuyor. Klavyede Baki Duyarlar, davulda Cem Aksel, basgitarda Gürol Ağırbaş, perküsyonda Birol Ağırbaş ve elektrogitarda Barlas Tan Özemek'ın eşlik ettiği albümde 14 kişilik bir yaylı grubu da enstrümanlarıyla albüme destek veriyor. Kayıtları Hollanda ve Türkiye'de gerçekleşen albümdeki şarkıların tüm düzenlemeleri Baki Duyarlar imzası taşıyor.

Aşkın Nur Yengi hayranlarına müjde!

Pop müziğin güçlü seslerinden Aşkın Nur Yengi, kendisinden yeni şarkılar bekleyen hayranları için altı sene süren uzun bir sessizlik sonrasında yepyeni bir albümle müzik dünyasına geri dönüş yapıyor.

2007 yılında sevilen şarkılarının akustik versiyonlarını içeren "Aşk'ın Şarkıları" albümünü müzikseverlerin beğenisine sunan Aşkın Nur Yengi, "Gözümün Bebeği" isimli yeni albümünün ilk şarkısı "Öpeyim Geçsin"i dijital platformlarda ve radyolarda yayınladı. Aşkın Nur Yengi yeni albümünde, ikisi cover olmak üzere toplamda 10 şarkıya yer verdi. Sezen Aksu'nun da iki şarkı hediye ettiği albümün hareketli çıkış şarkısı "Öpeyim Geçsin"in sözleri Günay Çoban, müziği Serkan İzzet Özdoğan ve düzenlemesi Ozan Çolakoğlu imzası taşıyor.

 "Gözümün Bebeği", 5 Ocak'tan itibaren müzik marketlerde olacak.

''Nilüfer&12 Düet'

Türk popunun önemli yorumcularından Nilüfer, uzun süredir hazırlığını sürdürdüğü ''Nilüfer&12 Düet'' adını taşıyan albümünü tamamladı. Ocak ayında müzik marketlerde yerini alacak projede Nilüfer'in yorumladığı 12 şarkı rock şarkıcıların performansları ile dinleyicilere ulaşacak. Söz konusu albümde Şebnem Ferah, Yüksek Sadakat, Hayko Cepkin, Gece Yolcuları,  Malt, 4X4, Rashit, Badem, Ogun Sanlısoy, Cingi ve TNK gibi isimler yer alıyor.

 

 

 

Esin Afşar – Odeon Yılları

Türkiye’de Anadolu-pop akımının ilk kadın temsilcilerinden biri olan Esin Afşar’ın plaklar üzerinde kalmış 12 şarkısı bugünlere ulaşıyor!

Esin Afşar’ın 1971, 1976 ve 1977 yıllarında kaydettiği 6 45’lik plakta yer alan 12 şarkı, orijinal stüdyo bantlarından dijital ortama bu albüm için aktarıldı. Bu şarkılar arasında Esin Afşar’ın çok farklı Anadolu-pop denemeleri var.

Bir dönem uzun süre dillerden düşmemiş “Zühtü”, “Hacer Hanım”, “Diley Diley Yar” ve “Yağan Yağmur” gibi türkü formunda beste çalışmaları, “Cevizin Yaprağı” ve “Sivastopol” gibi anonim türkülerin Esin Afşar yorumları, albümde yer alan şarkılardan bazıları.  

Dila Bir Gün Boyunca Dilendi...

Başkanlığını yaptığı bağımlılıklarla mücadele derneğinin çalışmaları nedeniyle müziğe bir süre ara veren Dila anlamlı bir kliple sanat hayatına geri dönüyor.

Sanatçı "Bahar Gülü" albümünün ikinci klipini söz ve müziği kendisine ait "Be Dünya Nedir" isimli parçasına çekti.  Ocak ayı sonuna doğru yayınlanması planlanan klipte sokakta yaşayan bir kadının hayatı canlandırılıyor. Gün boyunca dilenen sanatçı akşama kadar 146 TL topladı. Topladığı parayı diğer garibanlara dağıtan sanatçı bir gün bile onlar gibi yaşamının çok zor oluğunu, empati ve sempati kurmakla aynı şeyleri yaşamının birbirinden çok farklı olduğunu belirtti.

İlk albüm gelirinin tamamını uyuşturucuyla mücadele amaçlı bir sivil toplum örgütüne bağışlayan sanatçı, Musa Göçmen ve orkestrasıyla farklı bir tarzda olacak ikinci albüm çalışmalarına başladı ve Şubat sonunda müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

Yaşar’dan Yeni Bir Şarkı

 

Yaşar sevenlerine yeni ve yenilenmiş şarkılarıyla bir sürpriz hazırladı.

"Eski Yazlar" albümünü 2010 yılının Mayıs ayında yayımlayan şarkıcı, "Eski Yazlar"a bu albümdeki bazı şarkıların remikslerini ve bir de yeni şarkıyı ekleyerek tekrar müzik marketlerde yerini almaya hazırlanıyor. Toplam 16 şarkının yer aldığı albüm "Eski Yazlar - Revised" adını taşıyor. Albümdeki yeni şarkı; söz ve müziği Alper Arundar'a düzenlemesi ise Eylem Pelit'e ait olan "Denizin Tuzu". Albümde şarkının bir de remiksi yer alıyor. Ayrıca Eski Yazlar, Ahududu Şekerim, Son Gece, Toplayıver Beni gibi şarkıların da remiksleri Tansel Doğanay tarafından hazırlandı.  

 

Sibel Mirkelam’dan Maxi Single

Sibel Mirkelam çok yakında ‘Renkli Rüyalar’ adlı maxi single çalışmasıyla dinleyicileriyle buluşacak.

Erhan Bayrak'ın aranjörlüğünde hazırlanan çalışmada ‘Renkli Rüyalar’ isimli şarkının söz ve müziği Şehrazat'a aitken ‘Boşuna’ ve ‘Yine de Sev’ adlı parçaların söz ve müziği Sibel Mirkelam’a ait. Albümde yer alan bir diğer şarkı ise Murat Güneş imzalı ‘İtinayla Aşık Olunur’.

Albümlerdeki şarkıların çoğunun harcandığına inanan Sibel Mirkelam, dört şarkılık single'ındaki tüm şarkıları kliplendirerek dinleyicileriyle buluşturmayı planlıyor. Daha önceki çalışmalarında da kendi bestelerine yer veren şarkıcı Şehrazat’ın büyük desteğiyle büyük bir başarı elde etmeyi hedefliyor.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.