EN YENİ ALBÜMLER

Sosyal Ağlarda Paylaş:

EN YENİ ALBÜMLER

Zerrin Özer'in ''Fire''si

Müzik dünyasının en güçlü seslerinden Zerrin Özer, müzikal anlamdaki uzun süren suskunluğunu bozdu. Sanatçı, albümün adını taşıyan ''Fire'' şarkısını İngilizce, Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak da seslendirildi. Böylece Türkiye'de ilk defa bir Pop sanatçısı, kalıcı olarak bir albüme Kürtçe şarkı okumuş oldu.  Hareketli bir çalışmayla dinleyicilerin karşısına çıkan sanatçı  “Fire” albümünde Burak Yeter, Suat Ateşdağlı gibi isimlerle birlikte çalıştı.

 

 

 

 

Bir Enbe Orkestrası Albümü : ''Kalbim''

Enbe Orkestrasının ''Kalbim'' adını taşıyan yeni albümü önümüzdeki günlerde raflarda yerini almaya hazırlanıyor. Bugün itibariyle radyolara yollanan Mustafa Ceceli ve Elvan Günaydın'ın birlikte seslendirdikleri ''Eksik'' dışında Ajda Pekkan ve Eren Sandal'ın düet yaptıkları ''Sev Beni'', Tarkan yorumuyla ''Her şeye Rağmen'', Müslüm Gürses ''Kalbim'' ve Ziynet Sali ''Dolaşayım Damarlarında'' söz konusu albümde yer alan diğer şarkılar. Albümün sürprizi ise 90'lı yıllarda dinleyici ile buluşan ve özlenen Ayşen'in ''Korkak Kız'' şarkısıyla yer alması oldu. 

Dizi Müzikleri Bendeniz'den

 

Yayınlayacağı remix albümünün hazırlıklarını tamamlayan Bendeniz, yeni projelerini bir bir takipçileriyle buluşturuyor. Geçmişten bugüne, 16 şarkısını yepyeni versiyonlarıyla yeniden seslendiren Bendeniz, bundan böyle dizi ve film müziklerine de imza atacak. Önümüzdeki günlerde ekrana gelmeye hazırlanan bir dizinin müziklerini hazırlayan sanatçı, öte yandan gelen yeni dizi ve film projelerini  de değerlendiriyor.

 

 

 

“Bize Yeter”

Son olarak ''Bizde Böyle'' isimli albümüyle beğeni toplayan Ziynet Sali yeni tekli çalışmasını müzik marketlere sunuyor.”Bize Yeter” adını taşıyan single çalışmasında şarkının 4 versiyonu bulunuyor.  Son dönemin popüler söz yazarı ve bestecilerinden Sinan Akçıl'a ait olan şarkı radyolarda da yayınlanmaya başladı.

Kaynak: www.hayatmuzik.com

Cem Adrain’ın ‘His Performansı’

Cem Adrian'ın, "his performansı" olarak nitelendirdiği yeni albümü "Kayıp Çocuk Masalları" müzik marketlere sunuldu. Cem Adrian, sıra dışı tarzını "Kayıp Çocuk Masalları"nın, Boğaç Dalkıran ve Semih Kanmaz tarafından tasarlanan albüm kapağıyla da ortaya koyuyor.

Sanatçı; şarkı sözlerinde dile getirdiği yalnızlığı, albüm kapağı ile dikkatleri çekerken, Boğaç Dalkıran'ın 2005 yılında gerçekleştirdiği "Impossible Kiss" (İmkansız Öpücük) isimli çalışmasından esinlenen fotoğrafla Cem Adrian; insanın dönüp dolaşıp varacağı yerin yine kendisi olduğunu vurguluyor.

Yeşim Salkım Rotasını Değiştirdi!

Yeşim Salkım ''İstanbul'da Aşk'' adını verdiği yeni albümünü önümüzdeki günlerde dinleyici ile buluşturmaya hazırlanıyor. Serdar Ortaç’la çalıştığı son albümünün ardından yeni çalışması için hazırlıklara başlayan şarkıcı bu kez rotasını son dönemdeki çok sayıda hit şarkının sahibi Zeki Güner'e çevirdi. Albümde sözü ve müziği Zeki Güner imzası taşıyan 10 şarkı yer alıyor.

Erkekler, Kadınlar İçin Söylüyor!

 

Türkiye'nin en sevilen 13 kadın vokalinin, Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı için seslerini birleştirdikleri "Güldünya Şarkıları" albümünün ikincisi geçtiğimiz günlerde müzik marketlerdeki yerini aldı. Kadına yönelik şiddete dikkat çekmek üzere yayınlanan çalışmada bu defa Türkiye'nin en önemli erkek vokalleri bir araya geldi.

Geçtiğimiz Mart ayında Dünya Kadınlar Günü'nde gerçekleştirilen "Güldünya Şarkıları Konseri"nin kayıtlarının yer aldığı albümde 14 şarkı yer alıyor. Yüksek Sadakat, Mirkelam, Yalın, Kenan Doğulu, Mustafa Ceceli ve Ferhat Göçer gibi isimlerin en sevilen şarkılarını seslendirdikleri albümün ilk video klibi, konserde çekilen görüntülerden hazırlanan Kenan Doğulu ve Yalın düeti "Ünzile" ye çekildi. 25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddete Son Günü'nde piyasaya çıkan "Güldünya - Erkekler Kadınlar İçin Söylüyor" albümü, 142 dakikalık DVD ile beraber raflardaki yerini aldı.

Zülfü Livaneli'den 40. yıl armağanı!

Çağdaş Türk Halk Müziği'nin önemli temsilcilerinden Zülfü Livaneli, 1971 yılında başladığı müzikal yolculuğunun 40. yılına giriyor. Yüzlerce şarkı yazan ve otuzdan fazla albüm kaydeden Zülfü Livaneli, arşiv niteliğindeki albümlerini "Livaneli - Bütün Eserleri Serisi" halinde yayınladı.

Sadece dönemin ruhunu yansıtmakla kalmayıp, nesilleri bu şarkılarıyla büyüten, kuşaktan kuşağa yayılarak birer klasik haline dönüşen eserlerini, 40. sanat yılı onuruna yeniden yayımlamaya başlayan Zülfü Livaneli, "Livaneli - Bütün Eserleri Serisi"nde arşivlik beş albümünü dinleyiciye sunuyor. "Vurulduk Ey Halkım - İlk Türküler", "Merhaba", "Nazım Türküsü", "Atlının Türküsü" ve "Günlerimiz" albümlerini tekrar gün ışığına çıkaran sanatçının albümlerinde, kendi el yazısı ile yazmış olduğu teşekkür kartı da yer alıyor. Müzik marketlerdeki yerini alan albümler serisi; hem Zülfü Livaneli şarkılarıyla büyüyen kuşakları, hem de onları bugün ilk defa keşfedecek olan genç nesilleri bekliyor.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.