En Yeni Albümler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

 

Yeni Türkü’den Yeni Albüm Müjdesi

Yeni Türkü, 11 yıl aradan sonra yeni albüm ile suskunluğunu bozuyor. Derya Köroğlu, ''Şimdi ve Sonra Yeni Türkü'' ismini verdikleri albümlerinin tamamlanmak üzere olduğunu ve yakında yeni ‘Yeni Türkü’ şarkılarıyla sevenlerinin huzurunda olacaklarını belirtiyor ve ekliyor: “Yeni albümle tekrar 'Aşk Yeniden' ve 'Yeşilmişik'teki eski Yeni Türkü çizgisine dönüyoruz.''  

Bu albümlerinin birçok sürprizi de barındırdığını ifade eden Köroğlu, bunlardan birinin besteledikleri Yılmaz Erdoğan’ın ‘Ankara Ankara’ isimli şiiri olduğunu ve şarkının çok beğenileceğini söylüyor.    

  • Reyhan Karaca ile ''Yeniden''

Geçtiğimiz yıl ''Sevmeyi Bilmeyen Adam'' adlı single çalışması ile dinleyici ile buluşan Reyhan Karaca  ''Yeniden'' müzik marketlerde yerini almaya hazırlanıyor. Sözü ve müziği Şehrazat'a ait olan ve aynı zamanda albüme ismini veren ''Yeniden'' ve Bülent Yetiş imzalı ''Hayat Arkadaşım'' şarkılarına yer veren Reyhan Karaca aynı zamanda söz konusu şarkıların Yasin Keleş ve Ozan Yılmaz remixlerini dinleyici ile buluşturuyor.

 

 

  • Sibel Tüzün'den ''Saten'' Bir Albüm!

Türk popunun önemli seslerinden Sibel Tüzün,uzun bir sürenin ardından yeni albümü ile müzik marketlerde yerini aldı.''Saten'' adını taşıyan albümün süpervizörlüğünü başarılı söz yazarı Zeynep Talu üstlendi. Düzenlemelerini Tansel Doğanay'ın yaptığı albüme ismini veren ‘Saten’ de dahil olmak üzere, üç şarkının müziği ve iki şarkının sözleri Sibel Tüzün'e ait. Ayrıca albümde Fecri Ebcioğlu, Zeynep Talu, Burak Erkul ve Yehuda Offen'in söz ve müzikleri yer alıyor.

 

 

  • Redd, film müzikleriyle karşınızda!

Türk rock müziğinin sevilen gruplarından Redd, yepyeni bir proje ile hayranlarına sürpriz yapıyor, ünlü yönetmen Çağan Irmak'la, ortak bir çalışmaya imzalarını attılar.

2006 yılında yayınladıkları "Kirli Suyunda Parıltılar" albümünde yer alan "Prensesin Uykusuyum" adlı şarkılarıyla Çağan Irmak'ın son filmine ilham kaynağı oldu. 19 Ekim'de vizyona girecek olan "Prensesin Uykusuyum" filminin şarkısı da Çağan Irmak tarafından kiplendirildi. Kemerburgaz'da, 10 saat süren çalışma sonunda tamamlanan klipte, filmden görüntüler ve performans sahneleri yer alıyor.  Filmin müziklerine imzasını atan Redd'in bu soundtrack albümünde yeni şarkılarının yanı sıra, filme ismini veren şarkının da iki ayrı versiyonu yer alıyor.

  • Arşivlik Özel Albümler…

Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Fecri Ebcioğlu,beğeni toplayan ilk albümünün ardından kendi ismini taşıyan ikinci önemli arşiv albümüyle müzik marketlerde yerini aldı.Ayten Alpman,Alpay,Tanju Okan,İlham Gencer başta olmak üzere Türk Pop'unun kilometre taşı olarak nitelendirilebilecek isim ve şarkıları söz konusu albümde yer alıyor.Müzikal niteliği kadar kapak ve kartonet tasarımı ile de dikkat çeken çalışmanın görsel zenginliği Türk karikatür dünyasının duayen ismi Bedri Koraman'ın imzasını taşıyor.

 

Bir diğer arşivlik albümü ise ''Modern Folk Üçlüsü''. Doğan Cansu, Ahmet Kurtaran ve Selami Karaibrahimgil'den oluşan grubun albümü ''40 Yılın Öyküsü'' adını taşıyor.1969 yılı sonunda Ankara'da başlayan bu müzikal oluşum, söz konusu albümde 16 şarkı ile siz müzik severlerle buluşuyor. Albümün özellikle arşiv tutkunlarını sevindirecek bir diğer özelliği ise grubun ''40 Yılın Öyküsü''nün aynı zamanda DVD formatında da albümle beraber yayınlanması olacaktır.

 

  • ‘Sertab Gibi’

2010 yazında çıkardığı ‘Rengarenk’ albümüyle büyük beğeni toplayan Sertab Erener, 1997 yılında yayınladığı çalışması ''Sertab Gibi''yi yeniden dinleyenlerine sunacak. Erener’in kariyerinin en önemli çalışmalarından birisi olan ve şu anda piyasada bulunmayan bu albüm 14 Ekim'de raflarda yer alacak.

 

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.