Cazın 3 Büyük İsmi, Miles Davis İçin İstanbul'da Buluşuyor

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Miles Davis’in ölümünün 20. yılında, üç efsane isim Marcus Miller, Wayne Shorter ve Herbie Hancock, sanatçıya saygı duruşunda bulunacak.

Caz müziğinin gelmiş geçmiş en önemli isimleri arasında sayılan, müzik dehası Miles Davis’in ölümünün 20. yılında, Davis’le daha önce çalışmış üç efsane isim, Marcus Miller, Wayne Shorter ve Herbie Hancock, sanatçıya saygı duruşu niteliğinde bir projeyi İKSV tarafından düzenlenen 18. İstanbul Caz Festivali kapsamında hayata geçirecek.

"Tribute To Miles" başlıklı projenin dünya prömiyeri,  7 Temmuz Perşembe akşamı Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleştirilecek. Üç sanatçının İstanbul konserinde Miles Davis’in geçmişle geleceği buluşturan bir yaklaşım içinde eserlerine farklı yorumlar getireceği belirtiliyor.

Konser tarihine kadar İstanbul’da provalarına devam edecek olan Marcus Miller, Herbie Hancock ve Wayne Shorter’ın 7 Temmuz Perşembe akşamı, saat 21.00’de Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleştirecekleri "Tribute to Miles" projesinin dünya prömiyeri ile caz severlere unutulmaz bir Miles Davis akşamı yaşatacağı belirtiliyor. Konserde, piyanoda Herbie Hancock, saksafonda Wayne Shorter, bas gitar ve bas klarnette Marcus Miller ile trompette Sean Jones ve davulda Sean Rickman, Miles Davis’in 50’lerdeki bop ve cool döneminden, ‘70’lerdeki deneysel-elektrik parçalarına ve 80’li yıllardaki son çalışmalarına dek uzanan bir programla izleyicilerle buluşacak.

 

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.