Caz Ağacı 2013: ColePorter

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Garanti Caz Yeşili kapsamında gerçekleştirilen "Caz Ağacı" serisi, Frank Sinatra, Ray Charles gibi ustaların ardından, 2013 yılında bir başka dev isimle devam ediyor. 26 Ocak Cumartesi gecesi saat 22:30'da, Salon İKSV'de düzenlenecek konserde, İstanbul caz sahnesinin önde gelen müzisyenleri şarkılarıyla, Amerikalı efsane caz bestecisi ColePorter'ı anıyor.

Gecede sanatçının en sevilen şarkıları, Başak Yavuz, Bora Çeliker, Ceyda Özbaşarel, Çağıl Kaya ve Şirin Soysal tarafından yorumlanacak. Orkestrada ise Adem Gülşen (piyano), Tamer Temel (tenor saksofon), Baran Say (kontrbas), Erdem Göymen (davul) yer alacak. Kostümlerin Mozk tarafından sağlanacağı ColePorter gecesinin sunuculuğunu Vedat Özdemiroğlu yapacak.
 
İlk kez gerçekleştirildiği 2011'de Billie Holiday, Ella Fitzgerald ve Nina Simone geceleriyle seyirciyi buluşturan Caz Ağacı, 2012'de Frank Sinatra, Ray Charles ve Antonio Carlos Jobim anısına konserler gerçekleştirdi. Caz Ağacı, ColePorter gecesinin ardından, Mart 2013'te George Gershwin, Mayıs 2013'te ise Duke Ellington geceleriyle devam edecek.
Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.